دریاچه شورابیل اردبیل

دریاچه شورابیل اردبیل

افرادی که قصد دارند یک سفر رویایی را در استان اردبیل تجربه کنند، بهتر است تا انتهای مجله مستر بلیط همراه ما باشند و بیشتر با دریاچه زیبای شورابیل آشنا شوند. این دریاچه دارای امکانات تفریحی و سر گرم کننده بسیاری نظیر پارک جنگلی باغ بهشت، باغ پرندگان، قایق ‌رانی، پیست دو و میدانی، رینگ پیاده روی با چمن مصنوعی، پارک صخره ای، هتل های مجلل، پیست دوچرخه سواری، شهر بازی روباز و یک شهر بازی است که برای مسافران در نظر گرفته شده اند. طبیعت بکر اطراف دریاچه نیز موجب شده است خانواده های زیادی برای تفریح به آن جا بروند و از منظره و امکانات موجود لذت ببرند. قابل ذکر است که این دریاچه از مناطق شکار ممنوع استان اردبیل است و باید به جانوران موجود در آن جا آسیب نرسانید.

تاریخچه دریاچه شورابیل اردبیل

این دریاچه با صفا یکی از جاذبه ‌های طبیعی است که برخی نتایج مربوط به زمین شناسی نشان می‌ دهد، قدمت آن بیشتر از دریاچه ارومیه است اما بیشتر امکاناتی که در اطراف دریاچه شورابیل اردبیل دیده می شوند، مدرن و جدید هستند. همچنین در سال ۱۳۹۱در ساحل دریاچه، شهر بازی سر پوشیده ای را افتتاح کردند تا بیشتر به افراد مراجعه کننده خوش بگذرد.

تاریخچه دریاچه شورابیل اردبیل

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آب این دریاچه در گذشته بسیار شور بوده‌ اما در حال حاضر با افزودن آب شیرین به دریاچه، از شوری آن کاسته شده است. به طوری که افراد نوعی ماهی قزل آلا در آن پرورش داده می دهند. همچنین طی چندین سال اخیر، گستردگی آن را به ۱۸۰ هکتار افزایش دادند و امکانات ویژه ای را به آن جا افزودند. کسانی که می خواهند این امکانات و زیبایی ها را از نزدیک مشاهده کنند، کافی است بلیط اتوبوس اردبیل را تهیه کنند و راهی سفر شوند. همان طور که گفته شد؛ بخش بزرگی از ساحل اطراف دریاچه با فضای سبز، پارک ‌ها و بخش‌ های ساحلی متنوع پوشیده شده است و محیطی دلچسب و زیبا را برای گشت و گذار و تفریح به وجود آورده اند. در کنار دریاچه شورابیل اردبیل، پرندگان بومی زیادی نظیر حواصیل ها، مرغابی ها، قرقاول‌ ها و دراج‌ ها دیده می شود و چشم‌ اندازهای این دریاچه را چندین برابر کرده اند. از جمله ماهی های موجود در دریاچه می توان به ماهی‌ قزل آلا رنگین‌ کمان و آزاد اشاره کرد. شما می توانید در آن جا مشغول ماهیگیری شوید و یک غذای سالم و لذیذ برای خودتان درست کنید. اگر قصد داشتید چند روزی در آن جا اقامت کنید، بهتر است به هتل ۳ ستاره شورابیل در ساحل شمالی دریاچه و مجتمع توریستی ۳ ستاره کوثر مراجعه کنید. اگر از رفت و آمدهای وقت گیر برای تهیه کردن بلیط بیزار هستید، بهتر است به سایت مستر بلیط مراجعه کنید و به صورت آنلاین این کار را انجام دهید.

شرایط بازدید از دریاچه شورابیل اردبیل

شرایط بازدید از دریاچه شورابیل اردبیل

برای بازدید از این دریاچه می توانید در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید، به آن جا بروید و به صورت رایگان در آن جا به تفریح بپردازید. اما برای استفاده کردن از امکانات تفریحی موجود در آن جا باید هزینه ای را بابت دریافت بلیط خرج کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

دریاچه شورابیل در اردبیل، خیابان دانشگاه مسیر دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور قرار دارد و با توجه به این که در حریم شهری قرار گرفته است؛ می توان دسترسی راحتی به شهرک ‌های ولیعصر، کوثر، راه و ترابری، مهر، دادگستری، و دانشگاه ‌های علوم پزشکی، پیام نور و نمایشگاه بین ‌المللی داشت. افرادی که می خواهند یک سفر راحت تر داشته باشند، بهتر است بلیط هواپیما اردبیل را خریداری کنند و به دیدن این دریاچه جذاب بروند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *