چشمه خان بولاغی

0 210

استان ‌های شمالی کشور ایران معمولا همیشه مورد توجه تمام گردشگران خارجی و داخلی هستند، چراکه از آب ‌و هوایی بسیار مناسب برخوردارند و دارای جاذبه ‌های طبیعی منحصر به ‌فرد و بی‌ نظیری هستند. هر فردی که به یکی از شهرهای شمالی کشور ایران سفر کند معمولا با خاطره‌ ای بسیار زیبا همراه خواهد بود. جاذبه‌ های بسیار زیبایی درون تمامی شهرهای ایران قرار دارند که با مشاهده هر کدام از آن‌ ها می ‌توان خاطرات خوبی را برای خود به ثبت رساند. برای اطلاع پیدا کردن از امکانات و زیبایی های هر شهری می توانید به مجله مستر بلیط مراجعه نمایید. اردبیل به‌ عنوان یکی از استان های ایران شناخته می ‌شود که شهرستان گرمی را درون خود جای داده‌ است. این شهرستان از جاذبه‌ های بسیار زیبا و منحصر به فدری برخوردار است که با مشاهده هر کدام از آن ‌ها می‌ توان در مورد قدمت و تاریخچه این شهرستان اطلاعات زیادی را به دست آورد و یکی از آنها چشمه خان بولاغی به شمار می رود. از طرفی جاذبه‌ های طبیعی که در این شهرستان وجود دارد معمولا زیبایی چشمگیری را دارا هستند که گردشگران با رفتن به آن ‌جا حس رفتن به بهشت شمال ایران را خواهند داشت.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

 یکی از جاذبه‌ های شهرستان گرمی  چشمه خان بولاغی است. در مورد این چشمه باید بگوییم که در روستایی به اسم خان کندی قرار دارد  که از آب‌ و هوایی بسیار خنک و کوهستانی برخوردار است. همچنین در فصل ‌های سرد زمستان با آب ‌و هوای برفی و یخی رو به‌ رو خواهید بود. چشمه خان بولاغی به ‌عنوان یک چشمه آبی خود جوش شناخته می شود. اگر بخواهیم در مورد این چشمه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم باید بگویم چشمه خان بولاغی بالای روستای خان کندی واقع شده است و در فصل زمستان و تابستان در دمای صفر درجه قرار دارد که مردم برای درمان بیماری های استخوانی یا پوستی استفاده می کردند. روسای قبایل در گذشته توجه ویژه‌ ای به این چشمه داشتند که تنها خان‌ ها و کدخداها اجازه استفاده از آب آن را داشتند، بنابراین مردم از خواص آن بی نصیب بودند. امروزه آب چشمه خان بولاغی را به روستا لوله‌ کشی کرده اند و مردم می ‌توانند به ‌راحتی از آب این چشمه استفاده نمایند. خان بولاغی  به‌ عنوان یکی از زیباترین چشمه‌ هایی شناخته می‌ شود که در منحصر به‌ فردترین روستاهای ییلاقی استان اردبیل واقع شده‌ اند. برای تهیه بلیط اتوبوس گرمی می توانید به راحتی از سایت مستر بلیط اقدام به خرید بلیط نمایید.

شرایط بازدید از چشمه خان بولاغی

شرایط بازدید از چشمه خان بولاغی

زمانی‌ که قصد دارید به بازدید از چشمه‌ های خان بولاغی گرمی بپردازید باید آب ‌و هوای حاکم در این منطقه را به‌ خوبی مورد بررسی قرار دهید، چرا که دارای آب ‌و هوایی کوهستانی است. بنابراین در فصل‌ های سرد زمستان مطلقا نمی‌ توان به این مناطق سفر کرد، چرا که با برف و یخبندان رو به رو خواهید بود. هنگام بازدید از این چشمه نیازمند رعایت قانون خاصی نیستید تنها می ‌توانید در تمیزی محیط‌ زیست این منطقه بکوشید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

همان ‌طور در مطالب بالاتر گفته شد چشمه خان بولاغی در روستای خان کندی واقع ‌شده که باید به مسیر جاده قدیم اردبیل گرمی از محور لنگان، یعنی سه‌ راهی کارخانه شیرآلات خود را به این روستا برسانید. بسیاری از افراد هنگام راهی شدن به سوی شهرهای مختلف ایران معمولا از وسایل حمل ‌و نقل عمومی استفاده می ‌کنند. بنابراین اتوبوس یکی از بهترین گزینه ‌های ممکن می ‌باشد که می‌ تواند شما را به‌ راحتی به شهرستان گرمی برساند. تحت این شرایط می ‌توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط، بلیط اتوبوس این شهرستان را برای خود تهیه نمایید و راهی مسافرت شوید. زمانی‌ که به این شهرستان برسید می‌ توانید با استفاده از ماشین‌ هایی که درون شهر قرار دارد خود را به چشمه خان بولاغی برسد.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.