آبشار نور آباد خوشاب

0 141

شهرستان خوشاب یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی به شمار می رود که در غرب این استان قرار دارد. شهر سلطان آباد مرکز این شهرستان محسوب می شود که مردم آن به زبان ترکی خراسانی صحبت می کنند. این شهرستان از سمت جنوب به شهرستان سبزوار، از سمت شمال به شهرستان اسفراین و شهرستان فاروج، از سمت شرق به شهرستان فیروزه و شهرستان نیشابور و از سمت غرب به شهرستان جوین می رسد. این شهرستان دارای طبیعتی زیبا و خاص است و در جنوب شهرستان ارتفاعات طبس قرار دارد که از کوه های سلیمانیه، کوه سیاه آب، کوه سیاه، کوه سفید، کوه زول و کوه سوراخدار تشکیل شده است. در این منطقه می توانید پدیده های طبیعی زیادی را بیابید که از میان آنها می توان طبیعت روستای داراب، مناظر طبیعی روستای نشیب، رودخانه نشیب، دره یام، غار اژدهای رودسراب، غار دیو عنابستان، بیشه سیدآباد، دره شقایق کیخسرو، روستا و کوهسار دُرُفک، ارتفاعات گردشگری امام زاده حیدر و آبشار نور آباد خوشاب را نام برد. اگر دوست دارید در مورد آبشار نور آباد این شهرستان اطلاعات بیشتری را کسب کنید پیشنهاد می کنیم این بخش از مجله مستر بلیط را دنبال کنید تا در صورتی که سفری به این ناحیه داشتید با آمادگی کامل این سفر را شروع کنید.

معرفی آبشار نور آباد خوشاب

معرفی آبشار نور آباد خوشاب

یکی از بهترین شکل های سفر، سفر به طبیعت به شمار می رود، که برای مسافران سرشار از انرژی شادابی است. با سفر به طبیعت می توان از تمامی مشکلات و دغدغه های شهری دور شد و به چیزی جزء طبیعت فکر نکرد. زندگی شهری، انسان امروزی را از طبیعت دور کرده و همین امر باعث نیاز بیش از پیش او به طبیعت شده است. به طوری که اکثر افراد در اولین فرصتی که پیدا می کنند پا در دل طبیعت می گذارند. یکی از جاذبه های طبیعی که همه سال افراد را به سوی خود می کشاند، آبشار است. آبشار ها محلی با طراوت را در اطراف خود به وجود می آورند که سبب می شود افرادی که به دیدن آنها می روند لحظاتی خوش را بگذرانند. در جای جای ایران می توانید این پدیده های طبیعی را ببنید و یکی از آنها در شهرستان خوشاب استان خراسان رضوی قرار دارد که با نام آبشار نور آباد شناخته می شود. این آبشار زیبا با قابلیت های گردشگری در فاصله ۵ کیلومتری جنوب شرقی روستای نور آباد شهرستان خوشاب در منطقه سبزوار بزرگ قرار دارد. این محل به خاطر طبیعت طیبا و باطراوتی که دارد یکی از مناطق گردشگری این استان به شمار می رود.

طبیعت و ساختار آبشار نور آباد خوشاب

طبیعت و ساختار آبشار نور آباد خوشاب

این آبشار از میان صخره هایی به زیر می ریزد و در زیر پای خود حوضچه ای را به وجود می آورد که به رودخانه می پیوندد. این حوضچه می تواند مکان مناسبی برای افرادی باشد که به آب تنی و شنا علاقه مندند و همچنین از آنجایی که گرداگرد این آبشار را صخره های بلند فرا گرفته اند می توان در آنجا به صخره نوردی پرداخت که در بین افراد زیادی هم خواهان دارد. درو تا دور آبشار را پوشش گیاهی پوشانده است که عمده آنها را نیزار و درختان تنک تشکیل می دهد. شدت آب این آبشار در ماه های مختلف سال متفاوت است، در فصل بهار می توان بیشترین شدت جریان را از آن شاهد بود و در تابستان به خصوص اواخر آن کمترین حجم آب را دارد. لازم به ذکر است که آب آن به صورت دائمی است و از کوه های اطراف روستای نور آباد سرچشمه می گیرد. ارتفاع آبشار حدودا به 5 متر می رسد که باعث می شود در دسته آبشار های کوچک جای بگیرد. در اطراف این آبشار می توان بقایای آسیاب های آبی را مشاهده کرد.

راه های دسترسی به آبشار نور آباد 

راه های دسترسی به آبشار نور آباد 

برای اینکه به این آبشار رسید، باید به شهرستان خوشاب بروید برای اینکار می توانید بلیط اتوبوس را از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه کنید و خریدی امن و آسان را به خود هدیه بدهید و سپس به این منطقه سفر کنید. این آبشار در نزدیکی روستای نور آباد قرار دارد که فاصله اش از مرکز شهرستان حدود 20 کیلومتر می شود.

بازدید از آبشار نور آباد خوشاب 

به خاطر داشته باشید که در اطراف این آبشار هیچ امکانات رفاهی وجود ندارد پس اگر می خواهید به اینجا بروید کلیه وسایل و تجهیزات مورد نیازتان را به همراه ببرید. از آلوده کردن محیط اطراف آبشار جدا خودداری کنید و زباله های که تولید می کنید را به همراه خود از محوطه خارج کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.