توصیه مهم به زائران اربعین

10 توصیه مهم به زائرین اربعین

طبق آخرین اخبار اعلام شده از ناامنی های اخیر در کشور عراق، در حال حاضر سفرهای زمینی و‌ هوایی به این کشور متوقف شده است و زائران امکان حضور در عتبات را نخواهند داشت، این در حالی است که برخی از زائران ایرانی هم اکنون در عراق حضور دارند که برای حفظ سلامتی خود ملزم به رعایت 10 توصیه مهم می باشند.

با توجه به این موضوع که شرایط امن در کشور عراق برقرار نشده است، رعایت موارد زیر برای ایرانیان حاضر در کشور عراق ضروری است:

1.با توجه به وضعیت حکومت نظامی در عراق، به هیچ‌وجه به سمت شهرهای بغداد، کاظمین و سامرا نروید.

2.در هر شهری که اسکان دارید، بمانید و از تردد در خارج از سیطره‌ های اطراف حرم‌ ها خودداری کنید. همچنین در کربلا و نجف، یا در میانه راه این دو شهر مقدس، هرکجا که در امنیت هستید، مستقر شوید.

3.امنیت در کربلا و نجف برقرار است. اما سعی داشته باشید خارج از محدوده حرم نروید و از حضور در تجمعات هرچند کوچک در خارج از سیطره‌ها بپرهیزید.

4.با توجه به بسته بودن مرزها، به فکر بازگشت به کشور نباشید و اصلا به سمت مرزها حرکت نکنید.‌

5.پروازها به ایران از نجف و بغداد لغو شده است و امکان بازگشت به کشور از طریق مرز هوایی هم فعلا وجود ندارد. بنابراین تا برقراری پرواز فوق‌العاده و مشخص شدن ظرفیت آن منتظر بمانید‌.

6.به هیچ‌ عنوان از خانواده  جدا نشوید و به اماکن شلوغ یا محل تجمع و درگیری‌ها نروید و در صورت شنیدن صدای تیراندازی در محلی امن مستقر شوید و تا‌ پایان درگیری‌ها همان جا بمانید.

‌7.اگر گروه و جریان انحرافی قصد تحریک افکار عمومی را داشتند، بی‌توجه بوده و در برابر آن‌ها سکوت کنید و اصلا سعی در توجیه آن‌ها نداشته باشید.

9.در مباحث سیاسی مشارکت نداشته باشید و در صورتی کسی خواست که موضوعات سیاسی را مطرح یا جریان انحرافی به مقدسات توهین کند، خونسردی خود را حفظ کرده و آنجا را ترک کنید.

10.به توصیه‌ های امنیتی توجه و به آن‌ها عمل کنید تا در سلامتی به کشور بازگردید.‌

امید است که تا ایام اربعین حسینی، شرایط امن در کشور عراق برقرار گردد. در صورت برقراری امنیت در عراق حتما مقاله “راهنمای سفر اربعین 1401” را برای آگاهی بیشتر از شرایط سفر مطالعه نمایید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *