کوهستان پارک بشاگرد

0 166

شهرها به نوبه خود دارای جاذبه های گردشگری متنوعی هستند که یکی از آنها پارک های شهری به شمار می آیند. شاید بتوان قدیمی ترین شکل از پارک های شهری ایران را در جوار مکان های مقدس شناسایی کرد. این ها مجموعه ای از باغ های عمومی و فضاهای جمعی بودند که در اطراف زیارتگاه ها، اوقات فراغت مردم را در ترکیبی از فعالیت های مرتبط با طبیعت و تفرج و آیین های زیارت، سامان می دادند. این سنت که از دوران پیش از اسلام آغاز شده بود در دوره اسلامی تکامل یافت و به مهم ترین پارک های شهری بدل شد. در اروپا، پارک های شهری از عصری پدید آمد که زندگی صنعتی و توسعه شهرها، محیط مصنوع زندگی انسان را آنچنان در محاصره گرفت که برای ساکنان شهرها، که تا دیروز در میان دشت و صحرا، پای کوه و حاشیه رودخانه زندگی می کردند، فضایی غربت بار ساخته بود. تجربۀ ساخت پارک در شهر اروپایی را آوردن گزیده ای از طبیعت پیرامون در میان بافت مصنوع شهر تعبیر کرده اند. از این روست که نخستین پارک های شهری در اروپا، تقلید گزیده مآب از طبیعت ناب و صحنه های کمالی آن بود که درختان، برکه، گل و چمن را در وضعیتی عالی و استثنایی از طبیعت اخذ م یکرد و در درون پارک به نمایش می گذارد. امروزه در ایران می توانید شاهد پارک های شهری بی شماری باشید که یکی از آنها کوهستان پارک بشاگرد محسوب می شود.

معرفی کوهستان پارک بشاگرد

معرفی کوهستان پارک بشاگرد

بشاگرد یکی از شهرستان استان هرمزگان به شمار می رود که مرکز آن شهر سردشت است. این شهرستان تابستان های گرم و زمستان هایی سرد خشک دارد، اما در مناطقی که بیشتر به کوهستان نزدیک هستند آب و هوایش معتدل تر است. این شهرستان جاذبه های گردشگری متعددی دارد که یکی از آنها کوهستان پارک بشاگرد محسوب می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط اطلاعات جامعی در مورد این پارک در اختار شما قرار می دهیم تا دیدی بازتر به دیدار از این پارک و شهرستان بروید. کوهستان پارک در شهر سردشت، مرکز شهرستان، قرار گرفته و یکی از نقاط دیدنی و تفریحی بشاگرد برگرفته از زندگی سنتی  و روستایی مردم این منطقه همراه با فضایی آرام برای مسافران است. کسانی که در هنگام مسافرت به این شهر می رسند می توانند زمانی را در این مکان به استراحت بپردازند زیرا امکانات و دسترسی بسیار مناسب و همچنین امینت بالایی دارد.

ساختار و بخش های مختلف پارک

ساختار و بخش های مختلف پارک

این پارک در ورودی شهر سردشت با مساحتی حدود ۲/۵ هکتار قرار دارد و دارای امکاناتی مناسب جهت رفاه حال مردم و مسافران احداث شده است. در این پارک می توانید امکانات رفاهی مناسبی را شاهد باشید که از میان آنها می توان به دیوار کشی جدول گذاری، درخت کاری، ست ورزشی، چراغ پارکی، برج نور، انواع مجموعه بازی کودکان، نیمکت، سطل زباله، آلاچیق، سکوی نشیمن، فواره رقص نور، فوتبال دستی، میز تنیس، کافی شاپ، سرویس بهداشتی و سردکن اشاره کرد. از ویژگی های این پارک می توان به این موضوع را بیان کرد در این پارک انواع مختلفی از مجسمه هایی وجود دارد که بیانگر زندگی روستایی در این منطقه است. در این محل می توانید شاهد کپر هایی باشید که علاوه بر این که زندگی روستایی مردم منطقه را برای شما تداعی می کنند محل مناسبی برای استراحت محسوب می شوند و زمانی را در آنجا به دور از شلوغی و هیاهو بگذرانید. علاوه بر تمام این ها در این پارک شهر بازی برقی شامل کشتی برقی ۲۴ نفره، تاب برقی ۱۲ نفره، کف گرد ۴ نفره، ترامپلین ۴ نفره و زمین چمن مصنوعی فوتسال به متراژ ۸۰۰ مترمربع همراه با حصار کشی نیز وجود دارد.

راه های دسترسی به کوهستان پارک

راه های دسترسی به کوهستان پارک

اگر می خواهید از این پارک دیدن کنید باید به شهر سردشت در شهرستان بشاگرد بروید. برای این سفر اگر تصمیم داریداز وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید اتوبوس گزینه مناسبی محسوب می شود. برای این کار نیز می توانید اقدام به خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین کنید و خود را به این شهر برسانید. این پارک هم در ورودی شهر قرار دارد و به راحتی امکان دسترسی به آن وجود دارد.

بازدید از کوهستان پارک بشاگرد

برای گشت و گذار در این پارک نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید و به راحتی می توانید از آن دیدن کنید. پیشنهاد مستر بلیط به شما این است که اگر سفری به این منطقه داشتید گذران وقت در این پارک را به هیچ عنوان از یاد نبرید، زیرا در این پارک می توانید حس و حال روستاییان منطقه را به خوبی درک کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.