آبشار آب‌ سفید

0 102

از میان انواع سفر و گردشگری، طبیعت گردی یکی از جذاب ترین شکل های سفر به شمار می رود که روز به روز بر طرفداران آن افزوده می شود. طبعیت گردی به نوعی از گردش در طبیعت گفته می شود که افراد به سمت منابع و جاذبه های طبیعی می روند و زمانی در آنجا به سر می برند. زندگی ماشینی و مدر امروزی باعث شده است که از طبیعت دور شویم و همین دور شدن، نیاز ما به طبیعت را بیش از پیش می کند. طبیعت گردی به عنوان یکی از بخش های مهم گردشگری در مناطق جغرافیایی با پتانسیل بالای طبیعی و جاذبه های محیطی دارای اهمیت زیادی است. گردشگری دارای اشکال و انواع مختلفی است که بسته به شرایط محیطی، متفاوت است. جاذبه های گردشگری به پنج گروه تقسیم می شوند: جاذبه های طبیعی، جاذبه های فرهنگی، جاذبه های مذهبی، جاذبه های اقتصادی، جاذبه های ورزشی. شکل های مختلفی از جاذبه های طبیعی وجود دارد که یکی از آنها آبشارها به شمار می روند. این پدیده های طبیعی یکی از زیباترین ها محسوب می شوند. ایران دارای آبشارهای مختلفی است که در سراسر این کشور پخش شده اند. یکی از این جاذبه ها، آبشار آب‌ سفید به شمار می رود که در استان لرستان و شهرستان الیگودرز قرار دارد.

معرفی آبشار آب‌ سفید

معرفی آبشار آب‌ سفید

شهرستان الیگودرز یکی از شهرستان‌های استان لرستان به مرکزیت شهر الیگودرز به شمار می رود. این شهرستان مانند بسیاری دیگر از شهرستان های این استان در ناحیه ای کوهستانی قرار دارد و در آن می توانید جاذبه های گردشگری متعددی را بیابید. موقعیت جغرافیایی آن باعث شده است که دارای آب و هوایی کوهستانی باشد به طوری که در تابستان بسیار خنک و در زمستان ها سرد و برفی می شود. در این شهرستان جاذبه های گردشگری متنوعی و زیادی وجود دارد که یکی از آنها آبشار آب‌ سفید محسوب می شود. در این قسمت از مجله مستر بلیط در مورد این آبشار بسیار زیبا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم تا در صورت تمایل به دیدار آن بروید. این آبشار در جنوب شرقی این استان لرستان و در دامنه کوه ‌های زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه در زلقی قرار گرفته است. گفته می شود علت نام گذاری این آبشار به آب سفید این است که آب آن به صورت مخلوط با هوا بر اثر برخورد با سنگ‌ها به شکل حباب سفید در می‌آید. در اطراف این آبشار، طبیعتی بی نظیر و زیبا وجود دارد که می تواند محل مناسبی برای افرادی باشد که به آنجا سفر می کنند.

ساختار و طبیعت اطراف آبشار

ساختار و طبیعت اطراف آبشار

آبشار آب‌ سفید در دره ای قرار دارد که خود در اثر فعالیت‌های زمین ‌شناختی و فرسایش توسط آب در چند هزار سال به وجود آمده است. این آبشار ارتفاعی برابر با ۷۰ متر دارد و عرض تاج آن در فصل پر آبی حدود ۸ متر می شود. آبشار آب‌ سفید به رود رودبار لرستان می‌ پیوندد و سرانجام به دز می‌ ریزد. صدای ریزش آب به سطح زمین صدایی زیبا و خواستنی را به وجود می آورد که بسیار لذت بخش و شنیدنی است و می توان ساعت ها در کنار آن نشست و دل به این صدا سپرد. اطراف این آبشار را کوه های ستیغ فرا گرفته اند که می توانند برای دوستداران صخره نوردی محلی مناسب باشد. منبع آب این آبشار از همان برف هایی است که در بلندای کوه های اطرافش قرار دارند. اگر می خواهید زمانی به این منطقه سفر کنید می توانید بلیط سفرتان از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه کنید و به این محل بروید.

راه های دسترسی به آبشار

راه های دسترسی به آبشار

برای اینکه به این مکان بروید باید در ابتدا راهی شهرستان الیگودرز شوید و سپس از آنجا راهی این آبشار شوید. برای این سفر فقط کافی است بلیط اتوبوس الیگودرز را به صورت آنلاین خریداری کنید و راهی این ناحیه شوید. پس از رسیدن به الیگودرز باید از وسایل نقلیه عمومی  استفاده کنید و به این آبشار بروید. اگر با خودرو ضخصی  به سفر می روید باید در مسیر جاده آبشار و سد قرار بگیرید تا به این آبشار برسید.

بازدید از آبشار آب‌ سفید

برای دیدار از این آبشار نیازی نیست هزینه ای بپردازید و می توانید به صورت رایگان از آن دیدن کنید. بهترین زمانی که می توانید از این آبشار دیدن کنید فصل بهار به حساب می آید که آب آن در بیشترین حجم خود قرار دارد.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.