vehiclevehiclevehiclevehiclevehicle

بلیط قطار کرمان

موجودی کامل

با ارائه حداکثری موجودی، برنامه‌ریزی سفر را برای هر زمان و مقصدی ممکن کرده‌ایم!

تجربه دلچسب خرید

دغدغه ما در طراحی، سادگی و خرید آسان است!

مشاور در مدیریت هزینه

با ارائه قابلیت‌های هوشمند کمک می‌کنیم تا سفری به‌صرفه داشته باشید!

پشتیبان سفر

از لحظه تصمیم تا پایان سفر کنار شما هستیم!

trains

شرکت‌های ریلی

فاصله تا شهرهای دیگر

کرمان تا تهران
 
14 ساعت و 10 دقیقه
کرمان تا يزد
 
6 ساعت و 30 دقیقه
کرمان تا کاشان
 
11 ساعت و 20 دقیقه
کرمان تا زرند
 
1 ساعت و 40 دقیقه
کرمان تا زاهدان
 
8 ساعت و 10 دقیقه
کرمان تا مشهد
 
16 ساعت و 40 دقیقه

راهنمای خرید اینترنتی قطار کرمان از مِستربلیط

کرمان شهری کویری در کشورمان است که به سبب قدمت و تاریخی پر فراز و نشیب آن را به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران می شناسند. در این شهر جاذبه های تاریخی، طبیعی و باستانی بسیاری وجود دارد که با دیدن شان به وجد خواهید آمد. اما پیش از اینکه بلیط قطار کرمان را تهیه کنید، بهتر است اطلاعاتی در مورد جاذبه های گردشگری و ایستگاه های قطار این شهر داشته باشید تا سفری بهتر برنامه ریزی شده تر داشته باشید.

کرمان جزء یکی از کلان شهرهاست و وسعتی بالغ بر 13000 هکتار دارد. این شهر در جنوب شرقی ایران قرار گرفته است و مهم ترین استان ها در همسایگی اش هستند مانند: استان هرمزگان، استان فارس، استان یزد، استان خراسان جنوبی و استان سیستان و بلوچستان. این شهر از هر جهت به لحاظ زمانی و مسافتی در موقعیت خاصی قرار دارد و رتبه پنجم شهرهای تاریخی ایران را به خود اختصاص داده است. کرمان در دوران باستان "کارمانیا" نام داشته  و در کتب قدیمی با نام های دیگر هم مانند کجاران، گواشیر، بوتیا هم مشهور بوده است. در این شهر حدود 738724 نفر زندگی می کنند. در کرمان وسعت و پستی بلند های هر منطقه متفاوت بوده و همین سبب شده تا هر قسمت با قسمت دیگر آب و هوایی مختلف داشته باشد. برای مثال در قسمت شمال، شمال غربی و شمال مرکزی آب هوا بسیار خشک و معتدل است و همچنین در قسمت جنوب شرقی آب و هوا به شدت گرم و مرطوب می باشد

همین تفاوت آب و هوایی سبب شده تا بسیاری از مردم در فصول خاصی از سال به فکر جا به جایی بیفتند. این شهر حدود 1756 متر از سطح دریا فاصله دارد و جزء سومین استان در ایران است که بسیار مرتفع می باشد و همین ارتفاع سبب شده تا آب هوایی پاکیزه و سالم داشته باشد. میزان آلودگی در کرمان بسیار کم است و هوای آن همیشه خشک  و گرم بوده و در برخی اوقات آزار دهنده هم می شود. کرمان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در کنار کوه صاحب الزمان و در نزدیکی دشتی کویری در مجاور ماهان قرار دارد. شب های کرمان کمی سرد است اما در روز تحمل آب و هوا کمی سخت می شود و این آب و هوا در فصل هایی مانند تابستان و زمستان متغیر است. درست است که کرمان در دسته شهرهای کویری قرار گرفته، اما به دلیل همان ارتفاعی که گفتیم در مقایسه با سایر شهرهای کویری مانند اصفهان،یزد و قم کمی خنک تر است.

