امامزاده سید کمال الدین سین

0 262

برخوار یکی از شهرستان ای استان اصفهان به شمار می آید که مرکز آن شهر دولت آباد است. این شهر در شمال شهر اصفهان قرار دارد و نزدیک ترین شهر به شهر اصفهان محسوب می شود. دولت آباد کنونی در فاصله سه کیلومتری ویرانه های دولت آباد قدیم ساخته شده است. به احتمال زیاد یکی از مهم ترین عوامل شکل گیری دولت آباد قدیم احداث یکی از اقامتگاه های شاهی در مسیر اصفهان به فرح آباد ساری و مشهد مقدس بود که این امر سبب توسعه این منطقه و تبدیل آن به قریه یا روستایی کوچک شد. در برخی منابع مکتوب و متون تاریخی، از دولت آباد با نام قریه دولت آباد اسم برده اند. این شهر از آب و هوایی گرم و خشک برخوردار است و فاصله آن شهر اصفهان حدود 6 کیلومتر می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط در مورد یکی از جاذبه های گردشگری این شهر اطلاعاتی را گردآوری کرده ایم که در اختیار شما قرار می دهیم. این جاذبه که مکانی مذهبی به شمار می رود امامزاده سید کمال الدین سین نامیده می شود و سالانه افراد زیادی به هوای زیارت از این امامزاده راهی شهر دولت آباد می شوند.

معرفی امامزاده سید کمال الدین سین

 

معرفی امامزاده سید کمال الدین سین

عوامل متعددى چون ظلم و ستم به شیعیان در حجاز و عراق، شکست نهضت هاى علویان در منطقه، فشار عوامل حکومتى و مساعد بودن شرایط ایران و مهاجرت، زمینۀ مهاجرت امامزادگان(ع) را به ایران فراهم آورد. همین موضوع باعث شده است که در ایران تعداد زیادی امامزاده وجود داشته باشد. یکی از این امامزادگان در شهرستان برخوار استان اصفهان قرار دارد که با نام امامزاده سید کمال الدین سین شناخته می شود. امام زاده سید کمال الدین از نوادگان امام صادق (ع) است که در شهر تاریخی سین برخوار به خاک سپرده شده اند. گلزار شهدا و قبرستان شهر نیز در اطراف امامزاده قرار دارد و مردم در ایام پایانی هفته به زیارت امامزاده و شهدا می روند. در ایام ماه مبارک رمضان هر روز برنامه‌ هایی در قالب طرح ضیافت الهی در جوار این آستان برگزار می ‌شود. همچنین ویژه برنامه‌ های فرهنگی نیز مخصوص نوجوانان و جوانان در جوار این امامزاده اجرا می ‌شود. دعای روحبخش ابوحمزه ثمالی نیز به یاد مدافعان حرم در جوار این امامزاده توسط مداحان اهل بیت (ع) تلاوت می ‌شود و به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز یک محفل انس با قرآن کریم در حرم مطهر این امامزاده برپا است.

ساختار بنای امامزاده سید کمال الدین

این امام زاده در داخل قبرستان شهر قرار دارد و پلان آن به صورت مربع شکل است. در محوطه داخلی بنا ضریحی مستطیل شکل قرار دارد که از جنس فلز و به رنگی طلایی است. دور تا دور این ضریح به آیاتی از قرآن مزین شده و فضایی عرفانی و روحانی را به وجود آورده است. همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی برای زیارت از این امامزاده بروند. همانطور که اشاره کردیم این بنا در محوطه قبرستانی قرار دارد به همین دلیل گرداگرد بنا را قبر مردم محلی احاطه کرده اند بنابراین زمان زیارت امامزاده سید کمال الدین می توانید فاتحه ای برای دیگر مقابر هم بخوانید. سراسر این محوطه را درختان بلند احاطه کرده اند که بر حالت روحانی آن اضافه کرده است. بنای امامزاده به تازگی مورد مرمت قرار گرفته و تجدید بنا شده است.

راه های دسترسی به امامزاده سید کمال الدین سین

راه های دسترسی به امامزاده سید کمال الدین سین

اگر دوست دارید به زیارت این بنا بروید باید خود را به روستای سین در نزدیکی شهر دولت آبادبرسانید. برای این کار می توانید در ابتدا بلیط اتوبوس مقصد را از مستر بلیط به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن خریداری کنید و خود را به دولت آباد برسانید و پس از آن با وسایل حمل و نقل عمومی موجود در شهر به سمت این روستا حرکت کنید.

بازدید از امامزاده سید کمال الدین سین

برای دیدار از امامزاده سید کمال الدین سین نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید و در همه روزهای سال می توانید به زیارت امامزاده بروید. کلیه امکانات رفاهی برای زائرین در محل وجود دارد. پیشنهاد می کنیم در زمان نماز ظهر یا مغرب به این امامزاده بروید و نماز خود را در این محل بخوانید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.