بازار تاریخی نائین؛ معرفی + راه های دسترسی

0 395

آیا تاکنون از بازار تاریخی نائین بازدید کرده اید؟ گردشگران و مسافرانی که به شهرهای مختلف سفر می کنند اغلب برای تفریح و بازدید از مکان های تاریخی مانند عمارت ها و باغ ها به آن شهرها سفر می کنند. تمام مردم هنگامی که به یک شهر جدید سفر می کنند، برای خانواده، دوستان و آشنایان خود سوغات آن شهر را خریداری می کنند. بازارها یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران برای خرید سوغات هستند.

نکته جالب این است که حتی بازارها هم می توانند به عنوان میراث فرهنگی و تاریخی یک شهر در نظر گرفته بشوند. بازار تاریخی نائین یکی از این مکان های جذاب است که مجله مستر بلیط در این مقاله به توضیح و معرفی آن خواهد پرداخت.

درباره

معرفی بازار تاریخی نائین

نائین شهری تاریخی دارای 3 هزار سال قدمت است. این شهر مکان های تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد و با ثبت 95 اثر تاریخی در فهرست آثار  تاریخی کشور، شهری بسیار شکوهمند و جزو ده شهر برتر از نظر داشتن آثار زیبای مختلف است. بازار تاریخی و بزرگ نائین مانند یک کوچه‌ سرپوشیده است که در دو طرف آن مغازه ها قرار گرفته اند. یا به عبارت دیگر مانند تونل هایی سر بسته که یکدیگر راه دارند.

نائین در گذشته شهری بوده، که در مسیر کاروان های بسیاری قرار داشته است، همانطور که می دانیم تمام شهرهایی که در گذشته محل عبور کاروان ها و بازرگانان بوده است، بازار هایی با این شکل و شمایل دارند که در گذشته محل خرید بازرگانان بوده و بکی از پایه های محکم اقتصاد هر شهر بوده است. بازار تاریخی نائین یکی از این مکان ها است که مستر بلیط امروز به توضیح و توصیف کامل آن خواهد پرداخت.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهرستان نائین و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “نائین” را مطالعه نمایید.

تاریخچه

این بازار که به صورت کوچه ای با مغازه هایی در طرفین به نظر می رسد، بسیار طولانی است.  ورودی این بازار در قدیم به دروازه چهل دختران معروف بوده است گرچه در دنیای امروز این نام به فراموشی سپرده شده است، انتهای این بازار نیز به مسجد خواجه خضر ختم می شود. بلندای این بازار به حدی است که ابتدا و انتهای آن در مسافتی به اندازه یک هزار متر از یکدیگر قرار گرفته اند.

به طور کلی این بازار دارای 170 مغازه است، اما امروزه تعداد زیادی از آنها متروکه و بسته هستند. امید است که به زودی این بازار مرمت احیا شود تا دوباره همانند دوره صفویه به رونق بسیار خوبی برسد.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازارها مکان هایی عمومی هستند و شما هر زمان که اراده کنید و دوست داشته باشید می توان به دیدن آنها بروید. پیشنهاد می کنیم در ساعاتی از روز به آنجا بروید که اکثر مغازه ها باز باشند تا بتوانید خریدی هم از این بازار تاریخی داشته باشید و به عنوان سوغات همراه خود ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل اصفهان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

راه های دسترسی به بازار تاریخی نائین

این بازار در شهرستان نائین، یکی از شهرستان های وسیع استان اصفهان قرار گرفته است. برای رفتن به آنجا بهترین گزینه سفر زمینی با اتوبوس است، اگر تور اصفهان گردی داشته باشید که اوضاع خیلی بهتر خواهد بود، چون در این صورت بازدید از این مکان حتما در لیست آنها قرار خواهد داشت. شما می توانید به صورت حضوری یا اینترنتی برای خرید بلیط اتوبوس نائین اقدام کنید و سفری بسیار خوب را برای خود رقم بزنید.

آدرس این بازار : نایین، حد فاصل دروازه چهل دختران، بازار تاریخی نائین.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.