منطقه شکار ممنوع چاه نفت داراب

0 256

شهرستان داراب در جنوب شرقی استان فارس واقع شده و از شمال به شهرستان های نیریز و استهبان، از شرق به شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان، از جنوب به شهرستان زرین دشت در استان فارس و از غرب به شهرستان فسا محدود می شود. در نواحی شمالی شهرستان، کوه های نسبتا بلندی قرار دارند که ادامه رشته کوه های زاگرس اند و از شمال غربی به جنوب شرقی امتداد یافته اند، از جمله کوه مروارید، کوه برفداند، کوه بالش و کوه پنج شاه. رود دائمی کل با مسیر جنوب شرقی به طول حدود 360 کیلومتر در این شهرستان به نام های رودبال، رستم، رود شور دارای و تنگ چرخی جریان دارد. این شهرستان از قدمتی تاریخی برخوردار است و از زمان های دور در این شهرستان مردمانی زندگی می کردند که این موضوع را می توان در آثار تاریخی به جای مانده در آن تشخیص داد. نام شهر داراب از نام شهر باستانی دارابگرد گرفته شده است. دلیل ویرانی شهر باستانی دارابگرد  کوچ اهالی آن به شهر داراب کنونی مشخص نیست. بنا بر اظهارات فسانی، شهر دارابگرد تا زمان استیلای اتابکان شبانکاره آباد بود. این شهرستان علاوه بر آثار تاریخی دارای جاذبه های طبیعی نیز است که یکی از آنها منطقه شکار ممنوع چاه نفت داراب به شمار می رود.

درباره منطقه شکار ممنوع چاه نفت داراب

درباره منطقه شکار ممنوع چاه نفت داراب

یكی از اشكال مختلف گردشگری، توریسم طبیعی یا گردش در طبیعت است. که به عنوان یكی از شیوه های استفاده و حفاظت از جاذبه های طبیعی و هم راه حلی برای پایداری پتانسیل ها به شمار می آید. در حقیقت، توریسمی بر پایه پایداری محیط زیست با تمرکز اولیه بر تجربه‌ی محیط های طبیعی است. در ایران مناطق طبیعی مختلفی وجود دارند که امروزه به عنوان جاذبه گردشگری مورد استفاده قرار می گیرند یکی از آنها، مناطق حفاظت شده محسوب می شوند. مناطق حفاظت شده در کشور و جای جای آن به وفور یافت می شوند که یکی از آنها منطقه شکار ممنوع چاه نفت داراب نام دارد و در این بخش از مجله مستر بلیط به معرفی آن می پردازیم. این منطقه در فاصله 135 کیلومتری جنوب شرقی شهر داراب در استان فارس و در مجاورت جاده داراب به بندرعباس قرار دارد. این منطقه به واسطه طبیعت بی نظیری که دارد در بین دوستدارن طبیعت از محبوبیت فراوانی برخودار است و افراد زیادی برای گذران اوقات فراغت خود به این منطقه می روند. در این محیط می توانید آرامشی را کسب کنید که در کمتر جایی قابل دریافت است.

ساختار و طبیعت منطقه شکار ممنوع

ساختار و طبیعت منطقه شکار ممنوع

این منطقه دارای طبیعتی خاص است و در آن می توانید کوه های سر به فلک کشیده و دره ها و چشمه سارهای زیادی را مشاهد کرد. این المان های طبیعی در کنار هم صحنه هایی بی مانند را به وجود اورده اند که مسافران از دیدار آنها سری نمی شوند و می توان ساعت ها به تماشای این مناظر طبیعی نشست. همچنین این محل مرکز رشد گیاهان خودرویی است که برخی از آنها بنه، قیچ، بادام وحشی، تنگرس، درمنه، شقایق وحشی، ارس، کیکم و گیاهان خانواده گندمیان محسوب می شوند. در این بین گیاهان دارویی زیادی نیز وجود دارد که اگر با آنها آشنایی داشته باشید می توانید به راحتی آنها را پیدا کنید. این محوطه زیستگاه حیوانات زیادی است که شامل حیوانات و جاندارانی مثل کل و بز، قوچ ومیش، پلنگ،گرگ، شغال، روباه معمولی، روباه سردم سفید، تشی، خرگوش و … . از پرندگانی که بومی نطقه محسوب می شوند می توان هوبره، دراج،کبک، تیهو، کبوتر، قمری، بلدرچین، سینه سیاه و … را نام برد.

راه های دسترسی به منطقه شکار ممنوع

راه های دسترسی به منطقه شکار ممنوع

برای اینکه این محوطه را از نزدیک ببنید باید بلیط اتوبوس داراب را از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه کنید و خود را به شهر داراب برسانید. از آنجا راهی جاده داراب به بندرعباس شوید و به 135 کیلومتری شهر بروید. اگر هم با خودرو شخصی سفر می کنید که باید از ابتدا در این مسیر قرار بگیرید تا به محوطه برسید.

بازدید از منطقه شکار ممنوع چاه نفت داراب

دیدار از این محل رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارد. بهتر است در فصل بهار به این منطقه بروید زیرا زیبایی بی نظیری را در این زمان به نمایش می گذارد که چشم هر کسی را به خود خیره می کند. در این محوطه امکانات رفاهی چندانی وجود ندارد به همین خاطر باید کلیه وسایل مورد نیازتان را با خود ببرید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.