امام زاده ابراهیم روستای النگ

امام زاده ابراهیم روستای النگ

از جمله جاذبه های مذهبی که در بین مردم بسیار محبوب هستند امامزادگان به شمار می روند. در میان تمامی بناهای مذهبی، مقابر و به طور اخص امامزادگان در کنار مساجد، مهم ترین بناهای ایران اسلامی به محسوب می شوند. این ابنیه در گوشه و کنار شهرهای ایران به صورت طبیعی و ارگانیک به صورت فضای زیارتی تفرجگاهی شکل گرفته و به کمال رسیده اند. به سفر به این مناطق در اصطلاح زیارت گفته می شود و اصطلاح زیارت در آموزه های اسلامی، توجه و تمایلی به شمار می رود که علاوه بر میل و حرکت حسی، قلب هم به آن گرایش پیدا کرده و نسبت به مزور هم با اکرام و تعظیم قلبی و انس روحی همراه است. زیارت واقعیتی اصیل است و هرگز یک پندار خیالی و تهی از واقعیت نیست و اساساً همین نگاه هستی شناسانه به معنا و حقیقت زیارت است که راه درستِ فهم چیستی زیارت و ماهیت پیچیده آن را هموار می کند. از آنجایی که در ایران امامزادگان زیادی وجود دارد این نوع سفر بسیار رایج است و سالانه افراد زیادی راهی این نوع از سفر می شوند. یکی از امامزادگان ایران که در استان گلستان و شهرستان کردکوی قرار دارد، امام زاده ابراهیم روستای النگ به شمار می آید.

معرفی امام زاده ابراهیم روستای النگ

معرفی امام زاده ابراهیم روستای النگ

کردکوی که در استان گلستان قرار دارد دارای جاذبه های گردشگری گوناگونی است. این شهرستان در در غرب استان گلستان قرار دارد و از شمال به شهرستان ترکمن از جنوب به رشته کوه‌ های البرز شرقی و استان سمنان، از شرق به شهرستان گرگان و از غرب به شهرستان بندرگز محدود می شود. یکی از جاذبه های گردشگری مذهبی این شهرستان امام زاده ابراهیم روستای النگ به شمار می رود که سالانه افراد زیادی برای زیارت ایشان راهی این ناحیه می شوند. امامزاده ابراهیم (ع) که به آن زائر ابراهیم گفته می شود در سه کیلومتری شرقی شهر کردکوی در عرض جغرافیایی 36 درجه و 48 دقیقه و طول جغرافیای 54 درجه و 90 دقیقه در ارتفاع 15 متر از سطح دریا در روستای النگ در بخش مرکزی کردکوی واقع شده است. نسب ایشان را به حضرت موسی بن جعفر (ع) می دانند و گفته می شود که یکی از نوادگان ایشان است. بنایی قددیمی بر روی مزار امامزاده قرار داشت که در سال 1350 بازسازی شد و به صورت امروزی در آمد و با این بنا متفاوت بود.

معماری بنای امامزاده

معماری بنای امامزاده

همانطور که اشاره کردیم بنای این امامزاده در گذشته بازسازی شده و به صورت امروزی درآمده است. بنای قدیمی به صورت بقعه ای هشت ضلعی بوده است که دارای گنبدی سفالی با شیروانی های هشت ضلعی و هشت پنجره و در حدود شانزده ستون بود. در حال حاضر این امامزاده دارای مساحتی برابر با 600 متر مربع و گنبدی مرتفع از نوع گرد با قطر 50 متر و ارتفاع 15 متر با پوشش کاشی فیروزه ای است. این گنبد به خاطر ارتفاعی که دارد از دور دست ها نیز قابل مشاهده است و اولین قسمتی به شمار می رود که دیده می شود. ضریح امامزاده که در سال 1386 نصب شده است ابعادی برابر با 2 در 3 و ارتفاع 2.80 دارد. برای اینکه با شرایط زیارت و مسیر رسیدن به این امامزاده آشنا شوید بهتر است این مطلب از مجله مستر بلیط را دنبال کنید.

راه های دسترسی به امام زاده ابراهیم النگ

برای اینکه به این منطقه بروید می توانید بلیط اتوبوس کردکوی را به صورت آنلاین تهیه کنید و شهر این شهر بروید. سپس با کمک وسایل حمل و نقل عمومی به سمت روستای النگ حرکت کنید. فاصله این روستا تا شهر کردکوی در حدود 6 کیلومتر می شود. شما می توانید با خودرو شخصی نیز راهی این ناحیه شوید که جاده النگ – کردکوی می توانید خود را به این منطقه برسانید.

بازدید از امام زاده ابراهیم روستای النگ

بازدید از امام زاده ابراهیم روستای النگ

زیارت از امامزاده در همه زمان ها امکان پذیر است و نیازی نیست شما در زمان خاصی این کار را انجام دهید. پس از زیارت نیز می توانید راهی جاذبه های گردشگری این منطقه شوید و از آنها دیدن کنید. از آنجایی که در این محوطه امکانات اقامتی نیز تعبیه شده است پس شب را نیز می توانید در این محل بگذرانید. پیشنهاد مستر بلیط به شما دیدار از این منطقه و گذراندن وقت در آن است.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *