بولینگ مجتمع خلیج فارس

0 295

شیراز یکی از شهرستان های پر جمعیت و بزرگ است که برای رفع مردم نیاز مردم، پاساژهایی را در آن درست کرده اند. این پاساژها در اندازه های بزرگ و کوچک ساخته شدند و انواع محصولات را در خود جای داده اند. حال برخی از این پاساژها و مراکز خرید، مجهزتر و پیشرفته تر هستند و به جز فروش محصولات، شهربازی، سینما و… را در خود جای داده اند. یکی از همین مراکز خرید پیشرفته، مجتمع خلیج فارس، که در بین تمامی مردم بسیار محبوب، است و تقریبا از همه جای شیراز، افراد برای خرید کردن به این مجتمع می روند. همچنین مجله مستر بلیط سعی کرده است که تمامی اطلاعات راجع به بولینگ مجتمع خلیج فارس و دیگر امکانات را برایتان شرح دهد؛ پس حتما تا انتها با همراه شوید.

درباره بولینگ مجتمع خلیج فارس

درباره بولینگ مجتمع خلیج فارس

مجتمع خلیج فارس، یکی از بزرگترین و مدرن ترین مرکز خرید های شیراز است که با معماری بی نظیر و شکیل، توجه خیلی از مردم را به خود جلب می کند. این بنای بزرگ، امکانات بسیاری از جمله، سینما، شهربازی، هتل، استخر، باشگاه ورزشی و مغازه های فروش محصولات دارد. همچنین مجموعه خلیج فارس، توانسته در طی ۹ سال، به خوبی در بین مردم قرار گیرد؛ به گونه ای که تقریبا اکثر مردم تمام خریدها و حتی تفریحات خود را درون این مجموعه انجام می دهند‌. مرکز خرید خیلج فارس، به گونه ای طراحی شده است که هم می توانید در آن تفریح  کنید و هم خرید ها را به صورت کلی انجام دهید؛ به گونه ای که نیاز نباشد به مرکز خرید دیگری بروید یا حتی از مجموعه خارج شوید.

البته تعداد سال هایی که شهر بازی، سینما و سالن بولینگ باز شده اند، کم تر از افتتاح هایپر استار و خود مجموعه است. در سال های اولیه ابتدا هایپر استار افتتاح شد، طبقه اول هایپر استار شامل خوراکی ها، لوازم آرایش، پلاسکوها، لوازم بهداشتی و طبقه دوم هم شامل انواع فرش ها و قالیچه ها، لوازم تحریر، لباس های زنانه و مردانه، لوازم خانگی و انواع لوازم دیجیتال مانند موبایل و تلویزیون، کتاب برای همه سنین، اسباب بازی و… است. سالن بولینگ این مجموعه هم که باعث شده بیشتر مردم به مجموعه توجه نشان دهند، دارای امکانات منحصر به فردی است و با سالن بزرگ، تعداد بسیار زیادی جمعیت را در خود جای می دهد و همه می توانند بدون برخورد با دیگران بازی کنند. البته این سالن در طبقه آخر مجموعه خلیج فارس قرار گرفته است و قبل از وارد شدن به مجموعه، باید کارت های مخصوص خود را شارژ نمایید و سپس وارد شوید که در ادامه مطالب، مستر بلیط بیشتر راجب این سالن برای شما شرح می دهد.

تاریخچه بولینگ مجتمع خلیج فارس

مجموعه خلیج فارس، در سال ۱۳۹۱ افتتاح شد که در ابتدا به جز مغازه های لباس و هایپر استار، چیز دیگری نداشت. اما با گذشت زمان کم کم امکانات بیشتری از جمله سالن بولینگ در آن افتتاح شد که همه مردم برای گذراندن اوقات از آن استفاده می کنند. سالن بولینگ مجتمع خلیج فارس، در سال ۱۳۹۵ افتتاح شد که جزو بزرگترین سالن های بولینگ کشور محسوب می شود که همه می توانند از آن استفاده کنند.

تاریخچه بولینگ مجتمع خلیج فارس

نقشه و معرفی بخش های مختلف

مجموعه خلیج فارس حدود ۶۰۰ هکتار وسعت دارد. در این ۶۰۰ هکتار همان طور که در مطالب بالاتر هم ذکر کردیم، امکانات ویژه ای قرار گرفته اند که برای توضیح دادن هرکدام به یک مقاله جداگانه نیاز داریم. سالن بولینگ هم یکی از همین امکانات ویژه است. برای بازدید کردن از سالن بولینگ، شما ابتدا باید از مجموعه خلیج فارس بگذرید و سپس به سالن بولینگ بروید. زمانی که وارد محوطه این مکان می شوید، ابتدا حیاط بسیار زیبا را مشاهده می کنید که سنگ فرش شده اند و انواع درختانی که به طور منظم در جای خود و قسمت باغچه ها قرار دارند. در جلوی درب ورودی شیشه ای بزرگ و کنار پله هایی که افراد با آن به سمت مجموعه می روند یک آب نمای بسیار بزرگ قرار دارد که در مناسبت ها و جشن ها، فواره های آب همراه با ریتم موسیقی، حرکت می کنند و رنگارنگ می شوند. وقتی از درب شیشه ای و ستون های بسیار بلند سنگی عبور می کنید، وارد طبقه ورودی مجتمع خلیج فارس می شوید و در این طبقه انواع مغازه ها، رستوران ها قرار دارند. برای رسیدن به سالن بولینگ، باید از پله برقی عبور کنید و بعد از گذراندن دو طبقه، به طبقه آخر که سالن بولینگ در آنجا قرار دارد می رسید.

