آکواریوم فنتستیک انزلی

0 421

تصور کنید در خشکی، دنیای زیر آب را با بیشتر جزئیات آن ببینید. دیدن جانوران دریایی از نزدیک چقدر می تواند زیبا و هیجان انگیز باشد؟ امروزه آکواریوم‌ های بزرگی در گوشه و کنار دنیا ساخته شده که کار را برای علاقمندان به دنیای زیر آب آسان کرده و شاید دیگر نیازی نباشد از قاب تلویزیون به تماشای موجودات زیر آب بنشینند. حال سوال پیش می آید که در کجای کشورمان، ایران می توانیم از این نوع فضاها استفاده کنیم؟ نگران نباشید، در کشور ما نیز چندین صباحی است که در چند منطقه گردشگر پذیر و خوش آب و هوا، آکواریوم‌ های غول پیکر به همراه نمونه های زیادی از جانداران دریایی تاسیس شده اند. از جمله مهمترین این آکواریوم‌ها باید آکواریوم‌ های اصفهان، کیش و بندر انزلی را نام ببریم. می خواهیم در این محتوا در خصوص آکواریوم بندر انزلی که به آن آکواریوم فنتستیک انزلی نیز می گویند، صحبت کنیم. چنانچه تصمیم دارید از آکواریوم فنتستیک انزلی بازدید نمایید، توصیه می کنیم با مجله مستر بلیط همراه باشید تا اطلاعات کامل تری در خصوص آن بدست آورید.

تاریخچه آکواریوم فنتستیک انزلی

تاریخچه آکواریوم فنتستیک انزلی

مدت زیادی از تاسیس بزرگترین آکواریوم ایران نمی گذرد و در واقع پیشینه ساخت آن به سال 1397 بر می گردد. این مجموعه زیبا و شگفت انگیز در استان گیلان، منطقه آزاد انزلی قرار دارد. بندر انزلی با توجه به شرایط حاکم بر آن، بیش از دیگر شهرهای گیلان مورد توجه قرار گرفته و سالانه میزبان خیل عظیمی از گردشگران سراسر کشور است. این سازه زیبای چند میلیون یورویی، دارای 10 هزار متر مربع زیر بنا بوده که از 4 طبقه برخوردار است. آکواریوم فنتستیک انزلی که از جهات مختلف توانایی رقابت با نمونه های بزرگ بین المللی را دارد، از قسمت های متعددی با امکانات ویژه ای ساخته شده است. با بازدید از این مجموعه می توانید بزرگترین تونل آکواریوم موجود در ایران را به همراه زیباترین و حتی کم یاب ترین گونه های جانوران دریایی ببینید. در آکواریوم انزلی حداقل 200 نمونه آبزی که از سراسر جهان جمع آوری شده اند، زندگی می کنند. هر یک از آکواریوم های موجود در این مجموعه، به صورت حوضچه ای، استوانه ای و دیواری ساخته شده اند که دمای آنها به صورت خودکار تنظیم می شود. آکواریوم ‌ها را در اینجا به شکل مسقف، روباز، مینی و تونلی می بینید. اگر قصد دارید بندر انزلی را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنید، می توانید بلیط وسایل نقلیه خود را به صورت آنلاین از وسایت مستر بلیط خریداری نمایید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

نقشه و معرفی بخش های مختلف

آکواریوم فنتستیک انزلی از بخش های مختلفی ساخته شده که در ادامه به همه آنها خواهیم پرداخت.

جنگل ‌های آمازون

 شاید با خود بگویید چرا جنگل آمازون؟ در این قسمت از آکواریوم فنتستیک، جنگل کوچکی را می بینید که چندین نمونه جالب از ماهی های آمازون را در رودخانه‌ ای جاری، به نمایش می گذارد. از جمله ماهی های این بخش می توانیم به طوطی ماهی، سفره ماهی آب شیرین، اسکار ماهی و … اشاره کنیم. در این جنگل آبزیانی زندگی می کنند که متعلق به دریاچه مالاوی دومین دریاچه عمیق آفریقا و جنوب شرق آسیا هستند.

کوسه ماهی‌ ها

یک بخش جالب و شاید ترسناک از این آکواریوم به محل نگهداری کوسه ماهی‌ های بلک تیپ تعلق دارد که زیست بوم اصلی آنها اقیانوس اطلس و هند است.

