استان گیلان از جمله استان های ایران به شمار می رود که از طبیعتی بی نظیر برخودار است و سالانه افراد زیادی برای دیدار از جاذبه های طبیعی آن راهی این منطقه می شوند. این استان دو منطقه آب و هوایی دارد که آب و هوای معتدل و مرطوب در بخش جلگه ای و آب و هوای سرد کوهستانی در بخش رشته کوه های البرز را دارا است. بین دامنه های شمالی، کوه های البرز و سواحل جنوبی، دریای خزر قرار دارد و به دو بخش جلگه باریک شرقی و شمال غربی و جلگه مرکزی تقسیم می شود. از جمله ویژگی های قسمت جلگهای آن رطوبت زیاد هوا و اعتدال درجه حرارت آن است. دمای هوا در روزهای تابستان بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد و در شب ها بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد و در زمستان معمولا بالای صفر است، و در بخش کوهستانی آن زمستان ها، طولانی، سرد و سخت و چندین ماه از سال پوشیده از یخ است. میزان بارندگی در تابستان کم و در زمستان زیاد است و بیشتر به صورت برف می بارد. در این استان جاذبه های طبیعی بی شماری وجود دارد که یکی از آنها آبشار ناوان به شمار می رود که در این بخش از مجله مستر بلیط به توضیحاتی در مورد آن می پردازیم.

معرفی آبشار ناوان

معرفی آبشار ناوان

اگر می خواهید در مورد این جاذبه طبیعی بیشتر بدانید بهتر است این مطلب را تا انتها دنبال کنید. آبشار ناوان در شهرستان تالش استان گیلان قرار دارد و در نزدیکی روستایی با نام ناوان قرار گرفته است. روستای ناوان یکی از مناطق ییلاقی شهرستان تالش شناخته می شود که از طبیعتی بی نظیر برخوردار است و افراد زیادی برای گذران تعطیلات خود به این روستا می روند. ناوان از چشمه ها و آبشار هایی متعددی تشکیل می شود که آبشار ناوان نیز یکی از آنها به حساب می آید. این آبشار یکی از مناطق بکر و دست نخورده شهرستان تالش به شمار می آید که در بین مسافران ناشناخته است. بنابراین اگر از آن دسته افراد هستید که دوست دارید به مناطق خلوت و ناشناخته بروید این آبشار می تواند محل مناسبی برای شما باشد.

ساختار آبشار ناوان

ساختار آبشار ناوان

این آبشار هم مانند تمامی آبشارهای دیگر از صخره و کوه سرازیر می شود و صحنه ای زیبا را برای محیط اطراف خود خلق می کند. در پیرامون خود باعث ایجاد آبادانی و سرسبزی شده که خود نیز صحنه ای بی نظیر ساخته شده است. با اینکه مسیری سخت برای رسیدن به این آبشار پیش روی بازدید کنندگان وجود دارد ولی پس از رسیدن به آنجا سختی را به کلی فراموش می شود زیرا طبیعتی خاص و زیبا انتظار مسافران را می کشد. هرچند که مسیر رسیدن به آن نیز خالی از لطف نیست و زیبایی ها و قشنگی های خودش را دارد. این آبشار پس از فرو ریختن از صخره رودی را تشکیل می دهد که در نوع خود بسیار فرح بخش و زیبا محسوب می شود. در اطراف آن می توانید گیاهان دارویی مختلف و درختان سر به فلک کشیده زیادی را ببنید که حیات خود را مدیون این آبشار و رودخانه زیر پای آن هستند.

راه های دسترسی به آبشار

راه های دسترسی به آبشار

برای اینکه بتوانید خود را به این آبشار برسانید باید در جاده روستای ناوان قرار بگیرید ولی نرسیده به روستا باید در راه فرعی بپیچید. پس از طی مسافتی به رودخانه می رسید که این محل آخرین جایی است که می توانید از ماشین استفاده کنید و نیاز از باقی مسیر که حدوداً 30 دقیقه می شود را پیاده طی کنید. اگر می خواهید با کمک وسایل حمل و نقل عمومی به مرکز شهرستان تالش بروید می توانید بلیط اتوبوس را از مستر بلیط به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن تهیه کنید.

بازدید از آبشار زیبای ناوان

اگر می خواهید به دیدار این آبشار زیبا و حیرت آور بروید باید به خاطر داشته باشید که قسمتی از مسیر را باید پیاده طی کنید پس وسایل و تجهیزات مورد نیاز به همراه داشته باشید. از ریختن زباله در محل و آسیب رساندن به محیط زیست آن جدا خوداری کنید. لازم به ذکر است که قسمتی از مسیر نیاز به بالا رفتن از صخره ها دارد پس بهتر است کفش های کوهنوردی به پا داشته باشید و حتما از راهنمای محلی کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *