دریاچه زیبای شور مست یک دریاچه وسیع است که اطراف آن از جنگل های انبوه و درختان راش پوشیده شده است. این دریاچه بی نظیر در مازندران، نزدیک به روستای سنگده قرار دارد و افراد گردشگر می توانند علاوه بر لذت بردن از دریاچه، سری هم به این روستای تاریخی بزنند. کسانی که بلیط های سفرشان را از سایت مستر بلیط خریداری کنند؛ می توانند در آن جا از جاذبه های دیگری همچون قلعه کنگلو، محل تأسیسات استخراج زغال سنگ، برج تاریخی لاجیم، پل ورسک، امام زاده شابالو فلورد، امامزاده عبدالحق زیر آب، امامزاده سامولا ارفع‌ ده، غار اسپهبد خورشید، کوه ‌های صخره ‌ای نروا و خروا و … نیز دیدن نمایند. دریاچه شور مست با تمام این جاذبه ها فاصله اندکی دارد، اما در میان همه آن ها مانند یک الماس فوق العاده زیبا می درخشد و خودنمایی می کند. از این رو، آخر هفته ها گردشگران و مسافران زیادی به همراه خانواده شان برای تفریح و گردش، این منطقه را انتخاب می کنند و به آن جا می روند.

تاریخچه

زمان دقیقی از پیدایش و به وجود آمدن دریاچه شور مست در دسترس نیست، اما قابل ذکر است که این دریاچه اولین و تنها ترین دریاچه طبیعی در شهرستان سواد کوه است و مردم از آن استفاده های گوناگونی می کنند.

تاریخچه

نقشه و معرفی بخش های مختلف

تقریبا عمق دریاچه شور مست ۵ متر و وسعت آن ۱۱ هزار متر مربع است. این دریاچه عظیم، محل بسیار مناسبی برای تفریح است و با طبیعت فوق العاده زیبای خود، افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند. برای رفتن به این منطقه و دیدن دریاچه شور مست، کافی است بلیط اتوبوس را تهیه کنید و راهی سفر به سواد کوه شوید. پس از این که به دریاچه رسیدید؛ بهتر است از امکانات تفریحی آن جا نیز برای گذراندن اوقات فراغت تان استفاده کنید. شما می توانید در آن جا به ماهیگیری، قایق سواری، پدالو، اسکی روی آب و دوچرخه سواری مشغول شوید و لذت ببرید. همچنین در اطراف دریاچه شور مست اتاق های کوچک، دکه فروش خوراکی و تنقلات، سرویس های بهداشتی، محل پارک کردن خودرو و پادگان نیروی انتظامی نیز وجود دارد. البته توجه داشته باشید که آب این دریاچه، به هیچ عنوان مناسب شنا کردن نیست زیرا با عمق زیادی که دارد، احتمال غرق شدن در آن زیاد است! در اطراف دریاچه شور مست درختان سر به فلک کشیده توسکا زیادی دیده می شود که می توانید در میان آن ها به راحتی چادر بزنید و استراحت کنید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازدید از این دریاچه رویایی، کاملا رایگان است و هیچ شرایط محدود کننده ای در آن جا وجود ندارد. البته بهتر است به موارد و نکات مهمی که در مجله مستر بلیط ذکر شد، دقت کنید تا دچار مشکل و آسیب نشوید. همچنین برای راحتی بیشتر توصیه می کنیم حتما تمام لوازم کمپینگ و طبیعت گردی را به همراه خود ببرید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

دریاچه طبیعی شور مست در استان مازندران، شهرستان سواد کوه، ۶ کیلومتری غرب شهر پل سفید و در ارتفاعات مشرف به این شهر واقع شده است و برای دسترسی به آن باید از جاده فیروزکوه به سمت قائم شهر بروید. بعد از این که ۶۵ کیلومتر مسیر رو به روی تان را طی کنید، به پل سفید می رسید. کمی که به جلوتر حرکت کنید، به پمپ بنزین می رسید و در سمت راست جاده، تابلوی راهنمای روستای شور مست را می بینید. همین تابلو را که دنبال کنید، به یک مسیر خاکی می رسید و با طی کردن آن به این دریاچه می رسید و می توانید در آن جا یک سفر عالی را تجربه کنید. ممنون از این که تا انتهای این مقاله با حضور گرم تان، ما را همراهی کردید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *