روستای کندر

0 369

برای سفر کردن می توان مقاصد مختلفی را انتخاب کرد که یکی از آنها روستاها هستند، و روز به روز بر طرفداران آنها افزوده می شود. همین محبوبیت سبب ایجاد شاخه ای از گردشگری، به اسم گردشگری روستایی شده است، که سالانه افراد زیادی به سمت آنها گسیل پیدا می کنند. نقش و جايگاه روستاها در فرايندهای توسعه اقتصادی، اجتماعی و سياسی در مقياس محلی، منطقه ای، ملی و بين المللی، و پيامدهای توسعه نيافتگی مناطق روستایی چون فقر گسترده، نا برابری فزاينده، رشد سريع جمعيت، بيکاری، مهاجرت، و حاشيه نشينی شهری موجب توجه به توسعه روستایی و حتی تقدم آن بر توسعه شهری شده است. گردشگری روستایی می تواند به توسعه روستاها کمک شایان توجه ای کند و باعث رابطه موثر بین روستا و شهر نیز می شود. دلیل توجه بسیار زیاد به این موضوع وجود زندگی شهری و همچنین مدرنیته به شمار می رود، که نیاز افراد به دوری از این فضا را بیشتر از گذشته کرده است. ایران از جمله کشورهایی به شمار می رود که دارای روستاهای بسیار زیادی است که می توان به آنجا سفر کرد. یکی از آنها روستای کندر نام دارد که در استان کرمان و شهرستان منوجان قرار دارد و سالانه افراد زیادی با خرید بلیط اتوبوس مونجان از مستر بلیط به صورت آنلاین به آنجا سفر می کنند.

معرفی روستای کندر

معرفی روستای کندر

شهرستان منوجان یکی  از شهرستان های قدیمی با طبیعت زیبا در استان کرمان به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای سفر راهی آنجا می شوند. شهرستان منوجان از شمال با شهرستان کهنوج، از غرب تا جنوب غربی با شهرستان رودان استان هرمزگان، از شرق با شهرستان قلعه‌گنج، از جنوب با شهرستان میناب استان هرمزگان مجاورت دارد. این شهرستان در زمستان و اوایل بهار آب و هوای مناسبی برای سفر دارد به همین دلیل محل خوبی برای سفرهای زمستانی محسوب می شود. یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان، که زمان سفر به آن می توان به دیدنش رفت، روستای کندر نام دارد. این روستا به صورت طولی کشیده شده است و در دو طرف رودخانه کندر قرار دارد که همین موقعیت جغرافیایی زیبایی خاصی به آن داده است. گرداگرد این روستا را طبیعتی بی نظیر فرا گرفته است که صحنه ای چشم نواز را برای مسافران به وجود می آورد. برای سفر به این ناحیه بهتر است در زمستان یا اوایل بهار اقدام کرد تا طبیعت بی مانند آن را بتوان دید و همچنین گرمای هوا باعث ناراحتی نشود.

جاذبه های گردشگری روستا

جاذبه های گردشگری روستا

رودخانه کندر از داخل روستا می گذرد که مهمترین اصلی جاذبه طبیعی آن به شمار می آید و همچنین مایه آبادانی روستا شده است. سرچشمه رودخانه کندر  از نزدیکی های ده کهان و قسمتی از رودخانه نازدشت است و حدودا ۳۰کیلومتر طول دارد. اطراف رودخانه را سراسر نخلستان ها و درختان نخل احاطه کرده اند که صحنه ای را پیش چشم گردشگران نمایش می دهد که در کمتر جایی می توان مانند آن را دید. اگر در فصل مناسب به این روستا بروید می توانید شاهد سرسبزی بی مانند کوه های آن نیز باشید و به کوهنوردی در آن بپردازید. خانه های مردم روستا که از مصالح بومی ساخته شده اند نیز یکی دیگر از زیبایی های روستا محسوب می شود که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کنند.یکی از جاذبه های گردشگری در این منطقه که بسیار مورد توجه هم است دریاچه ای به شمار می رود که در پشت سد رودخانه کندر ایجاد شده و طبیعتی بی مانند آن را احاطه کرده است.

راه های دسترسی به روستا

راه های دسترسی به روستا

مجله مستر بلیط در این بخش برای شما توضیح می دهد که چگونه به این روستا بروید. برای اینکه از این روستا دیدن کنید باید در ابتدا وارد شهرستان منوجان شوید و سپس از آنجا با وسایل حمل و نقلیه ای که به سمت این روستا حرکت می کنند، به این منطقه بروید.

بازدید از روستای کندر

همانطور که در بخش های قبل ه این موضوع اشاره کردیم این بهترین زمان سفر به این روستا فصل زمستان و اواخر بهار است. در این دوران هم طبیعت زیبا منتظر شماست و آب و هوای خوش و مطبوع. مدت زمان یک روز برای گشت و گذار و دیدار از تمام قسمت های روستا کافی است ولی می توانید بیشتر از این هم در این منطقه وقت بگذرانید و مدت زمانی را دور از استرس و هیاهوی شهر باشید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.