سراب هنام

0 92

سفر و گردش یکی از ارکان زندگی امروزی به شمار می رود  و در شرایطی که زندگی شهری و شلوغی و هیاهوی آن افراد زیادی را خسته کرده است، طبیعت می تواند راه گشای این خستگی باشد. همین موضوع افراد را به سمت گردش در طبیعت یا طبیعت گردی سوق داده است. طبيعت گردی، یکی از بارزترین و پرطرفدارترین شاخه های گردشگری محسوب می شود و به هر نوع سفر به مکان های طبيعی اطلاق می شود. طبيعت گردی، در گروه های مختلفی دسته بندی می شود که اکوتوریسم یکی از آن ها به شمار می رود. بنا بر تعریف انجمن بين المللی بوم گردشگری، اکوتوریسم یا بوم گردشگری سفری مسئولانه به نواحی طبيعی است که به حفظ محيط زیست، پایداری و رفاه مردم محلی منجر می شود. اکوتوریسم، علاوه بر رابطه تنگاتنگ با محيط زیست، پيوند عميقی نيز با فرهنگ دارد. مردم به مناطق طبیعی سفر می کنند و از چشم اندارهای طبیعی، حیوانات وحشی، گیاهان و … لذت می برند. در این نوع از گردشگری افراد به سراغ جاذبه های طبیعی می روند و از آنها دیدن می کنند و زمانی را فارغ از هر گونه سختی می گذرانند. ایران از جمله کشورهایی به شمار می رود که دارای جاذبه های طبیعی زیادی است و یکی از آنها سراب هنام در شهرستان سلسله استان لرستان به شمار می رود.

معرفی سراب هنام

معرفی سراب هنام

سلسله یکی از شهرستان های لرستان به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای گردش و تفریح به آنجا می روند. این شهرستان در منطقه ای کوهستانی قرار دارد که باعث می شود در تابستان ها آب و هوایی خنک داشته باشد و در زمستان ها سرد و برفی باشد. این اقلیم و موقعتیت جغرافیایی از آن شهرستانی با جاذبه های طبیعی بسیار ساخته است. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان یعنی سراب هنام اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم و شما را با این پدیده طبیعی بیشتر آشنا خواهیم کرد. سراب هنام در 25 کیلومتری جنوب شرقی شهر الشتر واقع‌ شده، این سراب از زیر آبادی برد بل و قسمتی از آن از روستای پرسک سرچشمه می گیرد و در دو آب وارد رودخانه زز و رودخانه کهمان و چناره می‌شود و این آب‌ها در قریه امرایی به رودخانه کاکارضا می‌پیوندند. رودخانه هنام نیز مانند رودخانه کاکارضا از مشرق به‌طرف جنوب غربی جریان دارد تمام آب رودخانه هنام برای کشاورزی زمین‌های اطراف آن ‌که به جلگه هنام مشهور است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار و طبیعت سراب

ساختار و طبیعت سراب

این سراب از دل خانه ای قدیمی سرچشمه می گیرد که با نام خانه رحمتی شناخته می شود. این خانه یکی از خانه های قدیمی و تاریخی منطقه و می توان آن را از جاذبه های این سراب برشمرد. این سراب در میان درختان گردوی سر به فلک کشیده و باغات میوه قرار دارد که چشم اندازی بی نظیر را به وجود آورده است. در دو طرف رودخانه هنام چمن‌زار های باصفایی وجود دارد که عموماً وسیله اشخاص غرس شده‌اند. در اطراف این سراب طبیعتی زیبا وجود دارد که باعث می شود که هر ساله افراد زیادی برای دیدار از آن راهی سفر شوند. اگر شماهم تمایل دارید که به این شهرستان سفری داشته باشید و از این سراب زیبا دیدن نمایید می توانید بلیط سفر خود را از مستر بلیط به صورت آنلاین خریداری کنید و خود را به این منطقه برسانید.

راه های دسترسی به سراب

راه های دسترسی به سراب

برای رسیدن به این محل باید در ابتدا به شهرستان سلسله سفر کنید و خود را به این ناحیه برسانید. برای رفتن به شهرستان سلسله اتوبوس می تواند وسیله ای مطمئن به شما آید و شما می توانید با خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین راهی این شهرستان شوید. پس از رسیدن به این شهر با وسایل نقلیه عمومی درود شهرستانی خود را به هنام برسانید و از سراب زیبای آن دیدن کنید. اگر هم با خودرو شخصی به سفر می روید بهتر است از طریق بزرگراه 35 به این منطقه بروید.

بازدید از سراب هنام

برای دیدار از این منطقه نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید و می توانید به صورت رایگان به دیدن آن بروید. در آنجا امکانات نسبتا مناسبی وجود دارد که می تواند لحظات خاص و خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد. پیسنهاد می کنیم زمانی که به ین منطقه سفر کردید دیدار از این سراب را نیز در برنامه خود بگنجانید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.