جنگل نیلبرگ

0 131

آب، هوا و جنگل منابعی هستند که انسان در پیدایش آنها هیچ نقشی نداشته است. جنگل در دسته‌ی منابع طبیعی گیاهی قرار می گیرد و برای جانوران و انسان ها بسیار حائز اهمیت است. جنگل ها ریه های کره‌ی زمین محسوب می شوند و محل زندگی جانوران بسیاری هستند. جنگل ها نقش مهمی در تعادل آب و هوایی زیست کره ایفا می کنند. ظهور حیوانات در سطح کره‌ی زمین و زندگی جانوران همگی از برکت جنگل و پوشش گیاهی است، زیرا قبل از وجود جنگل و گیاه فقط خزه ها و جلبک ها و قارچ ها رشد می کردند. بعد از مدتی سرخس ها رشد کردند، اما هنوز هیچ حیوانی وجود نداشت، زیرا گاز کربنیک در سطح زمین اجازه‌ی زندگی به آنان نمی داد. می گویند پیدایش انسان ها پس از جنگل بوده است، زیرا انسان با اکسیژن تولیدی جنگل ها و میوه‌ی در درختان و شکار حیوانات زمدگی می کرده است. این پدیده های طبیعی امروزه به عنوان جاذبه گردشگری طبیعی مورد توجه قرار دارند و سالانه افراد زیادی به دیدن آنها می روند. در ایران جنگل های گوناگونی وجود دارد که یکی از آنها جنگل نیلبرگ در استان گلستان و شهرستان رامیان محسوب می شود.

معرفی جنگل نیلبرگ

معرفی جنگل نیلبرگ

رامیان یکی از شهرستان های استان گلستان به شمار می رود و مرکز آن نیز شهر رامیان است. این شهرستان در شمال ایران و با مساحتی در 770 کیلومتر در جنوب استان گلستان قرار گرفته است. ارتفاع آن از صفر تا 2900 متر متغیر است و از نظر توپوگرافی وضعیت پیچیده ای دارد. بارندگی متوسط 650 میلی متر و دمای متوسط سالانه 16 درجه سانتی گراد است. در این شهرستان می توانید جاذبه های طبیعی متنوعی را ببنید که برخی از آنها استخر طبیعی گل رامیان، مجموعه آبشارهای سرخه کمر، مجموعه آبشارهای جوزک، مجموعه آبشارهای سید کلاته، مجموعه آبشارهای چفت و … هستند. همچنین یکی از جاذبه ها طبیعی این شهرستان جنگل نیلبرگ به شمار می رود.  این جنگل در 4 کیلومتری جنوب شرقی شهر رامیان، کمربندی رامیان قرار دارد. این جنگل از طبیعتی بی نظیر برخوردار است که می تواند مأمن خوبی برای افرادی باشد که نیاز به دوری از شلوغی و هیاهوی شهری دارند. از آنجایی که این جنگل در نزدیکی شهر رامیان قرار دارد، اهالی محلی برای تعطیلات خود این محل را انتخاب می کنند  علاوه بر این مسافرانی که به این شهر می روند حتما از این جنگل بی مانند و طبیعت آن دیدن می کنند. برای اینکه در مورد این جنگل بیشتر بدانید بهتر است ادامه این مطلب از مجله مستر بلیط را دنبال کنید.

ساختار و طبیعت جنگل

ساختار و طبیعت جنگل

این جنگل، مانند دیگر جنگل ها از درختان بومی و سر به فلک کشیده‌ی منطقه تشکیل شده است و صحنه هایی شگفت انگیز را در کنار دیگر المان های طبیعی این ناحیه پیش چشم شما قرار می دهد. نیلبرگ در تمام فصول سال زیبا و دیدنی است و چهره ای خاص از خود را برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد به همین دلیل در هر فصلی به این جنگل بروید می توانید با چهره ای متفاوت از آن روبرو شوید. یکی از جاذبه هایی که در این جنگل قرار دارد و مورد توجه گردشگران است، چشمه نیلبرگ نام دارد. این چشمه شامل چندین رود است که محل تأمین آب این ناحیه محسوب می شوند. در مسیر این رودها آبشارهای متعددی به وجود آمده اند که به نوبه خود از جذابیت های این جنگل به شمار می روند. طبیعت زیبای این جنگل محل مناسبی برای افرادی است که می خواهند چند وقتی را در آرامش بگذرانند به همین دلیل است که سالانه افراد زیادی به آنجا می روند و زمانی را در این جنگل به سر می برند.

راه های دسترسی به جنگل

راه های دسترسی به جنگل

همانطور که در قسمت های قبلی گفتیم این جنگل در شهرستان رامیان قرار دارد بنابراین باید در ابتدا بلیط اتوبوس رامیان را به صورت آنلاین خریداری کنید و سپس راهی این شهر شوید و از آنجا با وسایل حمل و نقل عمومی به سمت این جنگل حرکت کنید. اگر با خودرو شخصی به سفر می روید باید جاده ای خاکی را بپیمایید که مسیر مورد استفاده کشاورزان و ماشین های کشاورزی است.

بازدید از جنگل نیلبرگ

دیدار از این جنگل را بهتر است در فصل زمستان انجام ندهید زیرا مسیر آن در این فصل بسیار خطرناک است و دسترسی به آن سخت می شود. در فصل بهار و تابستان می توانید در این جنگل چادر بزندی و شب را نیز در آنجا بمانید. پیشنهاد مستر بلیط به شما این است در صورت سفر به این ناحیه حتما از این جنگل نیز دیدن کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.