خانه هشت بهشت نیری

خانه هشت بهشت نیری؛ تاریخچه + راه های دسترسی

خانه هشت بهشت نیری کجاست؟ زواره یکی از شهر هایی است که در حاشیه های جنوبی کویر ایران قرار دارد و نام آن از برادر رستم گرفته شده است. جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی در این شهر قرار دارد که از جمله آن ها مسجد چهار ایوانی است که ساخت آن به زمان حکومت سلجوقیان بر می گردد.

از دیگر بناهای تاریخی زواره می توان به بنای هشت بهشت نیری اشاره کرد که هنر معماری آن زمان در ساخت آن به کار برده اند. این بنای تاریخی در کنار حسینیه کوچک زواره قرار گرفته است. هنگامی که تصمیم می گیرید که به بازدید از خانه هشت بهشت نیری بروید می توانید با مراجعه به مجله مستر بلیط تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

تاریخچه

تاریخچه خانه هشت بهشت نیری

خانه هشت بهشت نیری یکی از سازه های تاریخی شهر زواره است که قدمت آن به زمان حکومت قاجاریان باز می گردد و معماری حیرت انگیز آن زمان را به خوبی بازگو می کند. حاج میرزا علیرضا فردی است که آن بنا را ساخت. 23 سال قبل این بنا توسط سید حسین ابراهیم پور خریداری گردید و وقف حضرت زهرا شد، همچنین مرمت هایی هم بر روی قسمت های مختلف ساختمان انجام دادند.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

بنای هشت بهشت نیری از 3 قسمت تشکیل می شود که شامل صحن شرقی، صحن غربی و ساختمان اصلی است، برای بررسی قسمت های مختلف این بنا باید بگوییم ساختمان آن دارای دو طبقه است که ما بین دو صحن موجود قرار دارد.

زمانی که وارد ساختمان می شوید اول به صحن شرقی هدایت می شوید که یک حوض بیضی شکل را هم می توانید مشاهده کنید و در قسمت بالای حوض طبقه ای جدا قرار گرفته است که در آن سه ایوان و یک راهرور قرار دارد و در قسمت انتهایی آن اتاق هایی جای گرفته اند.

از راهروی صحن شرقی که وارد می شوید به یک هشت ضلعی می رسید که مقاومت ساختمان را بر عهده دارند. در هر دو طبقه دو اتاق رو به روی هم قرار دارد، از طرفی هم حوض خانه و ایوان های دو طبقه دیگر هم قابل مشاهده هستند.

زمانی که تصمیم می گیرید راهی اصفهان شوید و از بنای زیبای هشت بهشت نیری دیدن نمایید می توانید با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط اقدام به خرید بلیط مورد نیاز خود نمایید و راهی سفری لذت بخش شوید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل اصفهان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

شرایط بازدید

زمانی که برای مسافرت برنامه ریزی می کنیم به دنبال جاذبه های طبیعی و تاریخی مقصد خود هستیم که بتوانیم از شرایط بازدید از مکان مورد نظر اطلاع پیدا کنیم. خانه هشت بهشت نیری یکی از دیدنی های زواره می باشد که با زیبایی های منحصر به فردی که دارد گردشگران را به خود مجذوب می کند. برای اینکه بتوانید از تمامی اطراف این خانه بازدید کنید باید حدود 2 ساعت از وقت خود را به این مکان اختصاص دهید.

آدرس و مسیر دسترسی با وسایل مختلف

راه های دسترسی به خانه هشت بهشت نیری

از طریق های مختلفی می توانید برای مسافرت خود برنامه ریزی هایی را انجام دهید، به عنوان مثال بسیاری از افراد مسافرت با وسایل نقلیه عمومی را ترجیح می دهند، چرا که می توانند بدون دغدغه به مقصد خود برسند.

اگر شما هم برای رفتن به زواره از اتوبوس استفاده می کنید می توانید با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط اقدام به خرید بلیط اتوبوس تهران زواره نمایید و زمانی که به مقصد رسیدید با استفاده از تاکسی ها راهی خانه هشت بهشت نیری شوید.

افرادی دیگر هنگام مسافرت از ماشین های خود استفاده می کنند به این علت که در هر ساعتی که بخواهند می توانند توقف کنند و از مناظر طبیعی بین راهی لذت ببرند، بنابراین زمانی که با خودروهای شخصی راهی زواره می شوید برای پیدا کردن خانه هشت بهشت نیری باید به دنبال مسیر کوچه حسینیه کوچک باشید در آن جا نمای خانه بهشت نیری را خواهید دید.

آدرس: اصفهان، زواره، کوچه حسینیه کوچک، خانه هشت بهشت نیری
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *