پارک لاله تهران

پارک لاله تهران؛ تاریخچه + راه های دسترسی

تهران دارای پارک ها و بوستان های مختلفی است که هر کدام از امکانات خاصی برخوردار هستند. یکی از پارک های موجود در تهران پارک لاله است که به عنوان قدیمی ترین و محبوب ترین پارک تهران شناخته می شود. این بوستان در محله امیر آباد تهران قرار دارد که منطقه 6 شهرداری تهران محسوب می شود.

هنگام مسافرت به تهران می توانید از این پارک شاهنشاهی دیدن نمایید که زیبایی های آن بسیار محصور کننده است. برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد این پارک می توانید به مجله مستر بلیط مراجعه نمایید.

تاریخچه

تاریخچه پارک لاله تهران

پارک لاله تهران در عصر معاصر ساخته شده است و در زمان پهلوی دوم دستور ساخت آن را داده اند. در سال 1345 پارک لاله تهران که پارک فرح نام داشت به خواست شاه بانو فرح پهلوی ساخته شد تا قبل از اینکه انقلاب پیروز شود این پارک با نام فرح شناخته می شد، اما بعد از پیروز شدن انقلاب آن را بوستان لاله نامیدند.

باغ جلالیه از دیگر اسم هایی است که با آن بوستان لاله را می شناسند و به عنوان منطقه ای نظامی مورد استفاده قرار می گرفت. این منطقه از تهران در زمانی متعلق به ارتش بوده و زمین آن به میدان اسب دوانی جلالیه معروف شده بود. طراح این پارک منحصر به فرد، ژوفه یکی از طراحان معروف فرانسوی است که با کمک همکاران ایرانی توانست نقشه  پارک لاله را طراحی نماید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

پارک لاله امکاناتی را دارا است، که مسافران می توانند از آن ها نهایت استفاده را ببرند. فضاهایی مثل زمین های ورزشی، والیبال، مرکز فرهنگی هنری، تئاترهای عروسکی، کتابخانه، مجسمه های خیام و ابوریحان بیرونی و … از امکانات پارک لاله هستند. علاوه بر قسمت های تفریحی دستگاه های ورزشی مختلفی را هم در این پارک می توان مشاهده کرد.

دارا بودن مسیر دوچرخه سواری، راه اندازی باشگاه تیچراسکیت، آلاچیق های مختلف، آبنماهای متنوع، آب نمای مسجد، آب نمای پلکانی، بازارچه موجود در پارک با داشتن صنایع دستی، انواع خوراکی، پوشاک و … از بهترین امکانات موجود در پارک هستند. برای راهی شدن به سوی تهران می توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط اقدام به تهیه بلیط مورد نظر خود نمایید.

 اولین کتابخانه کودک که به وسیله کانون پرورش فکری در ایران افتتاح شد در قسمت شرقی پارک لاله قرار دارد. مسجد موجود در پارک از نظر معماری با دیگر مسجدها تفاوت دارد به همین علت توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. سازنده تندیس عمر خیام، ابوالحسن صدیقی است که در سال 1351 ساخته شد و آن را به تهران انتقال دادند.

در پارک لاله می توان گونه های مختلف درختان چنار، اقاقیا، سرو نقره را مشاهده نمود که محلی برای آرامش فکری است. آب نماهای جنوبی پارک را به سبک ژاپنی ها ساخته اند. در اطراف پارک لاله دیدنی های مختلفی وجود دارد که می توان به راحتی به آن ها دسترسی داشت.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

هنگام مسافرت بازدید از پارک ها برای تفریح و استراحت بسیار مناسب است. پارک لاله تهران یکی از بوستان هایی است که با دارا بودن امکانات مختلف برای مسافران می تواند مناسب باشد. برای وارد شدن به این پارک نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارید.

راه های دسترسی به پارک لاله تهران

همان طور که می دانید پارک لاله در محله امیرآباد  تقاطع بلوار کشاورز واقع شده است. بسیاری از افراد هنگام مسافرت از اتوبوس، قطار و هواپیما استفاده می کنند و ممکن است عده ای قصد داشته باشند با گذشت زمان کمی به محل مورد نظر خود برسند. از طرفی افراد دیگر سفر با اتوبوس را ترجیح دهند، اما بسیاری از افراد قصد دارند بدون هیچ گونه دغدغه ای با آرامش سفر خود را طی نمایند که در این شرایط استفاده از قطار بهترین گزینه ممکن است.

برای تهیه بلیط قطار می توانید به سایت معتبر مستر بلیط مراجعه نمایید و بلیط قطار تهران را خریداری کنید. هنگامی که به مقصد رسیدید می توانید با استفاده از مترو میدان انقلاب اسلامی خود را به این بوستان برسانید. یا اینکه از تاکسی ها و اتوبوس های موجود بهره ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل تهران شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *