تله‌کابین گنجنامه

0 142

زمانی که کسی قصد سفر می کند با هدف دیدار از جاذبه های گردشگری یک مقصد راهی آنجا می شود. بنابراین در این میان جاذبه های گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردارند و طرفداران بسیاری دارند. جاذبه های گردشگری با توجه به میزان جذابیت خود می توانند گردشگران را به سوی خود جذب نمایند و در این زمینه ساختار جذب این جاذبه ها در زمینه جذب گردشگر دارای اهمیت بسیار است. در واقع ساختار گردشگری یک مکان در برگیرنده عواملی است که می تواند انگیزه بیشتری را برای تقاضای گردشگری در آن فراهم آورد. ويژگی های ساختار گردشگری هر مکان به نوبه خود از يک طرف متأثر از اهميت، اعتبار، ماهيت، تنوع نقش و كاركرد مذهبی، فرهنگی، تفريحی، تجاری و به طور كلی جاذبه های مکانی آن است، و از طرف ديگر بر گرفته و تأثير پذيرفته از ويژگی های اجتماعی، فرهنگی- اعتقادی و اقتصادی ساكنان محلی و گردشگران است. انواع مختلفی از جاذبه های گردشگری وجود دارد که شامل جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی، مذهبی، تفریحی و … می شود. این جاذبه ها هر کدام طرفداران مخصوص به خود را دارند در این میان می توان گفت جاذبه های تفریحی از جمله جاذبه هایی  هستند که در بین افراد مختلف مشترک است. یکی از این جاذبه ها در شهر همدان قرار دارد و با نام تله‌کابین گنجنامه مشهور است. اکثر افرادی که با خرید بلیط قطار همدان خود را به این شهر می رسانند از این جاذبه دیدن می کنند.

معرفی تله‌کابین گنجنامه

معرفی تله‌کابین گنجنامه

شهر همدان مرکز استان همدان در غرب کشور قرار دارد. موقعیت جغرافیایی این شهرستان در تقاطع حدود مدار 34 درجه شمالی و نصف انهار 48 درجه شرقی است. الوند و دره های سرسبز آن چشم اندازی حدود 180 درجه از فضای غرب و جنوب شهر را می پوشاند که این خود به شهر جلوه دیگری می بخشید که پیوسته با سه رنگ سفید، سبز و زرد چهار فصل همدان را توجیه می کند. همدان از جمله شهرهای مرتفع ایران به شمار می رود که با ارتفاعی متجاوز از 1500 متر، از متوسط ارتفاع فلات ایران بالاتر است. این شهر دارایی جاذبه های گردشگری متنوعی است که برخی از آنها در دسته جاذبه های تفریحی قرار می گیرند که مربوط به دهه های اخیر می شوند، یکی از این جاذبه های تله‌کابین گنجنامه به شمار می رود. در این بخش از مجله مستر بلیط اطلاعات کاملی در مورد این جاذبه تفریحی در اختیار شما قرار می دهیم. پس اگر قصد داری روزی به این منطقه سفر کنید بهتر است این مطلب را از دست ندهید. این تله‌کابین در انتهای دره عباس‌آباد در ۵ کیلومتری شهر همدان و در مجاورت کتیبه ‌های گنج‌نامه واقع شده ‌است. زمان شروع ساخت این تله کابین به سال 1378 بر می گردد که مدت ها با چالش های گوناگونی روبرو بود. لازم به ذکر است که این تله کابین در مجموعه تفریحی گنجنامه قرار دارد.

ساختار و بخش های مختلف تله کابین

ساختار و بخش های مختلف تله کابین

طول خط این تله‌کابین ۱۶۸۰ متر و اختلاف ارتفاع آن ۸۰۰ متر می شود و دارای ۱۷ پایه و ۵۰ عدد کابین در فاز نخست است. این تله‌کابین به سمت منطقه میدان میشان یکی از ارتفاعات سرسبز کوه الوند امتداد دارد. همانطور که رد بخش قبلی اشاره کردیم این تله کابین در مجموعه تفریحی گنجنامه قرار دارد و به جزء این جاذبه، مراکز تفریحی دیگری نیز در این مکان وجود دارد که از میان آنها می توان به غار آکواریوم، باغ پرندگان، سورتمه ریلی اشاره کرد. در این محل امکانات رفاهی کاملی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید و شامل سرویس بهداشتی، فروشگاه های مختلف، ویلاهای اقامتی، کافی شاپ و … می شود. با ورود به این مکان می توانید از تمامی این امکانات بهره مند شوید و لحظاتی شاد را در کنار همراهانتان تجربه کنید.

راه های دسترسی به تله‌کابین

راه های دسترسی به تله‌کابین

برای این که بتوانید زمانی را در این محل بگذرانید باید در ابتدا راهی شهر همدان شوید و سپس از آنجا به این محل بروید. مستر بلیط به شما در خرید کلیه بلیط های سفرتان کمک می کند و می توانید این کار را به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

بازدید از تله‌کابین گنجنامه

برای دیدار از تله‌کابین گنجنامه همدان باید هزینه ورودی پرداخت که بابت هر خدماتی که می خواهید استفاده کند هزنیه ای متفاوت از شما دریافت می شود. این نکته را به خاطر بسپارید که برای استفاده از تله کابین هم می توانید هم بلیط یک طرفه و هم دو طرفه تهیه کنید و این بسته به تمایل خودتان دارد.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.