شرکت هواپیمایی پویا ایر

شرکت هواپیمایی پویا ایر کجاست؟ معرفی + راه‌های ارتباطی

شرکت هواپیمایی پویا ایر از جدید ترین ایرلاین های ایران است. این شرکت هواپیمایی در بخش جا به جائی بار نیز فعالیت دارد و هم اکنون در بخش حمل و نقل مسافران هم کار خود را آغاز کرده است.

با توجه به این که نام پویا در زمینه ی مسافربری برای مردم تازگی دارد اما اسم و رسوم این شرکت هواپیمایی برای شرکت های وارداتی و صادراتی که در این زمینه فعال هستند، به دلیل عرضه ی خدمات خوب و فوق العاده شناخته شده است.

در حال حاضر ما می خواهیم تا همه چیز را درمورد  تاریخچه، بخش های فعالیت و در کل هر اطلاعاتی که مورد  این ایرلاین نیز وجود دارد را بررسی کنیم. با توجه به اینکه  شرکت هواپیمایی پویا قادر به انجام خدمات مسافری نیست، اغلب نسبت به دیگر شرکت های هواپیمایی اسم و رسمش کمتر به گوش رسیده است که این امری بسیار طبیعی می باشد.

به همین علت توصیه می کنیم که با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا شرکت هواپیمایی پویا را بیشتر و بهتر بشناسید. فعالیت های شرکت هواپیمایی پویا که امروزه از آن به عنوان پویا ایر هم یاد می شود، در زمینه ی حمل بار و ایر تاکسی می باشد که آن را هم در حد مرزهای داخلی و هم به صورت بین المللی انجام می دهد.

کارگو پویا، کار خود را سطح ۵ قاره ی جهان توسعه داده و به بیشتر مقصدها نیز پرواز می کند. این نوع شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۸۷ تاسیس شده است که نام و اقتدار آن در میان هواپیمایی های فعال ایران قرار گرفته است.

از ابتدای تاسیس این شرکت، پایه کاری آن فقط بر اساس حمل و نقل بار بوده و هم اکنون هم ادامه دارد ولی شرکت هواپیمایی پویا جدیدا در بخش  حمل و نقل مسافر هم فعالیت دارد.

مرکز و مرجع مهم فعالیت این شرکت در فرودگاه مهرآباد می باشد اما دیگر قسمت های پروازی این ایرلاین در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، فرودگاه بین المللی مشهد و همچنین فرودگاه بین المللی شیراز واقع شده است. با این که این شرکت جدیدا کار مسافربری انجام می دهد اما توانسته رضایت بیشتر مسافرین را در تمامی مسیر ها به دست بیاورد.

تاریخچه شرکت هواپیمایی پویا ایر

تاریخچه شرکت هواپیمایی پویا ایر

در پایان سال ۲۰۱۲، شرکت هواپیمایی یاس ایر اسم خود را به شرکت هواپیمایی پویا ایر تغییر داده است و به عنوان اسم سوم هواپیمایی از زمان شروع عملیات خود به عنوان قشم ایر بوده است.اولین نام این شرکت در سال ۲۰۰۶ یاس ایر بوده که رفته رفته به پویاایر در سال ۲۰۰۸ تغییر یافته است.

 آرم و طراحی هواپیماها

اگر بخواهیم تا فعالیت های این شرکت را در بخش های اصلی کارش مورد توجه قرار دهیم باید بگوییم که این کارگو یکی از حرفه ای ترین ایرلاین ها می باشد که توانسته در مسیرهای بسیار طولانی با بارهای بسیار سنگین و با شرایط خاص و ویژه آن ها را جا به جا کند.

لازم به ذکر است که برای شرکت هواپیمایی پویا این قابلیت را دارد که می تواند حیوانات زنده را با امکانات و شرایط خاص جا به جا کند. یکی از دیگر زمینه های فعالیت این شرکت هواپیمایی ایرلاین، در زمینه ی عرضه ی جت تجاری است. با بیزینس می توان انسان و یا افراد به صورت ویژه جا به جا کرد. همانطور که در مطالب بالا اشاره کرده بودیم که فعالیت ایرلاین پویا در زمینه ی کارگو بسیار قوی تر از دیگر بخش هایش می باشد.

ولی از آن جایی که این شرکت در بخش های گوناگون، خدماتی را عرضه می کند پس هواپیما های متفاوتی را هم در ناوگان پروازی خود نیز ارائه می دهد. به همین علت می خواهیم تا در ادامه مقاله هواپیماهای موجود در این ایرلاین را در قالب یک جدول مورد بررسی قرار دهیم.

اسم هواپیما کاربری تعداد
امبرائر ۱۴۰/(ERJ) مسافربری ۲
هاربین(Y-12) چند منظوره ۱
(ایلوشن ایل- ۷۶) باری ۳
(بمباردیه چلنجر ۶۰۰) جت تجاری ۱
آنتونوف(An-72) مسافربری ۳

اگر با دقت به لگوی‌ طراحی شده شرکت هواپیمایی پویا توجه کنید یک پرنده بر فراز آسمان خواهید دید که در دنباله بال های او از سه رنگ سبز و سفید و قرمز استفاده شده که بیانگر پرچم کشور عزیزمان می باشد.

 آرم و طراحی هواپیماها

خدمات شرکت هواپیمایی پویا ایر

شرکت هواپیمایی پویا از کلاس های پروازی گوناگونی برخوردار است که بر پایه و اساس سطح امکانات هواپیما و صندلی های آن نسبت به یکدیگر تفکیک می شوند. پیشناهد می کنیم که اگر کلاس پروازی به خصوصی را مد نظر دارید، در هنگام خرید بلیط این موضوع را حتما بیان کنید تا بتوانید از همه لحاظ پرواز خوب و خاطره انگیزی داشته باشید.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی پویا را در ادامه مقاله برایتان شرح داده ایم. یکی از مقرون به صرفه ترین کلاس های پروازی در این ایرلاین، کلاس اقتصادی می باشد که هم برای حمل بار و هم برای مسافربری در مسیرهای داخلی و خارجی مناسب می باشد.

تجهیزات و امکاناتی که در پروازهای تجاری شرکت هواپیمایی پویا برای شما در عرضه می شود، امکاناتی از جمله: صوتی و تصویری، ۲ عدد صندلی بزرگ ، رستوران و غذای آماد، خدمات جا به جایی ویژه و … است. این پرواز در کل برای مسافران CIP و VIP می‌باشد.

به طور خلاصه اگر برای خرید بلیط هواپیما از این شرکت هواپیمایی اقدام کرده اید باید بگوییم خیالتان از بابت این شرکت و خدماتش راحت بوده و به طور کلی می تواند در هر پرواز، ۱۰ نفر را جا به جا کند.

فرست کلاس این شرکت هواپیمایی در بخش جداگانه ای از دیگر مسافران قرار گرفته است که دارای خدماتی از همچون اینترنت، اتاق مخصوص، تلویزیون، صندلی و مبلمان، سرویس های بهداشتی ویژه و کامپیوتر است.

شرکت هواپیمایی پویا ایر

ناوگان شرکت هواپیمایی پویا ایر

ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی پویا ایر به شرح زیر است.

هواپیما تعداد  توضیحات
آنتونوف ای‌ان-۷۲ ۳  به صورت کامل به هواپیمای مسافربری تبدیل شده‌است.
ایلیوشین ایل-۷۶ ۳  یک نوع هواپیمای باری
بمباردیه چلنجر ۶۰۰ سریز ۱ جت تجاری
امبرائر ئی‌آرجی ۱۴۵ ۲  نوعی هواپیمای مسافربری
هاربین وای-۱۲ ۱ هواپیمای چند منظوره

شرکت هواپیمایی پویا ایر

پر تقاضا ترین مسیر ها

این شرکت در هر ماه قریب به ۵۵ پرواز داخلی و خارجی را انجام می دهد که همه این پروازها منظم و سر وقت می باشند. در جدولی که برایتان طراحی کرده ایم پر تقاضا ترین مسیر ها را شرح داده است.

مبدا       مقصد
تهران مشهد
تهران یزد
تهران شیراز
تهران بندرعباس
تهران گرگان

بسیاری از افراد به علت مشغله کاری نمی توانند برای خرید بلیط به صورت حضوری اقدام کنند. حال جای نگرانی نیست امروزه وب سایت های طراحی شده اند که خیال همگان را از این بابت راحت کرده و تمامی اقشار می توانند خرید بلیط خود را از طریق اینترنت انجام دهند.

اگر بخواهیم یک وب سایت معتبر را پیشنهاد کنیم که هم ارزان و هم دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد وب سایت مستر بلیط بهترین گزینه است. این وب سایت با داشتن ویژگی های نظیر: اعلام کاهش قیمت، اعلام افزایش ظرفیت و … توانسته متقاضیان زیادی را به خود جذب کند.

جالب است بدانید بدون عضویت در وب سایت مستر بلیط می توانید بلیط خود را خریداری کنید اما با عضویت در این اپلیکیشن از تخفیفات ویژه عضویت آن بهره مند شوید.

شرکت هواپیمایی پویا

راه‌‌های ارتباطی با شرکت هواپیمایی پویا ایر

آدرس تهران، فرودگاه مهرآباد، بین ترمینال 4 و 6
تلفن 02166021616
ایمیل info@poyaair.com

 

اگر تجربه استفاده از شرکت هواپیمایی پویا ایر می توانید تجربه خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. 

اشتراک‌گذاری

یک نظر

 1. سارا پاسخ

  در مسیر تهران به یزد بسیار عالی و بدون تاخیر بود ولی صد حیف که دیگه در ظهر پروازی انجام نمیشود.

 2. فرزانه پاسخ

  مشکل اینه که خیلی دیر پروازهارو باز میکنن و نمیشه مسافر برنامه ریزی کنه
  کاش زمان مناسبی مشخص میشد که پروازها باز میشه
  منظور روی مسیر مشهد گرگان و بالعکس هست
  چرا تماسهارو کسی پاسخگو نیست اینم یه معظل دیگه که نمیشه از عواملشون در مورد پروازهای بسته اطلاعات گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *