پارک نمونه گردشگری پایین‌لموک

پارک نمونه گردشگری پایین‌لموک

پارک ها را می توان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در هر منطقه ای به شمار آورد که افراد بسیاری در سفرهایشان از آنها دیدن می کنند و زمانی را در آنها به سر می برند. در تاریخ شهرهای تمد نهای بزرگ جهان هیچ کجا نشانه ای قدیمی وجود پارک ها در دست نیست. در ایران باستان، نخستین باغ ها در پیرامون کاخ های سلطنتی احداث شد. اما نه کاخ ها درون شهر بود و نه مردم راهی به آنها داشتند. در اروپا نیز تا سده های اخیر، چیزی به نام پارک وجود نداشت. پس از رنسانس خانه های اعیان و ثروتمندان را باغ های بزرگی در بر می گرفت که نمایش توجه به طبیعت بود. اما همچنان پارک به آن معنا که برای عموم قابل استفاده باشد، وجود نداشت. شاید بتوان قدیمی ترین شکل از پارک های ایران را در جوار مکان های مقدس شناسایی کرد. اینها مجموع های از باغ های عمومی و فضاهای جمعی بودند که در اطراف زیارتگاه ها، اوقات فراغت مردم را در ترکیبی از فعالیت های مرتبط با طبیعت و تفرج و آیین های زیارت، سامان می دادند. یکی از پارک های زیبای ایران، که در استان مازندران و شهرستان قائم شهر قرار دارد، پارک نمونه گردشگری پایین‌لموک به شمار می رود.

معرفی پارک نمونه گردشگری پایین‌لموک

معرفی پارک نمونه گردشگری پایین‌لموک

قائم شهر یکی از شهرستان شمالی ایران به شمار می رود، که در استان مازندارن قرار دارد و از زیبایی خاصی برخوردار است. شهرستان قائم‌شهر از شمال با شهرستان جویبار، شهرستان سیمرغ و دریای مازندران، از جنوب با شهرستان سوادکوه شمالی، از غرب با شهرستان بابل و از شرق با شهرستان ساری همسایه است. مرکز شهرستان قائم شهر، شهر قائم شهر نامیده می شود که از پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهرهای استان مازندران و شمال ایران محسوب می شود. از دید ناهمواری‌های طبیعی، قائم‌شهر به دو ناحیهٔ دشتی و کوهپایه‌ای البرز تقسیم می‌شود و ۵۱ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. آب و هوای این شهرستان مانند دیگر مناطق شمالی ایران معتدل و مرطوب است که سبب طبیعتی زیبا و بی نظیر در آن شده است. در این شهرستان می توان شاهد جاذبه های گردشگری متنوعی بود که یکی از آنها پارک نمونه گردشگری پایین‌لموک نام دارد. پارک نمونه گردشگری پایین لموک که با عنوانی چون پارک نمونه گردشگری روستایی پایین لموک و همین‌طور بزرگترین پارک نمونه گردشگری روستایی کشور شناخته می شود، فروردین ۱۳۸۹ در منطقه روستای پایین لموک شهرستان قائم‌شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این پارک روستایی در کیلومتر ۱ جاده بین شهری قائم شهر به ساری و در روستای پایین لموک قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ای محل بهتر است این مطلب از مجله مستر بلیط را دنبال کنید.

ساختار و طبیعت پارک پایین لموک

ساختار و طبیعت پارک پایین لموک

در کنار این پارک آب بندانی قرار دارد که سبب زیبایی بیشتر آن شده است و مساحتی در حدود 8 هزار متر مربع دارد. گفته می شود که برای تأمین آب آبندان بزرگ روستا که به عنوان یکی از بزرگ ‌ترین مناطق تفریحی روستایی استان مورد استفاده قرار می گیرد، دو چاه عمیق حفر شده تا در زمان ‌های کم ‌آبی با مشکل روبرو نشود. همچنین این پارک مساحتش در حدود 5 هزار متر مربع می شود که در آن انواع مختلفی سرگرمی ها و امکانات رفاهی وجود دارد. از میان این امکانات می توان به سرویس بهداشتی، نمازخانه، فروشگاه های مختلف، کافی شاپ، پیست دوچرخه سواری و اسکیت، مسیر پیاده روی و … اشاره کرد. نورپردازی زیبایی در این مکان وجود دارد که باعث می شود که شب ها صحنه ای بی مانند در این محل دیده شود.

راه های دسترسی به پارک پایین لموک

راه های دسترسی به پارک پایین لموک

برای رفتن به این محل باید با خرید بلیط اتوبوس قائم شهر در ابتدا راهی سفر به شهرستان قائم شهر شوید و سپس از آنجا به سمت این پارک حرکت کنید. همانطور که متوجه شدید این پارک در روستای پایین لموک قرار دارد به همین خاطر بهتر است با کمک وسایل حمل و نقل عمومی به سمت این پارک بروید. اگر هم با خودرو شخصی سفر می کنید باید وارد جاده قائم شهر به ساری شوید تا به این پارک دسترسی پیدا کنید.

بازدید از پارک نمونه گردشگری پایین‌لموک

برای گذراندن زمان در این پارک احتیاجی به پرداخت هزینه نیست و می توانید به صورت رایگان از آن دیدن کنید. مستر بلیط به شما پیشنهاد می کند در صورتی که به این منطقه سفر کردید حتما از این پارک دیدن کنید و زمانی را نیز در آن بگذرانید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *