یکی از جاذبه های گردشگری، جنگل ها به شمار می روند که امروزه برخی از آنها به صورت پارک های شهری خود نمایی می کنند. جنگل ها حدود 30 % سطح زمین را پوشانده اند و بر اساس برآوردی، حدود 800 میلیون نفر در داخل و یا اطراف جنگل ها زندگی می کنند و از منابع جنگلی برای سوخت، غذا، دارو و کسب درومید استفاده می نمایند. جنگل ها به عنوان منبع مهم تفر یح و سرگرمی برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شوند. اگر چه کشور ها با رشد قابل توجه شهرگرایی رو برو هستند، اما جنگل ها و تفریحات جنگلی به ابزاری برای پیوند مجدد جوامع و طبیعت تبدیل شده اند. گردشگری مهم ترین شیوه بهره برداری از جنگل ها به شمار می رود اما تعداد کمی از مناطق جنگلی هستند که خاصه با هدف گردشگری مورد توجه باشند. امروزه از جنگل ها به عنوان پارک های جنگلی استفاده می شود که برخی از انها در داخل شهرها قرار دارند و یکی از آنها پارک جنگلی فریمان محسوب می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد این جاذبه گردشگری اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا در صورت سفر به این منطقه، اطلاعات جامعی در مورد آن داشته باشید.

معرفی پارک جنگلی فریمان

 

معرفی پارک جنگلی فریمان

شهرستان فریمان یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی محسوب می شود، که از دیرباز همیشه ساکنانی داشته است. در زبان پهلوی فریمان به معنای خانه دوست و دوست منش است، همچنین وجود آثار تاریخی نشان از قدمت فریمان دارد. فریمان در پر راه هرات باستان قرار دارد، وجود تپه‌های نادر و محوطه‌های باستانی و سنگ نگاره‌های فریمان احتمالاً از کهن‌ترین سکونتگاه ‌های جهان محسوب می‌گردد. این شهر از آب و هوایی مناسب برخوردار است به همین دلیل جاذبه های طبیعی متنوعی در آن یافت می شود. یکی از این جاذبه های پارک جنگلی فریمان محسوب می شود. این پارک بزرگ جنگلی در حاشیه میدان شهید مطهری شهر فریمان قرار دارد. در این پارک امکانات متنوعی جایگذاری شده است که دلیلی بر  محبوبیت آن به شمار می رود. سالانه افراد زیادی برای تفریح و گذران اوقات فراغتشان به این پارک می روند. بیشتر کسانی که به این پارک می روند اهالی منطقه هستند هر چند که مسافرانی که از این شهر عبور می کنند هم برای استراحت این محل را انتخاب می کنند. وجود درختان بلند و فضای سبز زیبا این مکان را به محل مناسبی برای تفریح تبدیل کرده است.

ساختار و محیط پارک جنگلی

ساختار و محیط پارک جنگلی

پارک جنگلی فریمان دارای ساحتی برابر با 6 هکتار است که در داخل شهر قرار دارد و مهم ترین گونه های درختی آن را کاج و سرو تشکیل می دهد. رودخانه ای از داخل این پارک عبور می کند که زیبایی بی نظیری را به محیط آن داده است. این پارک دارای امکانات متنوعی و کاملی است که برخی از آنها شامل وسایل بازی  کودکان، استخر قایقرانی، بوفه، سالن غذا خوری، غرفه صنایع دستی، پیست  اسکیت، تاب دوار برقی، پارکینگ و  … می شود. هر یک از این امکانات باعث می شود که افرادی که به آنجا می روند بتوانند لحظات خوشی را در کنار دیگران تجربه کنند. علاوه بر تمام این ها مقبره مطهر تعدادی از شهدای گمنام نیز در این پارک قرار دارد.

راه های دسترسی به پارک جنگلی

راه های دسترسی به پارک جنگلی

برای رفتم به این پارک پارک باید در ابتدا به شهرستان فریمان سفر کنید. اگر قصد سفر با وسایل نقلیه را دارید باید از مستر به صورت آنلاین اقدام به خرید بلیط اتوبوس فریمان کنید. و سپس با وسایل نقلیه دورن شهری به حاشیه میدان شهید مطهری این شهر خود را برسانید و به این پارک زیبا بروید. اگر هم با خودرو شخصی سفر می کنید مسیر راحتی را در پیش دارید و می توانید به آسانی به شهر فریمان بروید. از آنجایی که این پارک درون شهر قرار دارد دسترسی به آن بسیار آسان است.

بازدید از پارک جنگلی فریمان

بهترین فصل سفر به فریمان بهار و تابستان به شمار می رود که دارای زیبایی خیره کننده ای است. مدت زمانی که می خواهید در پارک بگذرانید به خود شما بستگی دارد و می توانید هر چقدر دوست دارید در این مکان بمانید. لازم به ذکر است ساعات کار مجتمع گردشگری پارک جنگلی فریمان همه روزه از ساعت 16 الی 24  و  در روزهای تعطیل و اعیاد از ساعت  8 صبح  لغایت  24 خواهد بود. از آنجایی که این پارک به پارکینگ نیز مجهز است، رفتن به آنجا با خودرو شخصی بسیار راحت است و می توانید خودرو خود را در این محل پارک کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *