زندگی مدرن امروزی باعث شد که مردم از طبیعت فاصله بگیرند و همیشه اطراف خود را سرشار از وسایل مدرنیته ببنید البته این موضوع باعث نشده است انسان ها به طبیعت نیاز نداشته باشند. بلکه برعکس باعث شده است که مردم بیش از پیش این خلاء را احساس کنند و به فکر چاره ای برای رفع آن بشاند. این مشکل را با سفر به طبیعت حل کردند و طبیعت گردی تبدیل به یکی از پر طرفدار ترین انواع سفر شد. افراد زیادی هستند که صورت جدی این روش سفر را دنبال می کنند که به آنها طبیعت گرد می گویند. طبی عتگردهای حرفه ای عموماً حاضرند برای تجربه‌ی خالص سفر در طبیعت راحتی کمتری داشته باشند و شرایط سخت سفر و محیط خشن را پذیرا باشند. آنها در گروه های کوچک به طور تخصصی با چالش های فیزیکی سخت به سفر طولانی مدت می پردازند. سفرهای طبیعت گردی با چهار فاکتور انگیزشی با محوریت طبیعت شامل:حفاظت از طبیعت، تجربه‌ی طبیعت، ورزشی و ماجراجویی، هدونیستیک (لذت جویانه) دسته بندی می شوند. یکی از مکان هایی که افراد زیادی برای گذران اوقات فراغت و طبیعت گردی انتخاب می کنند، دره ییلاقی زیر غرقاب در استان خراسان رضوی و شهرستان رشتخوار به شمار می رود.

درباره دره ییلاقی زیر غرقاب

درباره دره ییلاقی زیر غرقاب

در این بخش از مجله مستر بلیط یکی از پدیده های طبیعی شهرستان رشتخوار را انتخاب کرده ایم و آن را به شما معرفی می کنیم، تا در صورتی که قصد سفر به این منطقه داشتید بتوانید سفری عالی را تجربه کنید. رشتخوار یکی از شهرستان های استان رضوی به شمار می رود که در جنوب این استان قرار دارد و دارای آب و هوایی گرم و خشک است که برخی از قسمت های آن از آب و هوایی متناسب تر و پایین تر برخوردارند. یکی از این قسمت ها دره ییلاقی زیر غرقاب به شمار می آید که با وجود طبعتی بی نظیری که دارد از مقاصد مهم و پر طرفدار این ناحیه محسوب می شود. افراد زیادی از سراسر استان و حتی استان های اطراف برای گذران اوقات فراغت خود راهی این محل می شوند. این ناحیه در 8 کیلومتری شهر رشتخوار واقع شده است و ناحیه کوهستانی و کوهپایه ای به شمار می رود. آب و هوای این ناحیه نسبت به دیگر بخش های شهرستان به خصوص شهر رشتخوار بسیار معتدل تر است به همین خاطر افراد زیادی را سمت خود جذب می کند.

ساختار و طبیعت دره ییلاقی

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم این منطقه ناحیه کوهستانی و کوهپایه ای محسوب می شود، که از آب و هوایی معتدل و مطبوع برخوردار است. در این منطقه رودخانه ای فصلی جریان دارد که باعث آبادانی در منطقه و در فصل تابستان باعث تعدیل گرمای هوا می شود. طبیعت این محیط به گونه ای است که با ورود به آنجا می توان به آرامشی وصف نشدنی دست یافت. وجود این رودخانه سبب وجود درختان میوه و همینطور بدون ثمر شده است که می توان لحظاتی را در سایه آنها به دور از شلوغی و استرس شهر گذراند. با وجود رودخانه فصلی در فصل تابستان می تواند کمی آب تنی نیز کرد و گرمای هوا را از تن زدود. گیاهان دارویی گوناگونی را نیز می توان در طبیعت بکر و زیبای آن یافت که البته باید با آنها آشنایی داشته باشید. در کل این المان ها دست به دست هم داده اند و طبیعتی را به وجود آورده اند که چشم هر ببنیده ای را به خود جلب می کند و کمتر کسی می تواند به راحتی از آنجا دل بکند. بسیاری از افراد هستند که با خرید بلیط اتوبوس رشتخوار از مستر بلیط به این منطقه سفر می کنند.

راه های دسترسی به دره ییلاقی

راه های دسترسی به دره ییلاقی

اگر با شنیدن وصف این محل، مشتاق شدید که به دیدن این مکان بروید می توانید با خودرو شخصی خود را به این مکان برسانید. برای رفتن به اینجا باید در جاده ای قرار بگیرید که شما را به این محل می رساند و بر اساس مبدا خود می توانید راهی این سف شوید.

بازدید از دره ییلاقی زیر غرقاب

دیدار از این مکان برای شما شرایط خاصی را نمی طلبد و تنها کافی است وسایل سفر را جمع کنید و به این محب بروید. لازم به یادآوری است که این مکان امکانات رفاهی چندانی ندارد پس حتما تمام چیزهایی که مورد احتیاجتان است را با خود ببرید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *