پارک نیلوفر آبی یکی از جاذبه های بی همتا در شهرستان ساری است که از اهمیت بالایی برخوردار است و گردشگران برای بازدید از آن باید بلیط قطار ساری را تهیه کنند و به این شهر بروند. گل های زیبای نیلوفر آبی، معمولا در مرداب های تیره، کم عمق و دریاچه هایی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند زندگی می کنند و نمی توانند در آب و هوای خیلی سرد، دوام بی آورند. مجموعه نیلوفر آبی در ساری، تنها به وجود گل های نیلوفر ختم نمی شوند و در آن جا امکانات ویژه دیگری برای مسافران در نظر گرفته شده است. اگر می خواهید بیشتر با این پارک رویایی آشنا شوید؛ تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تاریخچه

گل نیلوفر آبی، در گذشته از مصر به ایران آمد و جزء یکی از نمادهای ملی ایران به شمار می‌ رود. این گل از نظر مذهبی و فرهنگی اهمیت ویژه ای دارد و در سنگ نگاره‌ های پارسه نیز دیده می ‌شود. در دین زردشت این گل را مقدس می دانند زیرا آن ها اعتقاد دارند با این که نیلوفر آبی گلی بسیار زیبا است اما در مرداب رشد می کند، از این رو می توان گفت که یک محیط نامناسب، دلیلی منطقی برای بد پرورش یافتن و بد زندگی کردن نیست.

تاریخچه

نقشه و معرفی بخش های مختلف

پارک نیلوفر آبی ساری با مساحتی حدود ۴۵ هکتار، دارای ۳ حوضچه طبیعی بزرگ است. یکی از حوضچه های این مجموعه، ۲ هکتار مساحت دارد و تماما از گل های نیلوفر آبی پوشیده شده است که چشم هر بیننده ای از زیبایی آن، حیرت زده خواهد شد. همان طور که تا این قسمت از مجله مستر بلیط متوجه شدید؛ نیلوفر آبی، گلی است که در درون مرداب زندگی می کند اما ریشه در خاک دارد و همیشه روی آن به سوی خورشید است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر ایران به پارک نیلوفر آبی می آیند تا زیبایی این منطقه را از نزدیک مشاهده کنند. شما نیز اگر به شهر ساری سفر کردید؛ بهتر است صبح زود به آن جا بروید زیرا گل های نیلوفر در صبح باز می شوند و بعد از ظهر بسته می شوند. همچنین بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبا، اواخر تیر ماه تا شهریور ماه است زیرا در این ماه ها هوا بسیار مطلوب و دلنشین می شود. نا گفته نماند که علاوه بر جاذبه‌ های طبیعی موجود در پارک نیلوفر آبی می توانید از نمازخانه، اسکله قایق‌ رانی، سفره‌ خانه، سرویس های بهداشتی، آلاچیق، اسب سواری، وسایل بازی کودکان، رستوران، پارکینگ و مکان عرضه مواد غذایی نیز دیدن نمایید. در آن اطراف گونه های مختلفی از ماهیان مانند ماهی کپور، ماهی امور و فیتوفاک نیز پرورش می یابند و می توانید با اجازه گرفتن از مسئولین، آن ها را هم ببینید و لذت ببرید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازدید از این جاذبه گردشگری کاملا رایگان است و افراد علاقمند می توانند در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهند، به آن جا بروند. اما فراموش نکنید که باید در هنگام بازدید از مرداب ها، به نکات ایمنی توجه داشته باشید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

پارک نیلوفر آبی در استان مازندران، شهرستان ساری، کیلومتر 2 ساری به نکاء، روستای آبندانسر واقع شده است و افراد می توانند با خرید بلیط قطار، هواپیما و اتوبوس از سایت مستر بلیط، با قیمتی مناسب به این شهر سفر کنند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *