روستای میان‌تنگ منصوری

0 163

سفر کردن یکی از انواع فعالیت هایی است که با هدف سرگرمی انجام می شود و در مقاصد مختلف انجام می پذیرد. سفر و گردشگری پدیده ای کهن محسوب می شود که بر بنیاد حرکت و جابه جایی انسان استوار است. سرشت انسان نیز با سفر و آشنایی با سرزمین های دوردست و ساکنان آن آمیخته است. دگرگونی ها و تحولاتی که در قرن 18 و 19 در ساختار اجتماعی – اقتصادي اروپا رخ داد، به تدریج مسافرت هاي تفریحی را برای آن جوامع امکان پذیر ساخت و کم کم به رشد تکامل گردشگری می افزود. یکی از مقاصدی که افراد به سفر می روند طبیعت به شمار می رود و به این نوع از سفر نیز طبیعت گردی می گویند. طبیعت گردی یا اکوتوریسم سفری مسئولانه به مناطق طبیعی است که در آن ضمن حفاظت از محیط زیست بر رفاه مردم محلی تأکید می شود. ایران در بین کشورهای جهان جزو پنج کشور دارای بیشترین جاذبههای فرهنگی و طبیعی است. یکی از جاذبه های طبیع موجود در ایران که در استان کرمانشاه و شهرستان اسلام آباد غرب قرار دارد روستای میان‌تنگ منصوری نامیده می شود. اگر دوست دارید در مورد این جاذبه گردشگری اطلاعات بیشتری کسب کنید بهتر است این بخش از مجله مستر بلیط را تا انتها دنبال کنید.

معرفی روستای میان‌تنگ منصوری

معرفی روستای میان‌تنگ منصوری

شهرستان اسلام آباد غرب یکی از شهرستان های مشهور استان کرمانشاه است که سالانه افراد زیادی برای بازدید از آن راهی این منطقه می شوند. این شهرستان به خاطر پیشینه تاریخی و جاذبه های تاریخی که در آن وجود دارد بسیار مشهور است. اما نکته ای که در مورد این شهرستان وجود دارد این است که در اینجا جاذبه های طبیعی بی شماری نیز وجود دارد و به همین خاطر می توان آن را یکی از قطب های گردشگری در استان دانست. از جاذبه های موجود در این منطقه می توان روستای میان‌تنگ منصوری را نام برد که از زیباترین روستاهای این ناحیه به شمار می رود. این روستا از توابع بخش حمیل در اسلام آباد غرب از نقاط بکر و دیدنی با منظره های طبیعی در این شهرستان محسوب می شود. در این روستا و اطراف آن جاذبه های طبیعی بی شماری وجود دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. روستای میان‌تنگ منصوری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری مرکز استان کرمانشاه و در دل کوه ‌های زاگرس واقع شده است.

جاذبه های گردشگری روستا

جاذبه های گردشگری روستا

عمده جاذبه های طبیعی این روستا را، پدیده های طبیعی تشکیل می دهند هر چند که جاذبه مذهبی و تاریخی هم در این محل وجود دارد. در ورودی روستا می توانید شاهد حمامی قدیمی باشید که در کنار چشمه های جوشان از دل کوه قرار دارد. در گذشته مردم در همین مکان استحمام می کردند، این حمام برای گذشتگان این روستا بسیار پر اهمیت و مقدس بوده است و بر این باور بودند که یکی از معصومین در این مکان استحمام نموده است. بعضی از بومیان منطقه در فصول گرم سال کودکان خود را به عنوان تبرک در آن شست شو می دهند. گرداگرد روستا را کوه های سر به فلک کشیده و پوشیده از گیاهان و درختان زیبا فرا گرفته است که صحنه ای بی بدیل را در جلوی چشم مسافران قرار می دهد. افرادی که به این منطقه سفر می کنند می توانند دمی را به دور از دود و دم شهر بگذرانند. نکته ای که در مورد طبیعت این روستا می توان یادآور شد این است که در آن انواع مختلفی از دارو های گیاهی را می توان پیدا کرد. علاوه بر این ها این منطقه محل زندگی حیوانات و چرندگان گوناگون نیز است.

راه های دسترسی به روستای میان‌تنگ

راه های دسترسی به روستای میان‌تنگ

برای اینکه بتوانید از نزدیک این محل را مشاهده کنید و زمانی را در آن بگذرانید باید راهی شهرستان اسلام آباد غرب شوید. این کار نیز به وسیله خرید بلیط اتوبوس اسلام آباد غرب به صورت آنلاین از مستر بلیط ممکن می شود.  پس از رسیدن به شهر می توانید به سراغ وسایل نقلیه عمومی بروید که به سمت روستا حرکت می کنند. اگر با خودرو شخصی سفر می کنید هم کار آسانی در پیش دارید و بعد از گذر از جاده اصلی، ۱۱ کیلومتر راه سخت و البته طبیعتی بکر و سرسبز در دل کوهستان که چشمه ساران آنرا زیباتر کرده در انتظار شماست، روستای تنگ منصوری نیز در این منطقه واقع شده است. در ضمن جاده حمیل به شباب در سطوح مرتفع  تنگ منصوری با ایجاد چندین تونل احداث گردیده است که راه ارتباطی استان کرمانشاه به ایلام را نزدیک تر نموده است.

بازدید از روستای میان‌تنگ منصوری

بازدید از این محل نیاز به شرایط خاصی ندارد و شما می توانید در مدت یکروز از تمامی قسمت های آن دیدن کنید. البته اگر تمایل دارید زمان بیشتری را در طبیعت بگذرانید هم این کار شدنی است.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.