بازار امام خمینی اهواز؛ تاریخچه + راه های دسترسی

0 611

شما شهری را در کل ایران پیدا نمی کنید که یک بازار قدیمی نداشته باشد. بازارها که از قدیم برای رفع احتیاج مردم واقع شده اند، دارای مغازهای متعددی هستند. کشور ایران، به دلیل این که یک کشور قدیمی و دارای تاریخچه غنی است، مکان های تاریخی، تفریحی بسیاری هم دارد که یکی از همین مکان های تاریخی، بازارها هستند.

معمولا برخی از بازارها، در یک دوره تاسیس شده اند و به همین دلیل، تعدادی از این بازارها در شهرهای مختلف، اسمی شبیه، و طراحی همانند هم دارند. حال کافی است برای متوجه شدن همه چیز راجع به بازار امام خمینی، تا انتها با مجله مستر بلیط همراه باشید. بازار امام خمینی، همانند دیگر بازارهای موجود در بقیه شهرها، کاربردی مشابه دارد و به مردم خدمت می کند.

این بازار که یکی از قدیمی ترین، بازارهای اهواز محسوب می شود، جزو معروف ترین ها هم به شمار می آید. به گونه ای اگر به اهواز سفر کنید و این بازار را بلد نباشید، کافی است که از افراد مختلف، آدرس بازار امام خمینی را بپرسید تا همه سریع و بدون فوت وقت، آدرس را در اختیار شما بگذارند.

همچنین اگر به دنبال انواع پارچه ها، لباس های مخصوص و سنتی، سوغات اصیل اهواز و… هستید، حتما به بازار امام خمینی بروید تا خوب متوجه شوید چقدر تنوع اجناس در این بازار زیاد است. یکی از مهم ترین نکات مثبت این بازار، این است که شما هنگام خرید، می توانید انواع خوراکی ها را تست کنید و یا حتی لباس ها را پرو کنید.

شاید این مسئله خیلی برای شما عجیب نباشد، اما اگر به بازار رفته باشید، متوجه می شوید که نمی توان درون بازار، لباس ها را پوشید و امتحان کرد؛ اما درون بازار امام خمینی اصلا اینگونه نیست و اکثر مغازه ها، اتاق تعویض لباس دارند که این موضوع نشان‌ گر، مهر و محبت مردم اهواز است.

تاریخچه

تاریخچه بازار امام خمینی اهواز

معمولا بازارها متعلق به زمان امیر کبیر هستند، اما این بازار، کمی از بازارهای بسیار قدیمی، نوساز تر است و طراحی مدرن تری نسبت به دیگر بازارهای سنتی ایران دارد. بازار امام خمینی اهواز، قبلا نام دیگری داشته، اما با گذشت زمان و موفقیت اتقلاب اسلامی، نام این بازار به امام خمینی تغییر کرد. قدمت بازار حدودا ۸۰ ساله است که می توان متوجه شد، متعلق به زمان رضاشاه پهلوی است و از آن زمان تا به حال، بازار به خوبی توانسته مقاومت خود را حفظ کند.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر اهواز و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “اهواز” را مطالعه نمایید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

بازارها، سقف های گنبدی شکل بسیار بلندی دارند که برای نورگیری بهتر و جلوگیری از باران و برف، این گونه ساخته و طراحی می شدند. بازار امام خمینی، تفاوتی با آن ها دارد و با سقف مسطح، توانسته ثابت کند که بازارها هم می توانند سقف معمولی داشته باشند. همچنین، جنس مصالح بازار امام خمینی، از سنگ، آجر، گل است که امروزه ایرانیت را هم به سقف این بازار افزوده اند.

زمانی که وارد این بازار می شوید، اولین مورد که جلب توجه می کند، چراغ های رنگارنگی است که سرتاسر بازار نصب شده اند و به  زیبایی آن می افزایند. درون بازار امام خمینی، مغازه هایی به ردیف و مرتب واقع شده اند که درون این مغازه ها همه مورد اجناس یافت می شود.

اندازه مغازه های بازار امام خمینی به صورت کوچک و بزرگ هستند که هرکس نسبت به هزینه ای که می تواند پرداخت کند، مغازه ها را تهیه می کند. از این که، تا این قسمت با مستر بلیط همراه بودید، از شما سپاسگذاریم.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازارها معمولا ساعات مشخصی دارند و در روزهای تعطیل رسمی هم باز نیستند؛ اگر قصد دارید که به بازدید از این بازار زیبا بروید، کافی است که از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر از آن دیدن کنید؛ زیرا در ساعات دیگر این مکان تاریخی تعطیل است. بازار امام خمینی، در روزهای جمعه هم بسته است. اگر در کل قصد دارید که از این مجموعه زیبا بازدید کنید، حتما نکاتی که ذکر کردیم را به یاد داشته باشید.

راه های دسترسی به بازار امام خمینی اهواز

بازار امام خمینی، درون شهر اهواز واقع شده است که شما به راحتی با تهیه کردن بلیط هواپیما اهواز، می توانید از آنجا بازدید کنید و سوغاتی های خوش طعم را برای عزیزانتان هدیه بگیرید. اگر هم که با هواپیما سفر نمی کنید، می توانید به همراه یک تور یا اتوبوس به شهر اهواز بروید؛ و سپس برای بازدید به بازار تاریخی امام مقصد هتل را ترک کنید.

برای خرید بلیط قطار می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل اهواز شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.