صخره های مرجانی

ماهی هایی در این قسمت زیست می کنند که ذاتا در کانون های صخره ایی مرجانی حیات دارند. یک نمونه از این ماهی ها «هامور» است که یک و نیم متر طول داشته و در خلیج فارس می توان نمونه های آن را پیدا کرد.

غار دریایی

در این قسمت فرصت دارید که از «مار ماهی مورای» که به فیلیپین، اندونزی و مالزی تعلق دارند، دیدن به عمل آورید. همچنین می توانید «جعبه ماهی مکعبی» که در دریاهای جنوب شرق اقیانوس اطلس زندگی می کنند، را در غار دریایی آکواریوم فنتستیک انزلی ببینید.

غار دریایی

آکواریوم تونلی

جذابترین بخش از آکواریوم بندر انزلی به تونل آن مربوط می شود که با 40 متر طول، عنوان طولانی ترین تونل شیشه ای زیر آب کشور را به خود اختصاص داده است. حقیقتا این قسمت نمایی فوق العاده را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد. این تونل به دو بخش تقسیم شده است، در 20 متر اول ماهی های گوشت خوار و در 20 متر دوم گیاه خواران زندگی می کنند. این قسمت طوری طراحی شده است که جانوران درون آکواریوم می توانند چرخشی 360 درجه ای داشته باشند. ممکن است برای لحظه ای بترسید و به این فکر کنید که شاید شیشه آکواریوم آسیب ببیند و بشکند، آنگاه چه می شود؟ باید بگوییم که جای هیچگونه نگرانی نیست، زیرا ضخامت شیشه‌ ها به  ۱۸ سانتیمتر می رسد و اغلب تجهیزات ساخت آن متعلق به کشور همسایه، یعنی ترکیه است. از این رو با خیال آسوده به گردش در تونل بپردازید و ذره ای ترس به دل راه ندهید.

آرواره

در این قسمت جذاب، آرواره انواع مختلف آبزیان در اندازه های مختلف با تمام مشخصات شان به صورت مجسمه و فسیل قابل رویت است.

دریای خزر

همانطور که از اسمش پیداست، ماهی های دریای خزر در این منطقه نگهداری می شوند و بارزترین آنها، خاویار و فیل ماهی (بلوگا) هستند. طول برخی از این خاویارها 4 متر نیز گزارش شده است.

سالن خلیج فارس

در این سالن بسیار بزرگ نیز گونه های مختلف جانوری از دریای نیلگون خلیج فارس، نگهداری می شود.

آکواریوم تونلی

پرندگان و خزندگان

یکی دیگر از بخش های شگفت انگیز آکواریوم فنتستیک انزلی که در طبقه دوم این سازه قرار دارد، محل حفظ و نگهداری انواع پرندگان و خزندگان است. از جمله این جانوران می توان به ایگوانا، تمساح و کروکودیل ها، مرغ بهشتی، طوطی ماکائو و … اشاره کرد.

ماهی‌های واتوز

در این قسمت شما می توانید به ماهی‌ ها و بچه کوسه‌ ها غذا بدهید.

دیگر بخش ها

در این مجموعه زیبا قسمت های دیگری نیز برای سرگرمی و نشاط وجود دارد که در دسترس همگان قرار می گیرد از جمله سینمای واقعیت مجازی، فروشگاه، سالن بولینگ، گیم لند، سالن بیلیارد، شهربازی سرپوشیده، سالن آمفی تئاتر، رستوران و … .

 شرایط بازدید از آکواریوم فنتستیک انزلی

شرایط بازدید از آکواریوم فنتستیک انزلی

برای بازدید از آکواریوم فنتستیک انزلی می توانید همه روزه راس ساعت 11 صبح تا 10 شب اقدام کنید. برای ورود به این مجموعه نیازمند پرداخت ورودی و دریافت بلیط هستید که قیمت آنها برای گردشگران ایرانی و خارجی متفاوت است. البته کودکان کمتر از 3 سال نیازی به بلیط ورودی ندارند. برای بازدید از بزرگترین آکواریوم ایران، می توانید بلیط اتوبوس انزلی را از از سایت های معتبر دریافت نمایید. این آکواریوم تنها جاذبه این شهر نیست و در این نقطه از کشور جاذبه های بی نظیر دیگری هم وجود دارد.

آدرس و نحوه دسترسی 

به جهت اینکه خود را به آکواریوم فنتستیک در انزلی برسانید می توانید از خودرو شخصی یا ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

آدرس: گیلان، بندرانزلی، جاده زیبا کنار، منطقه آزاد انزلی، فاز تجارت و گردشگری.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.