طبیعت گردی یکی از جذاب ترین شکل های سفر به شمار می رود که سالانه بر طرفداران آن افزوده می شود و افراد بیشتری این نوع از سفر را انتخاب می کنند. انسان های خسته از زندگی ماشینی، همواره به دنبال گریزگاه هایی هستند که بتوانند اوقات فراغت خود را در فضاهایی دور از هیاهوی زندگی مدرن بگذرانند. برای این افراد، طبیعت بهترین گذرگاه و پناه گاه به شمار می آید. طبيعت گردی، یکی از بارزترین و پرطرفدارترین شاخه های گردشگری است و به هر نوع سفر به مکان های طبيعی گفته می شود. طبيعت گردی، در گروه های متنوعی دسته بندی می شود که اکوتوریسم یکی از آن هاست. بنابر تعریف انجمن بين المللی بوم گردشگری، اکوتوریسم یا بوم گردشگری سفری مسئولانه به نواحی طبيعی است که به حفظ محيط زیست، پایداری و رفاه مردم محلی منجر می شود. اکوتوریسم، علاوه بر رابطه تنگاتنگ با محيط زیست، پيوند عميقی نيز با فرهنگ دارد. امروزه طبیعت گردی در بین سایر بخش های صنعت گردشگری از رشد بالایی برخوردار است. گردشگران طبیعی بیشتر علاقمند به مناطق بکر و محیط های دست نخورده هستند. یکی از جاذبه های طبیعی خاص و منحصر به فرد در ایران که در بین گردشگران هم بسیار محبوب است، مرداب دیوک شهرستان کلاردشت و استان مازندران به شمار می رود.

معرفی مرداب دیوک

معرفی مرداب دیوک

در این بخش از مجله مستر بلیط به سراغ یکی از پدیده های طبیعی شهرستان کلاردشت در استان مازندران رفته ایم تا شما را با آن بیشتر آشنا کنیم. کلاردشت در استان مازندران قرار دارد و یکی از شهرستان های شمالی ایران به شمار می رود. در این شهرستان جاذبه های طبیعی متعددی دیده می شود که یکی از آنها مرداب دیوک محسوب می شود که سالانه پذیرای گردشگران بسیاری است. مرداب ها یکی از اسرار آمیز ترین و هیجان انگیز ترین محوطه هایی هستند که در بین پدیده های طبیعی وجود دارند. این مرداب که در میان جنگل قرار دارد دارای زیبای خاصی است که گردشگران را به خود جذب می کند. برای رسیدن به آن باید مسیری را داخل جنگل به پیاده روی بگذرانید که می توانید در این میان از زیبایی های جنگل نیز بهره مند شوید. این مرداب از جمله محل های ناشناخته به شمار می رود که بر جذابیت آن می افزاید. گردش در اطراف این مرداب خاطرات هیجان انگیز و وهم آور در فیلم و داستان ها را برای شما تداعی می کند که می تواند برای افراد زیادی تجربه ای جدید و حیرت انگیز باشد.

ساختار و طبیعت مرداب

ساختار و طبیعت مرداب

این پدیده طبیعی در میان جنگل قرار دارد و سطح آن پوشیده از خزه های زیادی است که باعث می شوند رنگ آب آن سبز به نظر آید. در این مرداب می توانید درختان کوچک و بزرگ زیادی را ببنید که نیمی از تنه آنها در آب قرار دارد و صحنه ای خارق العاده را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد. درختان سر به فلک کشیده در کنار صدای پرندگان و مرداب صحنه ای هیجان انگیز را به وجود آورده اند که در عین حال بسیار تماشایی هم است. در این محل امکانات رفاهی وجود ندارد بنابر این اگر می خواهید شب را در آنجا بگذرانید باید کلیه وسایل کمپینگ را با خود ببرید تا دچار مشکل نشوید و لحظاتی خاطره انگیز برایتان رقم بخورد. مستر بلیط پیشنهاد می کند در صورت سفر به این منطقه حتما دیدار از این ناحیه را در برنامه خود قرار دهید زیرا با صحنه ای بسیار نایاب مواجه خواهید شد و مطمئنا هیچ گاه آن را از یاد نمی برید.

راه های دسترسی به مرداب

راه های دسترسی به مرداب

برای رسیدن به این محل باید رد ابتدا راهی شهر کلاردشت شوید که از طریق خرید بلیط اتوبوس به آسانی عملی می شود. پس از اینکه به این شهر رسیدید راه چندانی در پیش ندارید تا به جنگلی که مرداب در آن قرار دارد برسید. پس از رسیدن به این جنگل مقداری از مسیر را باید پیاده بروید تا به مرداب برسید.

بازدید از مرداب دیوک

برای دیدار از این محل باید کلیه وسایل مورد احتیاجتان را با خود ببرید زیرا در این محل امکاناتی وجود ندارد. در ضمن اگر توانایی پیاده روی را ندارید پس به سمت این پدیده طبیعی نروید زیرا حجم زیادی از مسیر را پیاده طی کنید. زمانی که به این محوطه رسیدید می توانید فعالیت های گوناگونی را انجام دهید که شامل پیاده روی، عکاسی و … می شود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *