پارک جنگلی خلیل آباد

0 241

یکی از جاذبه های گردشگری جنگل ها محسوب می شوند و مکانی برای گردشگری فراهم نموده اند و باعث ایجاد درآمد برای جوامع در سطح محلی و ملی می شوند. برخی از این جاذبه های طبیعی در شهرها قرار دارند که با نام پارک جنگلی شناخته می شوند و امروزه برای تفریحات درون شهری از آنها استفاده می شود. پارک جنگلی، شامل پارک جنگلی ملی و پارک جنگلی دست كاشت می شود، پارک های جنگلی ملی گستره وسيعی را در بر می گيرد و در محدوده خود می توانند به طبقات فرعی ديگری اختصاص یابند و اراضی زيادی از آنها به صورت بكر و دست نخورده کنار گذارده شوند. اين پارک ها زير نظر دولت هستند و بر اساس استفاده چند جانبه تفرج، توليد علوفه، حفظ آبخيز و … مورد بهره وری قرار می گيرد. پارک جنگلی دست کاشت، ايجاد پارک با كاشت نهال با استفاده از آبياری، خلق محيطی جنگلی و بهره گيری از طراحی پارک به منظور ايجاد شرايطی برای تفریح و تفرج مردم و كسب آرامش روحی است. در ایران از این نوع پارک های جنگلی می توان به تعداد زیاد یافت که یکی از آنها در شهرستان خلیل آباد قرار دارد و با عنوان پارک جنگلی خلیل آباد شناخته می شود.

درباره پارک جنگلی خلیل آباد

درباره پارک جنگلی خلیل آباد

شهرستان خلیل آباد از جمله شهرستان های خراسان رضوی به شمار می رود که دارای پیشینه ای غنی و تاریخی بلند بالا است. آب و هوای شهرستان خلیل آباد معتدل خشک است و جاذبه های گردشگری متنوعی دارد. برخی از جاذبه های گردشگری این شهرستان به این شرح است: گرمابه بهشتی، آب‌انبار کندر ۱ و 2، مزار امامزاده هادی شوراب، مزار بی بی حور و بی بی نور جابوز، مزار و انبارخانه مهدی‌آباد، آبگرم خلیل‌آباد و … . پارک جنگلی خلیل آباد یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهرستان به شمار می رود که در این بخش از مجله مستر بلیط درباره آن صحبت خواهیم کرد. این پارک جنگلی در شمال شهر خلیل آباد قرار دارد و سالانه افراد زیادی به این پارک می روند. علاوه بر اینکه اهالی شهر خلیل آباد به این پارک می روند تعطیلات خود را در این پارک می گذرانند مسافرانی که از این شهر عبور می کنند نیز زمانی را به استراحت در این پارک اختصاص می دهند. در این پارک امکانات متنوعی وجود دارد که می تواند برای مسافرانی که به این محل می روند آرامش و آسایش را فراهم کند.

ساختار و طبیعت پارک جنگلی

ساختار و طبیعت پارک جنگلی

این پارک جنگلی مساحتی در حدود 2000 متر مربع دارد و انواع مختلفی از گونه های درختان و گیاهان مختلف در آن دیده می شود. کاج، افرا، اقاقیا، سروناز و سرو نقره ای، سپیدار و … برخی از درختانی است که در آن وجود دارد. در این پارک امکانات متنوعی وجود دارد که شامل پارک بازی کودکان، نمازخانه، نیمکت هایی برای نشستن، سرویس بهداشتی، آلاچیق و … می شود. در این پارک جاده ای وجود دارد که افراد می توانند در آن به پیاده روی بپردازند. در بخش های مختلف آن می توانید فواره های آبی را مشاهده کنید باعث زیبایی هر چه بیشتر محیط شده است. از مزایای این پاک می توان به پارکینگ آن اشاره کرد که باعث می شود افرادی که به آنجا می روند برای پارک کردن، خودرو خود مشکلی نداشته باشند. خانواده هایی که به همراه فرزندان کوچک خود به این پارک می روند می توانند زمان زیادی آنها را در کنار اسباب بازی های پارک سرگرم کنند. چمن کاری در قسمت های مختلف آن وجود دارد که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. فروشگاه هایی نیز در این پارک وجود دارد که می توانید مایحتاج خود را از آنها خریداری کنید.

راه های دسترسی به پارک جنگلی

راه های دسترسی به پارک جنگلی

اگر مایلید زمانی را در این پارک بگذرانید باید به شهر خلیل آباد سفر کنید و برای این سفر می توانید از مستر بلیط برای این کار کمک بگیرید و بلیط اتوبوس خلیل آباد را به صورت آنلاین تهیه کنید و به این شهر بروید. اگر با خودرو شخصی به این منطقه سفر کردید باید پس از رسیدن به خلیل آباد به سمت شمال آن بروید.

بازدید از پارک جنگلی خلیل آباد

برای دیدار از پارک نیاز نیست هزینه ورودی بپردازید و به صورت رایگان قادرید از بخش های مختلف آن استفاده کنید. تنها در بخش هایی که خدمات خاصی را ارائه می کنند باید هزینه مربوطه را بپردازید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.