قصر عین الرشید؛ تاریخچه + راه های دسترسی

0 380

قصر عین الرشید کجاست؟ شهر گرمساری قدمتی چند هزار ساله دارد و به عنوان شهری تاریخی بسیار پر اهمیت می باشد. این شهر در زمان پیش از اسلام خوارا نام داشته بنابراین قدمت آن را به خوبی بیان می کند.

گرمسار جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی را درون خود جای داده است و کویر ملی و معدن های نمک از جاذبه های طبیعی این شهر است. قصر عین الرشید هم از جاذبه های تاریخی گرمسار به شمار می رود.

این قصر با اسم کاروانسرای عین الرشید شناخته می شود که معماری زمان صفویان را به خوبی نمایان گر است. برای بازدید از قصر عین الرشید می توانید با مراجعه به مجله مستر بلیط تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

تاریخچه قصر عین الرشید

کاروانسرای عین الرشید که یکی از بناهای تاریخی گرمسار می باشد که در نزدیکی قصر بهرام قرار دارد و قدمت آن مربوط به زمان حکومت صفویان است. این اثر تاریخی در سال 1334 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.  قصر عین الرشید در دو کیلومتری شمال قصر بهرام جای گرفته و در قسمت میانی دریاچه نمک و کویر قرار دارد.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهرستان گرمسار و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “گرمسار” را مطالعه نمایید.

تاریخچه

نقشه و معرفی بخش های مختلف

قصر عین الرشید یا همان کاروانسرا دارای دو حیاط بزرگ و 2 تالار است. بیرون از کاروانسرا 86 متر طول بنا و 47 متر عرض آن را می توان مشاهده کرد. اثرهایی از جوی آب را می توان در کنار این قصر مشاهده کرد که نشان دهنده انتقال آب از طریق چشمه است.

در سال های گذشته این کاروانسرا از طرف میراث فرهنگی مرمت شد که از خراب شدن آن جلوگیری به عمل آورند.  هنگامی که راهی گرمسار می شوید می توانید با مراجعه به سایت معتبر مستر بلیط اقدام به تهیه بلیط مورد نظر خود نمایید.

شرایط بازدید

هر شهری دارای آثار تاریخی مختلفی است که موقع سفر به آن، دیدار از این جاذبه های گردشگری خالی از لطف نیست. قصر عین الرشید یکی از مکان های تاریخی گرمسار است که برای بازدید از آن نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل سمنان شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسیله های مختلف

راه های دسترسی به قصر عین الرشید

برای مسافرت به شهرهای مختلف بعضی از افراد از ماشین های شخصی استفاده می کنند، بنابراین با استفاده از ماشین های خود به راحتی می توانید به این قصر دسترسی داشته باشید، اما اگر از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس برای سفر های خود بهره می برید می توانید از طریق سایت اینترنتی مستر بلیط اقدام به خرید بلیط اتوبوس گرمسار نمایید، اما هنگام رسیدن به گرمسار باید از تاکسی ها برای رسیدن به قصر حرمسرا استفاده کنید.

آدرس: استان سمنان، گرمسار، دو کیلومتری از شمال کاروانسرای قصر بهرام
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.