پارک ملی نایبند

0 571

پارک ملی نایبند یکی از محبوب ترین پارک های جنوب ایران است که در آن جا هیچگونه خبری از سازه ‌ها یا عوامل انسانی نیست و در هر جایی از منطقه، یک اثر طبیعی خود نمایی می کند. اگر بلیط هواپیما عسلویه را خریداری کنید و به آن جا بروید؛ می توانید با خیال راحت شب را هم در چادر بگذرانید زیرا محیط بان ها، امنیت را در این منطقه به وجود آورده اند و هیچ خطری شما را تهدید نمی کند. ساحل ماسه ‌ای این پارک ملی در اغلب اوقات شلوغ است و می توانید گردشگران زیادی را در آن جا ببینید. کسانی که می خواهند در یک بازه زمانی عالی، راهی این شهر پر جاذبه شوند؛ بهتر است از ماه آذر تا اوایل فروردین به آن جا بروند. هوای عسلویه، در این ماه ها بسیار خنک و دلنشین است به همین علت می تواند به شما خیلی خوش بگذرد و از هوای شرجی و گرم تابستان کلافه نشوید.

تاریخچه پارک ملی نایبند

خلیج زیبای نایبند در سال ۱۳۵۷، به همراه بخشی از دماغه نایبند که حدود ۱۹۵۰۰ هکتار مساحت داشت، به عنوان منطقه حفاظت شده نایبند در فهرست مناطق حفاظت شده ایران جای گرفت. پس از گذشت تقریبا ۲۶ سال، این منطقه همراه با مناطق دیگر که در آن اطراف وجود دارند، به عنوان اولین پارک ملی دریایی ایران ثبت و اعلام شد. در حال حاضر نیز، آماده میزبانی از گردشگران خارجی و ایرانی است و با جذابیت های بی مانند خود، یک سفر عالی برای افراد به ارمغان می آورد.

تاریخچه پارک ملی نایبند

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این پارک زیبا از دو بخش خشکی و دریا تشکیل شده است و هر کدام از آن قسمت ها ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه مجله مستر بلیط قصد داریم بیشتر درباره شان بپردازیم. از این رو اگر می خواهید با جزئیات و ویژگی های منحصر به فرد پارک ملی نایبند به طور کامل آشنا شوید، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

  • محدوده دریایی پارک ملی دریایی نایبند

حدود ۴۹۸۱۵ هکتار از این پارک زیبا را مجموعه دریایی تشکیل داده است که زیر نظر اداره کل محیط زیست شهرستان عسلویه قرار دارد. این قسمت آن قدر زیبا است که مطمئنا هر بیننده ای از دیدن آن متعجب خواهد شد. افرادی که به جانوران به خصوص لاکپشت های پوزه عقابی و سبز علاقمند هستند، بهتر است در فصل بهار به این منطقه بروند و از نزدیک تخم ‌گذاری آن ها را تماشا کنند. علاوه بر لاکپشت ها، در پارک ملی آبی نایبند تعداد زیادی از ماهی های مختلف وجود دارد که گردشگران به راحتی می توانند ساعت ها مشغول صید کردن ماهی ها شوند.

  • محدوده خشکی پارک ملی نایبند

محدوده خشکی این منطقه شامل جنگل های حرا، خلیج نای بند و منطقه نای بند است و حدود ۲۲۵۰۰ هکتار مساحت دارد. در محدوده خشکی، گونه های جانوری مختلفی مانند میش، کل، قوچ، بز، آهو، جبیر و پلنگ دیده شده است اما هیچ خطری برای مسافران و افراد مراجعه کننده ندارد. این قسمت، چشم اندازی فوق العاده جذاب دارد و مسافران در آن جا نهایت لذت را تجربه می کنند. با خرید بلیط های سفر خود از سایت رسمی و معتبر مستر بلیط علاوه بر دیدن پارک ملی نایبند و یا خلیج نایبند، می توانید جاذبه های زیادی را در آن جا ببینید و در کنار همسفران تان لذت ببرید. همان طور که متوجه شدید، در این پارک ملی ‌ترکیبی منحصر به ‌فرد از تلاقی کوه و دریا وجود دارد و به همین خاطر توصیه می شود مسیر را با پای پیاده بگردید تا تمام قسمت های بی نظیر آن را به راحتی مشاهده کنید.

شرایط بازدید از پارک ملی نایبند

شرایط بازدید از پارک ملی نایبند

بازدید از این جاذبه گردشگری طبیعی، کاملا رایگان است و شما می ‌توانید ساعت ‌ها در آن جا پیاده‌ روی کنید. اگر هم دوست داشتید به قسمت دریایی بروید و مشغول آب بازی و صید ماهی شوید، اما مواظب باشید به گونه های جانوری آن اطراف آسیب نرسانید.

آدرس و نحوه دسترسی 

پارک ملی نایبند در ۳۵ کیلومتری مرکز عسلویه، بخش چاه ‌مبارک قرار گرفته است و مسافران از سراسر جهان می توانند، با استفاده از هر گونه وسیله نقلیه و مسافربری که راحت تر هستند، به آن جا بروند. ممنون از این تا انتهای مقاله همراه ما بودید، امیدواریم در کنار عزیزان تان سفری بی نظیر و به یاد ماندنی داشته باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.