شهر ساری، یکی از زیباترین شهر های ایران است که جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده و هر ساله میزبان بسیاری از گردشگران است. البته اکثر این جاذبه های تفریحی، طبیعی هستند و به دست انسان ساخته نشده اند؛ که یکی از بارز ترین آن ها، دریاچه چورت است. این دریاچه بی نهایت زیبا، طرفداران بسیاری در بین مردم بومی و گردشگران دارد که آن را به بهشت ساری می شناسند. حال با مجله مستر بلیط تا انتها همراه شوید، تا کاملا شما را با این دریاچه دل انگیز و زیبا آشنا سازیم.

درباره

درباره

دریاچه ها، معمولا به تنهایی به وجود می آیند و انسان ها در تولید شدن آن ها، نقشی ندارند، البته دریاچه های مصنوعی هم وجود دارد. اما منظور دریاچه های طبیعی مانند دریاچه چورت است. این دریاچه درون ساری واقع شده است و به دلیل مکان بی نهایت زیبا، مردم بسیاری برای عکاسی، فیلمبرداری و حتی گشت و گذار از آن استفاده می کنند. محوطه دریاچه چورت به گونه ای است که شما در برخورد اول، اصلا انتظار ندارید که این همه زیبایی در یک جا جمع شده باشند؛ زیرا اکثر مردم با تماشا کردن تمیزی دریاچه و محوطه، حیرت زده می شوند. البته به دلیل این که چورت تقریبا یک دریاچه بزرگ تر از حد معمول است، به خزر هم تشبیه داده می شود. بر اساس تحقیقات مستر بلیط، نام اصلی دریاچه چورت، دریاچه میانشه است؛ اما از زمانی که مردم اهالی روستای چورت آن را به دریاچه چورت نامیدند، این دریاچه هم به نام دیگری مشهور شد. اگر واقعا می خواهید که دریاچه چورت را در کمال بی نقصی مشاهده کنید، کافی است که پاییز به آن جا بروید و لذت درختان رنگارنگی که در آب سایه انداخته اند را به عمق وجود احساس کنید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

همان طور که تقریبا برای همه واضح و مشخص است، دریاچه ها در یک محیطی که سطح پایین تری نسبت به دیگر مکان ها دارند، به وجود می آیند. دریاچه چورت تفاوتی با بقیه دریاچه ها دارد، و این تفاوت این است که زلزله ای باعث به وجود آمدن چورت شد؛ حدود چند سال قبل، زلزله ای بسیار عمیق در ساری اتفاق افتاد که باعث شد دریاچه چورت به وجود آید و آب ها از دل زمین بیرون روند. همچنین وسعت دریاچه هم تقریبا زیاد است و حدود 2 هکتار مساحت دارد که درون جنگل های سرسبز واقع شده است، همچنین جالب است بدانید زمانی که چورت به وجود آمد، مردم از آن اطلاعی نداشتند و پس از چندین سال افراد بومی منطقه آن را پیدا کردند و از آن روز به بعد، به یکی از زیباترین دریاچه های ایران شناخته می شود.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

دریاچه چورت، یک جاذبه طبیعی است و بازدید کردن از آن هیچ هزینه ای ندارد و لازم نیست که برای سفر به این دریاچه بی نهایت زیبا، شرایط مخصوصی را انجام دهید. البته به یاد داشته باشید که در هنگام بازدید از دریاچه، مراقب فرزندان خود باشید، زیرا عمق دریاچه تقریبا زیاد است و برای کودکان اصلا مناسب نیست.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

همان طور که در مطالب قبل ذکر کردیم، دریاچه چورت در ساری واقع شده است؛ اما اگر بخواهیم آدرس دقیق تر را شرح دهیم، دریاچه چورت در نزدیکی روستای چورت و بخش چهاردانگه شهرستان زیبا و خوش آب و هوای ساری واقع شده است. برای بازدید از این دریاچه شما می توانید به دو روش به آنجا سفر کنید، اول این که به همراه تور مخصوص و ویژه گردشگری به ساری بروید، و مطمئن باشید که آن ها شما را برای بازدید از دریاچه می برند؛ یا این که بلیط اتوبوس ساری را تهیه و خریداری کنید و سپس به سمت دریاچه بروید. همچنین به یاد داشته باشید که این دریاچه درون کوه واقع  شده است و نمی توان با هر وسیله ای به آن جا رفت، باید مسیر مشخصی را با وسایل نقلیه بروید و سپس مسافتی را پیاده روی کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *