پیست اسکی پاکل

0 117

در دنیایی زندگی می کنیم که سفر کردن به یکی از ملزومات زندگی تبدیل شده است و افراد سالانه به سفر می روند. از میان روش های سفر، طبیعت گردی از محبوب ترین ها به شمار می رود که هر ساله بر طرفداران آن افزوده می شود. پیست های اسکی از جمله جاذبه های گردشگری محسوب می شوند که سالانه افراد زیادی در زمستان به آنجا سفر می کنند. پیست های اسکی، در بین دوستداران برف بسیار محبوب است و برخی از افراد در زمستان به آنجا می روند که این نوع از گردشگری به گردشگری زمستانی شهرت دارد. گردشگری زمستانی و فعالیت ها و ورزش های زمستانی، یعنی فعالیت هایی که به بارش مناسب برف وابسته است. مقصد ورزش های زمستانی می تواند اینگونه تعریف شود: «یک واحد جغرافیایی، اقتصادی و اجتماعی که مشتمل بر شرکت ها، سازمان ها، فعالیت ها و … است و برای سرویس دهی یا خدمات رسانی به گردشگران، نیازمند فعالیت ها و ورزش های زمستانی و اطمینان از برف کافی در محدوده است». همچنین گردشگر زمستانی، عبارت است از فردی که با انگیزه پرداختن به ورزش های زمستانی و لذت بردن از جاذبه های طبیعی وابسته به برف سفر می کند. ایران از جمله کشورهایی به شمار می رود که دارای اقلیمی متنوع است و در بسیاری از مناطق آن می توان انواع مختلفی از آب و هوا را یافت. یکی از این جاذبه های منحصر به فرد، پیست اسکی پاکل شهرستان شازند به شمار می رود.

معرفی پیست اسکی پاکل

معرفی پیست اسکی پاکل

شهرستان شازند یکی از شهرستان های استان مرکزی به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای تفریح به این شهرستان می روند. این شهرستان یکی از مناطق کوهستانی این استان به شمار می رود که افراد زیادی برای ییلاق به این محل می روند. این شهرستان دارای مناظر و جاذبه های طبیعی بی شماری است که هر ساله میزبان گردشگران بسیاری است. از میان جاذبه های طبیعی این شهرستان می توان به پیست اسکی پاکل اشاره کرد که در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد آن به صحبت می نشینیم. پیست اسکی پاکل در جاده شازند – هندودر در ارتفاعات روستای پاکل قرار گرفته است و تنها پیست اسکی استان مرکزی به شمار می رود. این پیست در نزدیکی روستای پاکل قرار دارد، این منطقه به دلیل وجود ارتفاع مناسب دارای زمستان زود هنگام و بارش سنگین برف است. نام این پیست شهدای سربند است ولی به سبب نزدیکی به روستای پاکل در بین مردم بیشتر با نام پیست اسکی پاکل شهرت دارد. این پیست به دلیل موقعیت طبیعی و جغرافیایی بکر بهترین شرایط را برای پذیرش اسکی بازان کشور به ویژه استان‌ های همدان و لرستان دارد و در روستا های پایین دست منطقه نیز گردشگران می توانند با اسکان در خانه های قدیمی و تجربه زندگی و تغذیه روستایی خاطرات به یادماندنی برای خود خلق کنند.

ساختار و بخش های مختلف پیست

ساختار و بخش های مختلف پیست

این پیست در ارتفاع ۲۶۲۰ متری از سطح دریا قرار دارد و طول آن حدود ۵۵۰ متر است. طبیعت بکر مناطق و روستاهای اطراف آن از جمله جاذبه های گردشگری آن به شمار می روند که می توانند برای گردشگران جذابیت زیادی را ایجاد کنند. در این پیست امکانات متعددی وجود دارد که از آن جمله می توان به سه دستگاه تله‌سیژ، رستوران، تجهیزات برفروبی و ساختمان اداری فضای ورزشی و تفریحی اشاره کرد. این پیست از جمله پیست هایی به شمار می رود که در آن آموزش هم داده می شود و اگر به اسکی علاقه دارید می توانید در آن آموزش هم ببینید.

راه های دسترسی به پیست اسکی

راه های دسترسی به پیست اسکی

برای اینکه از این پیست دیدن کنید باید در ابتدا راهی شهرستان شازند در استان مرکزی شوید. قطار می تواند وسیله مناسبی برای این سفر به حساب آید، پس می توانید بلیط قطار شازند را به صورت آنلاین خریداری کنید و به این شهر سفر کنید.  پس از رسیدن به شازند باید راهی روستای پاکل شوید. اگر با خودرو شخصی به سفر می روید باید از جاده خود را به این روستا برسانید و به پیست اسکی آن سر بزنید.

بازدید از پیست اسکی پاکل

برای ورود به پیست باید هزینه ای را به عنوان ورودی پرداخت کنید و پارکینگ هم در این محل وجود دارد و می توانید خودرو خود را در این مکان قرار دهید که مشکلی در مورد نخواهید داشت. در این محوطه می توانید فعالیت های مختلفی را انجام دهید که از آن جمله می توان به اسکی، تیوب سواری، اسنو برد و … اشاره کرد.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.