کوه مخمل

0 233

کوه مخمل، یکی از چشم نواز ترین کوه های خرم آباد، که در حال حاضر به یک پارک جنگلی تبدیل شده، است و مردم می توانند در آن جا به تفریح و گردش بپردازند. در اطراف این کوه، تنگه ها و جاذبه های زیادی وجود دارد که همه آن ها در کنار یک دیگر، این کوه را بسیار تماشایی کرده اند. در این منطقه، گونه های گیاهی فوق العاده جذابی وجود دارد که برخی از آن ها خاصیت دارویی دارند و مردم از آن ها برای درمان برخی بیماری ها استفاده می کنند. اگر درباره جزئیات کوه مخمل کنجکاو هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری از آن به دست آورید؛ حتما با مجله مستر بلیط تا انتها همراه شوید زیرا ما در این مقاله هر آن چه که لازم است را برای تان شرح می دهیم.

تاریخچه

همان طور که می دانید، کوه ها از هزاران سال پیش، جزء مکان هایی برای پناه گرفتن انسان ها و یا موجودات زنده بوده اند و به همین علت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. مخمل کوه خرم آباد نیز قدمتی بسیار کهن دارد، اما مانند یک کوه جوان و تنومند دیده می شود که در حال حاضر مردم از آن به عنوان یک جاذبه خاص بازدید به عمل می آورند.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

ارتفاع کوه مخمل به ۱۹۰۰‌متر می رسد که قسمتی از دره تاریخی خایدآلو را در دل خود جای داده است. مساحت پارک جنگلی اطراف مخمل کوه نیز به ۵۰۰ هکتار می رسد و در آن جا شگفتی های زیادی قابل مشاهده است. در اطراف کوه مخمل، درختان بلوط بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها با این که عمری کهن دارند، اما هنوز هم تنومند و زیبا هستند. در واقع مخمل کوه مکانی بی نظیر برای کوه پیمایی است و هر چه قدر در آن جا راه بروید، محال است خسته شوید. گل سنگ ‌های مخمل بسیار زیادی که سطح این کوه را پوشانده اند، چشم اندازه فوق العاده ای را ایجاد کرده اند. جالب است بدانید؛ این گل سنگ های مخمل، با تغییر فصل و تغییر نور خورشید رنگ عوض می کنند و در هر فصل می توانید این کوه را با رنگ جدیدی مشاهده کنید. رنگ های درخشان این منطقه مانند رنگین کمان خودنمایی می کنند و چشم ها از زیبایی آن ها حیرت زده می شوند. بی شک یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی، همین کوه مخمل است که بافتی رسوبی دارد و در اطرافش جاذبه های زیادی از جمله کوه سفید، آبشار کاکا رضا، کوه کمر سیاه، تنگه شبیخون و… وجود دارد. شما می توانید بلیط های سفرتان را با بهترین قیمت، از سایت مستر بلیط خریداری کنید و به دیدن این نعمت های الهی بسیار جذاب بروید. آبشار شبیخون یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده مخمل کوه است که آبی ذلال و شفاف دارد. از شگفتی های این آبشار می توان به رنگ فیروزه ای بسیار جالب آن اشاره کرد که غیر ممکن است بتوانید مانند آن را در ایران پیدا کنید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازدید کردن از کوه مخمل، هیچ شرایط خاص و هزینه ای ندارد و افراد از سراسر جهان می توانند بدون هیچ مشکلی به آن جا بروند. اما توجه داشته باشید که برای راحتی بیشتر هنگام سفر، تمام تجهیزات و امکانات ضروری را همراه خود داشته باشید تا به دردسر و مشکل بر نخورید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای رفتن به کوه مخمل، کافی است پس از رسیدن به میدان ۲۲ بهمن تا انتهای بلوار ولیعصر بروید و تقریبا ۱ ساعت به طرف شرق خرم آباد رانندگی کنید و با طی‌ کردن حدود ۱۵ کیلومتر در مسیر الشتر، این کوه را به راحتی مشاهده خواهید کرد. افراد گردشگر می توانند بلیط اتوبوس خرم آباد را تهیه کنند تا یک سفر راحت و ایمن را در کنار خانواده شان داشته باشند. ممنون از این که تا انتهای مطلب ما را همراهی کردید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.