پارک معلم صحنه

0 267

صحنه یکی از شهرستان های استان کرمانشاه به شمار می رود که هم از طبیعتی بی نظیر و هم از پیشینه ای غنی برخوردار است و مرکز آن شهر صحنه محسوب می شود. شهر صحنه، در 54 کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه واقع شده و ارتفاع این شهر از سطح دریا 1380 متر است. شهرستان صحنه از شمال به سنقر کلیایی، از جنوب به شهرستان هرسین، از شرق به شهرستان کنگاور و از غرب به بخش بیستون محدود می شود و مساحت آن در حدود 1000 کیلومتر است. در شمال صحنه ارتفاعات «امروله» قرار دارد که مرز صحنه و کنگاور و اسد آباد را تشکیل می دهد و کوه «دالاخانی» در مرز صحنه و سنقر واقع شده است. بلندترین قله‌ی امروله 3193 متر و بلندترین قله‌ی دالاخانی 3138 متر است. در شمال شرقی آن ارتفاعات «بزآو» وجود دارد که مرز صحنه و کنگاور است. در قسمت جنوب رشته کوه های «قالیچه»، «حسن بقه»، «شیرز» و «تاش دریشان» دیده می شود.این شهرستان که چهره ای کوهستانی دارد از آب و هوایی خنک و مطبوع در تابستان برخوردار است به همین خاطر محل مناسبی برای سفرهای تابستانی محسوب می شود. در این شهرستان می توانید جاذب های گردشگری متنوعی را بیابید که یکی از آنها پارک معلم صحنه به شمار می آید.

معرفی پارک معلم صحنه

معرفی پارک معلم صحنه

در تاریخ شهرهای تمدن های بزرگ جهان هیچ کجا نشانه ای قدیمی از وجود پارک های شهری در دست نیست. در ایران باستان، نخستین باغ ها در پیرامون کاخ های سلطنتی احداث شد. اما نه کاخ ها درون شهر بود و نه مردم راهی به آنها داشتند. در اروپا نیز تا سده های اخیر، چیزی به نام پارک شهری وجود نداشت. پس از رنسانس خانه های اعیان و ثروتمندان را باغ های بزرگی در بر می گرفت که نمایش توجه به طبیعت بود. اما همچنان پارک شهری به آن معنا که برای عموم قابل استفاده باشد، وجود نداشت. شاید بتوان قدیمی ترین شکل از پارک های شهری ایران را در جوار مکان های مقدس شناسایی کرد. اینها مجموعه ای از باغ های عمومی و فضاهای جمعی بودند که در اطراف زیارتگاه ها، اوقات فراغت مردم را در ترکیبی از فعالیت های مرتبط با طبیعت و تفرج و آیین های زیارت، شامان می دادند. در حال حاضر در شهرهای مختلف ایران می توانید شاهد پارک های شهری باشید که زیبایی و جلوه ای خاص به آنجا می بخشند. یکی از این پارک ها در شهر صحنه در استان کرمانشاه قرار دارد که با نام پارک معلم شناخته می شود. این پارک در قسمت جنوبی شهر قرار دارد و چشم انداز زیبایی به این شهر بخشیده است. در این محل می توانید امکانات رفاهی متنوعی را بیابید که باعث می شود در بین افراد از محبوبیت زیادی برخوردار باشد.

ساختار و طبیعت پارک

ساختار و طبیعت پارک

این پارک پلانی مستطیل شکل دارد که از غرب به شرق کشیده شده و مساحت آن در حدود 5 هزار مترمربع است. سرتاسر این پارک را درختان سر به فلک کشیده تشکیل می دهد و میدانی در وسط آن قرار دارد هسته اصلی این پارک را تشکیل می دهد. این پارک از امکانات رفاهی متنوعی تشکیل می شود که شامل پارکينگ، صندلی، روشنایی معابر با استفاده از تيرهای چراغ پايه کوتاه و بلند، آب نما، آلاچيق، سرویس بهداشتی، نمازخانه و … می شود. همچنین در این پارک می توانید در این پارک فروشگاه های متعددی را ببنید و از آن ها لوازم مورد نیازتان را خریداری کنید. از آنجایی که این پارک پارکینگ اختصاصی دارد می توانید با خودرو شخصی به آنجا بروید به راحتی خودرویتان را در آنجا پارک کنید. انواع وسایل ورزشی و بازی های کودکان نیز در این پارک وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

راه های دسترسی به پارک

راه های دسترسی به پارک

برای اینکه از این پارک دیدن کنید باید به شهر صحنه سفر کنید و اگر قصد سفر با وسایل نقلیه عمومی را دارید می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و بلیط اتوبوس صحنه را به راحتی و به صورت آنلاین از آن تهیه کنید. اگر هم با خودرو شخصی به سفر می روید، کار چندان مشکلی ندارید و با رسیدن به شهر صحنه باید خود را به بلوار امام خمینی در جنوب شهر برسانید.

بازدید از پارک معلم صحنه

برای دیدار از این پارک نیازی نیست هزینه ای بپردازید و می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای وادرد پارک شوید و به رایگان از تمامی امکانات رفاهی موجود در آن استفاده کنید. پیشنهاد مجله مستر بلیط به شما این است در صورت سفر به این شهر به هیچ عنوان از دیدار این پارک غافل نشوید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.