قرار گرفتن در دامن طبیعت همیشه برای ما جذاب بوده بخصوص که اگر در کنار فضای سبز، جوی آبی روان باشد. حال به این فکر کنید که به دیدن آبشاری بروید که از دل کوه بیرون آمده است، تماشای این صحنه چقدر می تواند زیبا و هیجان انگیز باشد؟ بی شک اولین چیزی که به ذهن شما می رسد، یک آبتنی جانانه یا فرو بردن پاهای برهنه داخل آب خواهد بود. در این مقاله می خواهیم شما را از وجود آبشاری موسوم به آبشار حکیم باشی واقع در روستای حسین آباد در بخش مرکزی شهرستان کوهچنار کازرون، استان فارس با خبر کنیم. این آبشار که در بین مردم محلی با نام آبشار غرغروکی نیز شهرت دارد، با شدت از ارتفاع زیاد به زمین کوفته می شود و صدای آن توجه هر کسی که در آن اطراف است، را به خود جلب می کند. در ادامه با مجله مستر بلیط همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این آبشار به دست آورید.

قسمت های مختلف آبشار غرغروکی

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آبشار حکیم باشی جزء مکان های گردشگری کازرون بشمار می رود که علاوه بر مردم شهرهای اطراف، با استقبال جوانان و خانواده های اهل همین منطقه نیز روبه رو شده است. میزان آبدهی این آبشار به بارندگی سالانه در این شهر بستگی دارد و البته به صورت فصلی فعالیت دارد، یعنی اینکه جریان آب معمولا از آبان ماه آغاز و گاهاً تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. اگر به فصل بارندگی ها توجه کنید، متوجه می شوید که چرا عده زیادی این مکان را برای تفریح و گذران اوقات فراغت انتخاب می کنند. در کازرون فصل پاییز و بهار شاهد بهترین شرایط آب و هوا هستیم. بلندای آبشار حکیم باشی قریب به 25 متر است و گویا منشاء آن سرچشمه ‌های منطقه‌ ماهور است. در قسمت انتهایی آبشار چندین حوضچه‌ دیده می شود که سرعت و شدت زیاد جریان آب از بالا به پایین باعث خلق چنین حوضچه هایی شده است. آنچه موجبات زیبایی این آبشار را فراهم کرده، بیرون آمدن آب از دل دو کوه تپه است، در واقع آب دل صخره های بزرگ را می شکافت و به سمت زمین روانه می شود. اگر از آن دسته افراد ماجراجو هستید و دنبال شکار صحنه های ناب و لحظات طلایی می گردید، یکی از کوه تپه ها را دور بزنید و خود را به قسمت فوقانی آن برسانید و از آنجا شاهد این شکوه و جلال باشید. برای سفر به این شهر می توانید بلیط اتوبوس کازرون را به صورت آنلاین از سایت معتبر ما تهیه کنید.

شرایط بازدید از آبشار حکیم باشی

برای سفر به شهر کازرون و بازدید از آبشار حکیم باشی، بهتر است فصل های خنک سال را برگزینید؛ مخصوصا که این آبشار از پاییز تا بهار پر آب است. دیدن این جاذبه تفریحی گردشگری نیازمند شرایط خاصی نیست، اما تنها یادآوری ما به شما تمیز نگه داشتن محیط زیست و آسیب نرساندن به آن است.

شرایط بازدید از آبشار حکیم باشی

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای رفتن به آبشار حکیم باشی می توانید از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنید. بهترین مسیر برای رسیدن به آبشار حکیم باشی این است که، جاده کازرون به بوشهر را انتخاب نمایید. در 15 کیلومتری کازرون و در سه راه بوشهر – ‌کازرون – شیراز، به سمت قائمیه مسیر را پیش ببرید. در ادامه به پل روی رودخانه‌ شاپور می رسید، حدوداً 5 کیلومتری از آن دور شوید تا به دهکده تُل ‌کوشک برسید. از مردم این آبادی جویای جاده‌ آبشار یا جاده‌ خاوند باشید تا آدرس مسیری آسفالته را به شما نشان بدهند. این مسیر را بیابید و 1 الی 1.5 کیلومتر آن را پشت سر بگذارید تا به یک جاده‌ خاکی برسید. این همان جاده ایست که شما را به مکان مورد نظر می رساند. نخستین دهکده در ضلع چپ جاده همان روستای حسین آباد است که با ورود به آن و نگاه کردن به ضلع راست چندین کوه‌ تپه‌ می بینید. در صورتی که برای رسیدن به آبشار این مسیر را پیش ببرید، مسیری مارلو خواهید دید که در آخر به آبشار حکیم باشی ختم می شود. سایت مستر بلیط یکی از معتبرترین سایت های ارائه بلیط وسایل نقلیه به شمار می رود که در هر لحظه از شبانه روز آماده خدمات دهی به مسافران است.

جاذبه های گردشگری نزدیک به آبشار حکیم باشی

جاذبه های گردشگری نزدیک به آبشار حکیم باشی

 • آرامگاه امین الدین بلیانی
 • بقعه علامه دوانی
 • کوهستان سرمشهد
 • امامزاده حسین
 • نرگس زارها
 • چشمه ساسان
 • شهر تاریخی بیشاپور
 • چشمه رنجان
 • تنگ تیکاب
 • چشمه دادین
 • تنگ چوگان
 • بازار کازرون
 • باغ نظر
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *