آبشار مروارید خفر

0 203

جهرم یکی از شهرستان های فارس به شمار می رود که دارای آب و هوایی گرم و خشک است. میزان بارندگی در این شهرستان بسیار کم است به همین علت در بیشتر فصل های سال با آب و هوایی گرم به رو هستیم. قدمت بنا نهادن این شهر را می توان به زمان حکومت اردشیر اول نسبت داد، به همین علت اثرهای باستانی زیادی در جهرم قابل مشاهده است. مردم جهرم بیشتر به شغل کشاورزی مشغول هستند و خرما و مرکبات را تولید می کنند. کشاورزی را بیشتر به صورت سنتی انجام می دهند و دارای صنایع دستی چون قالی بافی هستند. که یکی از رکن های مهم اقتصادی جهرم به شمار می رود. مسافرت به هر کدام از شهرهای ایران می تواند خاطرات منحصر به فردی را در ذهن ما ایجاد نماید. سفر به جهرم به دلیل جاذبه های بی نظیری که دارد می تواند بسیار لذت بخش باشد. در مجله مستر بلیط اطلاعات مفیدی را در مورد تمامی جاذبه های این شهر در اختیار شما قرار داده ایم. از جاذبه های جهرم می توان بازار جهرم، آتشکده، مسجد جامع، غار سنگتراشان، آبشار مروارید خفر و … را نام برد. ما در این مطلب قصد داریم در مورد جاذبه طبیعی آبشار مروارید خفر مباحثی را ارائه دهیم که هنگام راهی شدن به جهرم نهایت استفاده را از آن ها ببرید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آبشار مروارید خفر به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری جهرم شناخته می شود که در فصل زمستان می توان شاهد جوشیدن آبی گرم به همراه بخار از آن بود که باعث می شود چشم هر گردشگری به آن خیره شود. در این چشمه ماهی و آبزیان مختلفی زندگی می کنند و آب آن قابل نوشیدن است. برای رفتن به آبشار مروارید باید از کوچه باغ های زیبایی گذر کنید که مملو از درختان گردو، نارگیل، سیب و … است. برای لذت بردن از این طبیعت بی نظیر می توانید بلیط مورد نیاز خود را از سایت معتبر مستر بلیط خریداری نمایید و سفر خود را به این شهر پرآوازه شروع کنید. در سال هایی که در این شهر آب زیادی وجود نداشت مردم برای کاشت گندم و جو از آب این آبشار استفاده می کردند و محصولات کشاورزی خود را به وسیله آسیابی که در نزدیکی آبشار قرار دارد به آرد تبدیل می کردند. بعد از گذشت سال ها استفاده از این آسیاب به دست فراموشی سپرده شد و مردم تنها برای گذران اوقات و تفریح از این مکان بهره می بردند. در سال 1379 سازمان جهانگردی این منطقه را به ثبت رساند و ساخت و سازهایی را در این منطقه شروع کرد. این آبشار قبل از سال 1379 وجود نداشت تنها چشمه ای مشاهده می شد، اما بعد از به ثبت رسیدن این منطقه آبشار کنونی را ایجاد کردند. از سال 1385 به بعد کار برق کشی به آبشار را انجام دادند و  منظره هایی زیبا و وصف نشدنی را به وجود آوردند. همچنین جاده ای که به آبشار خفر منتهی می شود آسفالت می باشد یعنی می توان تا کنار آبشار از خودرو استفاده کرد.

شرایط بازدید از آبشار مروارید خفر

 

شرایط بازدید از آبشار مروارید خفر

جاذبه های طبیعی به عنوان مکان هایی شناخته می شوند که باعث زیبایی مناطق مختلف می شوند. برای اینکه آسیبی به این مناطق بکر وارد نشود باید تا حد امکان سعی کنیم زمان رفتن به مناطق طبیعی از پرت کردن آشغال در اطراف آبشارها و رودخانه‌ها پرهیز کنیم.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

آبشار مروارید خفر در 75 کیلومتری از جاده جهرم واقع شده است. زیبایی این مناطق به حدی است، که حس شمال را برای مسافران تداعی می کند. برای راهی شدن به سوی آبشار خفر راه های دسترسی مختلفی وجود دارد. می توان با تهیه بلیط اتوبوس جهرم سفر خود را به این شهر آغاز کرد و بعد از رسیدن به مقصد از تاکسی و ماشین هایی که در این شهرستان وجود دارند استفاده کرد. یا اینکه اگر قصد دارید از خودروهای شخصی خود استفاده نمایید، باید از شهر اصفهان عبور کنید، سپس با گذر از شهررضا به روستای سمیر می رسید و بعد از آن جاده های کوهستانی و روستای مورک و خفر را پشت سر بگذارید و در این روستا می توانید به آبشار مروارید خفر دسترسی داشته باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.