انواع مختلفی از سفر وجود دارد که یکی از آنها، گردشگری روستایی به شمار می آید. در این نوع از گردشگری مردم برای دیدار از روستاها راهی سفر می شوند. با توجه به اینکه زندگی شهری امروزی برای بسیاری پر از استرس و هیاهو شده است مردم به دنبال راهی برای فرار از این یکنواختی هستند، به همین خاطر به سفر به روستاها پناه می برند. دلیل اصلی که مردم به سمت روستاها کشیده می شوند طبیعت بی نظیر آنها به شمار می رود. سفر به روستا به حدی مرسوم و رایج شده است که برخی از افراد اقدام به خرید خانه در روستاها می کنند و از آنها به عنوان خانه دوم خود استفاده می کنند و زمان زیادی از سال را در آنها می گذرانند. عده ای دیگر که زمان کمی برای سفر دارند تنها در تعطیلات راهی سفر به روستا می شوند. در ایران می توان روستاهای گوناگون و بی شماری را یافت که محل مناسبی برای سفر به شمار می روند. یکی از این روستاها روستای سنگر در استان فارس و شهرستان سپیدان است که در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد آن و جاذبه های گردشگریش اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

معرفی روستای سنگر

معرفی روستای سنگر

شهرستان سپیدان یکی از شهرستان ها استان فارس به شمار می رود که در 90 کیلومتری شهر شیراز و 75 کیلومتری یاسوج واقع شده است. این شهرستان یکی از پر جاذبه ترین مناطق استان فارس به شمار می رود. این شهرستان دارای آب و هوایی معتدل است به طوری که در تابستان هایی خنک و زمستان پر برف و سرد دارد. همین موضوعات باعث شده است که سالانه افراد زیادی برایی سفر این منطقه را انتخاب کنند. یکی از جاذبه های طبیعی این شهرستان روستای سنگر به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای دیدار از آن راهی این منطقه می شوند. سنگر، روستایی از توابع بخش همایجان شهرستان سپیدان در استان فارس ایران است، فاصله روستا از مرکز شهرستان در حدود 36 کیلومتر می شود. اهالی این روستا بیشتر از ایل شول هستد، این روستا با وجود چشمه ای که از دل کوه های آن به بیرون میریزد به عنوان یک مقصد گردشگری، پذیرای گردشگران است. این روستا علاوه بر اینکه طبیعتی بی نظیر دارد دارای قدمتی بالا و همین موجب شده است که در آن بتوان آثار تاریخی گوناگونی را یافت. این روستا دارای بافت سنتی است که زیبایی خاصی به آن می بخشد.

ساختار و طبیعت روستا

ساختار و طبیعت روستا

این روستا از جمله روستاهایی به شمار می رود که نه تنها دارای جاذبه های طبیعی متنوع است، بلکه جاذبه های تاریخی و مذهبی هم می توان در آن دید. گرداگرد روستا را تپه ها و کوه های مختلفی فراگرفته، که زیبایی فوق العاده ای به این روستا بخشیده است. دشت های اطراف روستا بسیار زیبا و سرسبز هستند که در آنها می توان گیاهان مختلفی را شاهد بود. در مزارع اطراف روستا، درختان انگوری وجود دارد که صحنه ای زیبا را در کنار هم خلق کرده اند. علاوه بر این طبیعت خاص و شگفت انگیز در این روستا امامزاده ای با عنوان امام زاده شاه رکن الدین وجود دارد که در انتهای روستا و در دامنه کوه واقع شده است. محوطه امامزاده فضایی مشجر و سرویس بهداشتی دارد و روستا را به محل گردشگری تبدیل کرده است. یکی از جاذبه های روستا می تواند کوچه پس کوچه های روستا باشد که قدم زدن در آنها می تواند جذابیت خاصی برای گردشگران داشته باشد.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

برای دیدار از این روستا باید به شهرستان سپیدان سفر کنید که اینکار را می توانید با استفاده از خرید بلیط اتوبوس انجام دهید. در ابتدا باید با اتوبوس خود را به شهر اردکان، مرکز شهرستان، برسانید و پس از آن با کمک خودروهای موجود در شهر که به سمت این روستا در حرکتند به روستا بروید. اگر با خودرو شخصی می خواهید به سفر بروید برای دیدار از این روستا باید در جاده اردکان – شیراز قرار بگیرید و به این روستا برسید.

بازدید از روستای سنگر

برای دیدار از روستا نیاز به شرایط خاصی نیست و می توانید به صورت رایگان به این محل وارد شوید. در این روستا می توانید فعالیت های گوناگونی مثل شنا، آب تنی، عکاسی، کوهنوردی و … را انجام دهید. بهترین زمان برای سفر به این ناحیه فصل بهار و تابستان به حساب می آید که آب و هوا و طبیعتی بی نظیر دارد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *