بازار روس های جلفا

0 369

یکی از جذابیت های سفر، خرید کردن است. شاید بتوان گفت برای بسیاری از مردم این فعالیت از مهم ترین بخش های سفر به شمار می آید. افراد زیادی هستند که مقاصدی را برای سفر انتخاب می کنند که بتوانند در آنها به خرید بپردازند. از این گونه شهرها در ایران کم نیستند و شهرهای زیادی وجود دارند که به واسطه موقعیت جغرافیاییشان محل مناسبی برای خرید به شمار می آیند. یکی از این شهرها، شهر جلفا در استان آذربایجان شرقی است. مناطق مرزی به دليل دوری از مركز كشور و همجواری و تماس با محيط های خارجی، ويژگی های منحصر به فردی دارند. همجواری مناطق مرزی با كشور های ديگر فرصت هايی را برای فعاليت های اقتصادی و تأمين معيشت ساكنان آن فراهم كرده است. وجو د اشتراكات قومی، فرهنگی و اجتماعی همواره به شكل گيری ارتباطات و مراودات پايدار مرزی در ابعاد گوناگون كمك كرده است. شهر جلفا دقیقا در مرز ایران و آذربایجا قرار دارد و فاصله این شهر تا آذربایجان تنها به اندازه رودخانه ارس است. همین شرایط بازاری را در شهر جلفا به وجود آورده است که با نام بازار روس های جلفا شهرت دارد. اگر دوست دارید در مورد این بازار بیشتر بدانید می توانید ادامه این مطلب از مجله مستر بلیط را دنبال کنید.

معرفی بازار روس های جلفا

معرفی بازار روس های جلفا

این بازار که در شهر جلفا قرار دارد، در قسمت شمالی شهر و در نزدیکی مرز و کمرگ ایران و آذربایجان قرار گرفته است. همین موقعیت باعث شده است که این بازار مملو از اجناسی باشد که از کشور همسایه وارد ایران می شود. از آنجایی که این اجناس پس از ورود به صورت مستقیم وارد این بازار می شود از قیمت کمتری نسبت به دیگر مناطق ایران برخوردار است. بازار روس ها را قدیمی ترین بازار جلفا می دانند به طوری که در گذشته این بازار تنها از چند کانکس تشکیل می شد. دلیل نام گذاری این بازار به بازار روس ها این است که در ابتدا در این بازار تنها اجناس روسی به فروش می رسید، ولی امروزه دیگر نمی توانید نشانی از اجناس روسی در آن پیدا کنید. در حال حاضر کالاهای ترکی و چینی به وفور در این بازار پیدا می شود که با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان قرار می گیرد. پس اگر از جمله افرادی هستید که خرید جنس های خارجی و درجه یک علاقمندید می توانید با سفر به جلفا و خرید از این بازار به این هدف برسید. لازم به ذکر است که افراد زیادی هستند که جلفا را به خاطر بازارش مقصد سفر قرار می دهند و تنها به هدف خرید اجناس مورد نظرشان به این شهر می روند.

بخش های مختلف بازار

بخش های مختلف بازار

در این بازار می توانید طیف وسیعی از کالاها را خریداری کنید. هر آنچه که نیاز داشته باشید در این بازار یافت می شود، از خوراکی گرفته تا وسایل برقی خانه. این بازار از دو بخش سر پوشیده و سر باز تشکیل می شود. بازار روس ها دارای دو ورودی است، که یکی از سمت پارکینگ که بعد از  طی چند صد متر به کمرگ می رسد و در دیگر که از سمت خود میدان عاشورا می توانید به آن وارد شوید. این بازار به صورت خیابانی بلند است که انشعاباتی به اطراف دارد و در این خیابان ها می توانید مغازه های مختلفی را مشاهده کنید. نکته ای که در مورد این بازار باید گفته شود این است که در این بازار وسایل برقی کمتری به چشم می خورد. در نزدیکی بازار پارکی تحت عنوان پارک شهر وجود دارد که می توانید برای استراحت از این پارک استفاده کنید. در ضمن در بازار انواع مختلفی از رستوران ها، فست فود ها و کافی شاپ هایی وجود دارد که در صورت تمایل می توانید از آنها استفاده کنید. پارکینگ نزدیک بازار نیز به شما این امکان را می دهد که خودرو خود را در نزدیکی بازار پارک کنید.

راه های دسترسی به  بازار روس ها

راه های دسترسی به  بازار روس ها

از آنجایی که این بازار در شهر جلفا قرار دارد در ابتدا باید خود را به این شهر برسانید که این کار با خرید بلیط قطار جلفا به صورت آنلاین امکان پذیر است. در صورتی که بخواهید می توانید با خودرو شخصی نیز این سفر را انجام دهید. بازار روس ها رد میدان عاشورای شهر جلفا قرار دارد و در صورتی که می خواهید از وسایل نقلیه عمومی برای رفتم به بازار استفاده کنید تاکسی های شهری این کمک را به شما می کنند.

بازدید از بازار روس های جلفا

بازدید از این مکان بستگی به میزان خریدتان دارد، برخی از افراد هستند که به زمانی در حدود دو تا سه روز نیز برای این کار احتیاج دارند. ولی اگر خرید زیادی نداشته باشید می توانید در مدت چند ساعت این کار را انجام دهید.  از آنجایی که این بازار در نزدیکی مرز و رودخانه ارس قرار دارد تماشای این مکان ها را به شما پیشنهاد می کنیم، بهتر است به هیچ عنوان آنها را از دست ندهید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.