البته در طبقه آخر و دیگر طبقه ها انواع مغازه ها و هایپر استار وجود دارد؛ در انتهای طبقه آخر، سالن بزرگ بولینگ واقع شده است که باید برای وارد شدن به آن، کارت های مخصوص بگیرید و سپس وارد شوید‌. زمانی که وارد سالن بولینگ می شوید، اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند، وسعت بسیار زیاد و تعداد خط های بازی فراوان است. سالن بولینگ حدود ۱۴ خط دارد که تمامی افراد بدون محدودیت می توانند در آن بولینگ بازی کنند. همچنین دو خط مخصوص کودکان و بخش جدا برای بانوان هم دارد. البته سالن بولینگ، به تنهایی دارای رستوران و توالت عمومی است که نیازی نباشد برای رفع نیاز از آن خارج شوید‌. به دلیل این که مجتمع خلیج فارس یک معماری مدرن دارد و از مصالح جدید برای ساخت آن استفاده کردند، سقف آن هم از مصالح مدرن مانند پارچه های مخصوص و بسیار بزرگ به رنگ سفید است. این نوع سقف جزو مصالح جدید و تازه در معماری محصوب می شوند و تحمل زیاد تری نسبت به سقف های‌ گچی یا فلزی دارند.

بازدید از بولینگ مجتمع خلیج فارس

سالن بولینگ هم به دلیل این که در طبقه آخر واقع شده، سقفی همانند، دیگر جاهای مجموعه دارد و درب ورودی آن هم شیشه ای است. البته انتهای سالن بولینگ رو به روی هتل ۳۵ طبقه خلیج فارس است و برای این که عموم بتوانند از محیط لذت ببرند، به جای دیوار از شیشه های مستحکم فرودگاهی برای انتهای سالن استفاده کرده اند. همچنین سالن بولینگ، مبل، میز و صندلی هم دارد که عموم بتوانند برای خسته نشدن در حین بازی روی آن بنشینند و استراحت کنند. سالن بولینگ مجموعه خلیج فارس، یکی از بزرگترین سالن های بولینگ در کل کشور است که شما می توانید در حین بازدید کردن از آن، گشتی هم در خود مجموعه بزنید و از دیگر امکانات ویژه مانند سینما و استخر لذت ببرید.

بازدید از بولینگ مجتمع خلیج فارس

سالن بولینگ مجتمع خلیج فارس شیراز به دلیل این که درون مجموعه خلیج فارس واقع شده است، ساعت کاری همانند مجتمع دارد؛ مثلا اگر مجموعه ساعت ۸ صبح باز کند، سالن بولینگ هم با اختلاف یک ساعته، باز می کند. در کل ساعت کاری مجتمع خلیج فارس، از ساعت ۷ صبح الی ۱۲ شب است و سالن بولینگ هم از این ساعت پیروی می کند. همچنین هیچ محدودیتی برای بازی کردن سنین مختلف وجود ندارد و همه می توانند به راحتی بازی کنند‌. البته به یاد داشته باشید که برای کودکان، خط ویژه ای درست شده است و توپ های آن، همانند توپ های بازی بزرگسالان سنگین نیست و برای کودکان وزن مناسبی دارد. این نکته را هم به یاد داشته باشید که باید کارت مخصوص خود را جلوی درب ورودی سالن شارژ کنید و سپس با کارت، بازی کنید یا حتی غذا بخرید.

بازدید از بولینگ مجتمع خلیج فارس

آدرس و نحوه دسترسی 

سالن بولینگ، در مجتمع خلیج فارس، شهر شیراز و ابتدای ورودی جاده سپیدان یا ابتدای جاده صدرا واقع شده است که شما می توانید ابهت و بزرگی بیش از حد این مجموعه از دور دست ها هم مشاهده کنید. این مجموعه دارای پارکینگ های بسیار زیادی هم می باشد؛ که حدود ۲۵۰۰۰ یا حتی بیشتر، ماشین ها را در خود جای می دهد و به همین دلیل می توانید با تمامی وسایل نقلیه تا جلوی محوطه، یا پارکینگ بروید و با پرداخت هزینه دو هزارتومان، ساعت ها وسیله نقلیه خود را درون پارکینگ ایمن و مطمعن بگذارید و با خیال راحت بازی یا خرید کنید.

مجموعه خلیج فارس به دلیل این که کمی به ایستگاه راه آهن نزدیک است، افرادی زیادی با قطار به شیراز می آیند و از مجتمع بازدید می کنند. شما هم برای این که بتوانید به راحتی از مجموعه خلیج فارس و سالن بولینگ بازدید کنید، می توانید بلیط قطار شیراز را تهیه کنید و با رسیدن به ایستگاه، به سمت مجموعه بروید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید به خوبی در مجتمع خلیج فارس، خرید یا بازی کنید، یا حتی به همراه خانواده یا دوستان، جدید ترین فیلم ها، هم خارجی و هم ایرانی را درون سینمای مجتمع خلیج فارس دیدن کنید و خاطره های لذت بخشی را ثبت کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.