برای رفتن به کرمان راه های مختلفی وجود دارد، برای مثال می توانید با تهیه بلیط قطار کرمان به این شهر سفر کنید و یا از طریق اتوبوس و هواپیما. پر تردد ترین جاده ای که به کرمان منتهی می شود، جاده خلیج فارس است و به علت همین شلوغی جاده معمولا ترافیک به وجود می آید و همین باعث شده تا بسیاری از گردشگران سفر به کرمان با قطار را ترجیح دهند. همانطور که گفتیم کرما جاذبه های فروانی دارد که برخی از آن ها بسیار شاخص و معروف هستند مانند: میدان گنجعلی خان، حمام وکیل و گنبد زیبای جبلیه، باغ باشکوه شاهزاده ماهان، حمام تاریخی وکیل، شهر مهیج و عجیب بابک، یخدان مویدی و برد سیر، دشت لوت، کلوت شهداد، و آتشکده معروف آناهیتا و ارگ تاریخی راین.

معرفی ایستگاه های قطار کرمان

ایستگاه راه آهن کرمان در سال 1356 افتتاح شد و به مسیرهای کاشان، زرند و بافق منتهی می شد. این ایستگاه پس از شهادت شهید بزرگوار سپهبد قاسم سلیمانی، به نام ایشان تغییر داده شد، چراکه ایشان زاده کرمان بوده اند. مسافرین بسیاری از راه آهن کرمان به جاهای مختلف می روند، چراکه ریل راه آهن این شهر از اهمیت بسیاری بر خوردار است و در یکی از بزرگترین کارخانه های فولاد ایران که در شهر بافت است قرار گرفته و همچنین شهرهای سیرجان و بافت را به یکدیگر متصل می کند. راه آهن کرمان دارای 17 ایستگاه می باشدو خطوط ریلی مسیر های شمالی، جنوب غرب را به شهرهای تهران، اصفهان، خراسان، هرمزگان، یزد و سیستان بلوچستان متصل می کند. راه آهن بم هم یکی دیگر مهم ترین ایستگاه های قطار کرمان است که  در سال 89 تاسیس شد و در قسمت جنوب غربی شهر درست در نزدیکی پایانه مسافر بری آدینه قرار گرفته است.

مسیر های ریلی کرمان شامل: ایستگاه محمدیه، زواره، نائین، کاشان، میبد،اردکان، یزد، زرند و بافق می شود. برای تهیه بلیط می توانید به یکی از همین ایستگاه ها مراجعه کرده و به یکی از باجه های فروش بلیط بروید که متاسفانه این روش وقت شما را هدر می دهد. شما می توانید در هر جایی با هر موقعیتی با مراجعه به سایت مستر بلیط، برای خرید بلیط اقدام نمایید و یا به اپلیکیشن این سایت مراجعه کنید. با این روش می توانید حتی برای بین راه تان هم غذا رزرو کنید و یا خدمات بهتری را با یک قطار ویژه تجربه نمایید. انتخاب قطار با خودتان است و می توانید با یک قطار معمولی یا یک قطار لوکس چند ستاره سفر کنید. مسیر های ریلی کرمان بیش از حد پر تردد هستند خصوصا مسیر تهران به کرمان که اکثر توریست های خارجی از طریق آن به این شهر سفر می کنند تا شگفتی هایش را از نزدیک ببینند. 

کسانی که از کرمان به پایتخت کشور سفر می کنند و یا بر عکس می توانند از خدمات بهترین قطار را بهره ببرند. این قطار از مسیرهای محمدیه، کاشان یزد، بافق و زرند عبور می کند. یکی دیگر از پر تردد ترین مسیرهای خطوط ریلی کرمان، مسیر مشهد به کرمان است، جمعیت مشهد هم زیاد است و افراد بسیاری برای دیدن این شهر سفر می کنند. قطار مشهد به کرمان هم از چندین مسیر مختلف عبور می کند که اگر در این مسیر ها قرار داشته باشید، می توانید سوار بر قطار شده و خودتان را به کرمان برسانید. این قطار در مسیرهای فریمان، تربت حیدریه، بجستان، طبس، و زرند توقف دارد.

مسیر ریلی کرمان به یزد هم از جمله مسیرهای پرد ترددی است که مسافت آن به لحاظ زمانی حدود 30 دقیقه می باشد و در ایستگاه های چاه خاور، بافق، مبارکه، سی ریز و زرند توقف دارد.

سوالات متداول

ساده‌تر با اپلیکیشن مِستربلیط

تخفیف‌های اختصاصی اپلیکیشن

راحت‌تر برای پرسفرها

امکانات بیشتر برای سفر به‌صرفه

یا برای دانلود اسکن کنید.