خانه فاطمی ها؛ تاریخچه + راه های دسترسی

0 331

استان اصفهان دارای شهرستان های تاریخی و توریستی زیبای بسیاری است از این رو این استان و شهرهای مختلف آن همواره مورد توجه گردشگران و توریست های بسیاری بوده است. یکی از جاذبه های زیبای آن خانه فاطمی ها است که در شهرستان نائین واقع شده است. با مجله مستر بلیط همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این جاذبه دیدنی به شما بدهیم.

ابنیه های تاریخی متعددی که در کشور پهناورمان وجود دارند، سرگذشت دوره های مختلفی که در ایران حکومت کرده اند را بیان می کنند. شهرستان نائین، مردمانی بسیار هنرمند و خون گرم دارد و به همین دلیل هنرهای دستی بسیاری می توان در این شهر پیدا کرد.

خانه فاطمی ها یک خانه‌ تاریخی و بسیار دیدنی در این شهرستان است و در محله نوآباد واقع شده است. این خانه زیبا که در دل کویر قرار گرفته است، به دلیل معماری چشم نوازی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و چشم همه را به خود جلب می کند.

این خانه بسیار بزرگ است و بخش های مختلف بسیاری دارد. هر کدام از این بخش ها، کاربرد مخصوص خود را در آن زمان داشته اند. تا پایان این مقاله مستر بلیط را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری درباره این خانه به شما بدهیم.

تاریخچه

تاریخچه خانه فاطمی ها

این بنا در زمان قاجار ساخته شده است. در آن زمان متعلق به خاندانی به نام فاطمی ها بوده و علت نام گذاری آن به همین نام نیز همین موضوع است. به علت بزرگی آن، همواره مهمانان زیادی را در خود جای می داده است.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهرستان نائین و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “نائین” را مطالعه نمایید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

بعضی از قسمت های مختلف آن، می‌ توان به اصطبل، فضا های مختلفی مانند دالان، بهار خواب، آشپزخانه، حمام، اتاق هایی مخصوص برای استراحت میهمان و انبار برای نگهداری غلات و حبوبات اشاره کرد. همانطور که گفتیم این خانه بسیار بزرگ بوده است و همواره پذیرای مهمان های بسیاری بوده اند، به همین دلیل اتاق و مکان هایی مخصوص مهمان ها در نظر گرفته اند.

علاوه بر مساحت بسیار، این خانه معماری بسیار زیبایی نیز دارد. با نگاه کردن به سقف و دیوار های آن شاهد گچ بری های ظریف و ماهرانه ای خواهیم بود. این گچ بری های بسیار زیبا نشان دهنده هنرمندی و خلاقیت ایرانیان در زمان قاجار و.. است.

رنگ و بوی کویر را به وضوح می توان در معماری ویژه این خانه مشاهده کرد. درب و پنجره های این خانه رنگارنگ بوده و جلوه‌ بسیار زیبایی به این بنا داده است. علاوه بر آن این درب و پنجره ها چوبی بوده و همچنین چوب بری های دیدنی ای نیز در آن وجود دارد.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

بازدید از این بنا رایگان بوده و شما می توانید هر زمانی که دوست داشتید برای دیدن از آن به شهرستان نائین بروید. اما محدودیت هایی نیز وجود دارد، به طور مثال هنگامی که برای بازدید از آن رفتید، بین یک الی دو ساعت زمان دارید و سپس باید از آنجا خارج شوید.

راه های دسترسی

شما با وسایل نقلیه عمومی می توانید برای دیدار از این بنا به شهرستان نائین سفر کنید. می توانید برای خرید بلیط اتوبوس نائین به سایت مستر بلیط مراجعه کنید. با انتخاب روز و مبدا و مقصد مورد نظر مستر بلیط برای شما لیستی از اتوبوس های در دسترس فراهم می کند.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل اصفهان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.