با گسترش پديده‌ی شهرنشینی به همراه افزايش درآمدهای عمومی و نيز تغييرات سبك زندگی مردم، انگيزه مسافرت و افزايش اهميت اوقات فراغت برای تأمین احتياجات روحی انسان به امری ضرویي مبدل شد. محیط های شهری، به عنوان مراكز تمدن، فرهنگ، سياست و گاه با ارزشمندتر منابع گردشگری چون پارک ها، چشم اندازهای طبيعی و فضاهای تاريخی محسوب می شوند. از نيمه قرن بيستم به بعد، عواملی مانند ، توسعه سرمايه داری، جهانی شدن، پيشرفت ابزارهای حمل و نقل و توسعه ارتباطات تكنولوژيكی به توسعه صنعت گردشگری منجر شده است. مراکز شهرها از گذشته تاکنون به دلایل متنوعی همچون تاریخ یک شهر، هویت شهر، فرهنگ و هسته تشکیل دهنده آن مورد علاقه و بازدید گردشگران بوده و هستند، همین موضوع نوعی از گردشگری را با عنوان گردشگری شهری به وجود آورده است. گردشگری شهری تركيب پيچيده ای از فعاليت های مختلف به شمار می رود، كه از به هم پيوستن در محيط ويژه و قادر ساختن شهر در جذب بازديدكنندگان است. عناصر اولیه توریسم، اولا، شامل فعالیت هایی مانند تئاتر و سینما، برپایی نمایشگاه ها و … ثانیاً، مکان های قابل بازدید مانند پارک ها، مكان های تاريخي، موزه ها، آبشار ها و غيره می شود. ملایر مانند بسیاری از شهرهای دیگر ایران مرکز گردشگری محسوب می شود و سالانه بازدیدکنندگان زیادی دارد و یکی از این مکان ها بام ملایر به شمار می رود.

معرفی بام ملایر

معرفی بام ملایر

ملایر یکی از شهرستان های استان همدان به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای دیدار از زیبایی های آن راهی این منطقه می شوند. ملایر قبل از دوره‌ی قاجار دهستان بوده و مرکزیت دهستان با بنیانگذاری سلسله های مختلف ایران در دوران اسلامی نظیر سلجوقی، ایلخانی، تیموری و زندیه تغییر پیدا کرده است. این شهر یکی از شهرهای تاریخی ایران به شمار می رود و در آن می توانید جاذبه های گردشگری متنوعی را بیابید. یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان، بام ملایر محسوب می شود که در شهر ملایر قرار دارد. مجموعه بام ملایر تفرجگاهی زیبا برای گردشگران داخلی و خارجی به شمار می رود. این مجموعه در کنار پارک سیفیه و مقبره سیف الدوله قرار گرفته است. در این مجموعه امکانات متعددی وجود دارد که باعث می شود افراد زیادی چه از داخل استان و چه استان های همجوار برای گذران اوقات فراغت به این محل بیایند. در این بخش از مجله مستر بلیط تصمیم داریم شما را با این جاذبه گردشگری بیشتر آشنا کنیم تا در صورت سفر به این ناحیه با داشن اطلاعات بیشتر به دیدن آن بروید.

ساختار و قسمت های مختلف بام

ساختار و قسمت های مختلف بام

این محوزه مساحتی در حدود 460 هکتار دارد و در آن جاذبه های فراوانی وجود دارد که می تواند بهترین سرگرمی برای مسافران و بازدیدکنندگان باشد. یک آبشار مصنوعی در این محدوده ایجاد کرده اند که با نمای زیبایی که محیط اطراف خود داده، محل مناسبی برای استراحت و گذران وقت نیز محسوب می شود. علاوه بر این در این مجموعه دریاچه ای ساخته شده است که امکان قایق سواری را به مراجعه کنندگان می دهد و افرادی که به این تفریح علاقمندند می توانند لحظاتی را در این محل بگذرانند. محل های نیز برای پیاده روی افراد در نظر گرفته شده است که زمانی که به دیدن این مکان می روید می توانید به قدم زدن در آنجا بپردازید. امکانات رفاهی کاملی در این محل ساخته شده است که شامل سرویس بهداشتی، نمازخانه، رستوران، فروشگاه های مختلف و … می شود. فضای سبز و سکو هایی جهت نشستن در این محوطه دیده می شود که می تواند محل مناسبی برای دوستداران طبیعت باشد. اگر می خواهید زمانی به این منطقه سفر کنید می توانید بلیط سفرتان را از مستر بلیط به صورت آنلاین تهیه کنید.

راه های دسترسی به بام

راه های دسترسی به بام

همانطور که متوجه شدید این محل در شهرتان ملایر قرار دارد و می توانید با خرید بلیط قطار ملایر خود را به این مکان برسانید. پس از رسیدن به شهر با هر وسیله نقلیه عمومی که در شهر وجود دارد می توانید در کمترین زمان ممکن به این محل بروید. از آنجایی که در داخل شهر قرار دارد کار چندان سختی دارید.

بازدید بام ملایر

دیدار و گشت و گذار در این محوطه رایگان است ولی بابت خدماتی که در آنجا می خواهید استفاده کنید باید هزینه بپردازید. در هر ساعت از شبانه روز هم که بخواهید می توانید به این محل بروید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *