لرستان یکی از مناطق خوش آب و هوا و پر جاذبه در ایران است که به دلیل وجود جنگل های سرسبز هر ساله گردشگران زیادی راهی این شهر می شوند. بیشتر مردم، لرستان را به دلیل وجود آبشار های زیادی که دارد و چشم اندازهای زیبای اطراف آن می شناسند. کسانی که به جاذبه های طبیعی علاقه دارند می توانند با سفر به این مناطق چند روزی را از آلودگی شهر دور بمانند. یکی از جاذبه های شگفت انگیز لرستان آبشار دره گرم است که سالانه توریست های زیادی برای بازدید از آن راهی می شوند. در مجله مستر بلیط ما تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را برای سفر به این مناطق قرار داده ایم، بنابراین بدون هیچ نگرانی می توانید سفر خود را به خرم آباد شروع نمایید.

معرفی

آبشار دره گرم در کل ایران به یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری معروف است که گردشگران زیادی هنگام رفتن به خرم آباد اولین کاری که انجام می دهند این است که به بازدید از این آبشار می روند. آبشار دره گرم از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که باعث شده آن را در بین بهترین جاذبه های این شهر قرار دهند. تا چند سال گذشته افراد زیادی از وجود این آبشار فوق العاده خبری نداشتند به همین علت بازدید کنندگان زیادی نداشت، اما در چند سال اخیر مسئولین خرم آباد تلاش های بسیاری را برای معرفی این آبشار انجام دادند.

 تاریخچه

آبشار دره گرم تنها آبشار در ایران است که درون شهر قرار دارد. این آبشار که 7 متر ارتفاع دارد توجه مسافران و گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. لازم به ذکر است که بگوییم این آبشار به صورت خود جوش در دل طبیعت به وجود آمده و تا به امروز نتوانسته اند تاریخ دقیق به وجود آمدن آن را حدس بزنند. ناگفته نماند این آبشار در هیچ زمانی از سال خشک نخواهد شد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

 

نقشه و معرفی بخش های مختلف

همان طور که در مطالب بالا ذکر شد این آبشار دارای ویژگی های متمایزی است که دلیل خاص بودن آن هم این است که آبشار هایی که در ایران قرار دارند همگی خارج از شهر هستند و این باعث می شود توریست ها برای بازدید از آبشارها دچار مشکل شوند، حتی ممکن است بسیاری از توریست ها برای بازدید از آبشارهایی  که بیرون از شهر قرار دارند راهی نشوند، اما آبشار دره گرم درون شهر خرم آباد جای گرفته که مسافران به راحتی می توانند در زمان بسیار کمی به این آبشار دسترسی داشته باشند. آبشار دره گرم از مشکلات بسیار زیادی برخوردار است که یکی از آن ها ناشناخته بودن آبشار بود و این خود باعث شد که آسیب های زیادی به محیط اطراف آن وارد شود. یکی از مهم ترین کارهایی که شهرداری خرم آباد انجام داد این بود که  زیر ساخت هایی را ساخت تا مسافران هنگام رفتن به خرم آباد به بازدید از این آبشار هم بپردازند. از دیگر کارهایی که انجام شد بوستان طلایی آبشار دره گرم بود که این پروژه دارای ابعادی حدود 44 هکتار و هدف از اجرای آن هم ایجاد فضایی سرسبز در اطراف آبشار است. مناطقی که در اطراف این آبشار قرار دارند در فصل های گرم سال یعنی در تابستان به رنگ طلایی خود را نشان می دهند،  یعنی حتی جلبک هایی که کنار آبشار قرار دارند تغییر رنگ داده و به رنگ طلایی دیده می شوند که این خود جلوه ای  بی نظیر را به این منطقه می بخشد، بنابراین دلیل نام گذاری این پروژه به بوستان طلایی همین عوامل طبیعی است.

افراد زیادی هستند که علاقه مند به بازدید از این آبشار هستند. شما هم اگر جز این افراد هستید می توانید به سایت مستر بلیط مراجعه کنید و اقدام به تهیه بلیط مورد نیاز خود نمایید. در کنار آبشار دره گرم حوضچه ای قرار دارد که آبتنی را برای بازدید کنندگان فراهم می آورد، بنابراین می توانید زمانی که برای بازدید از این آبشار می روید به آب تنی هم بپردازید. آبتنی در کنار این آبشار شادی و نشاط بی نظیری را برای مسافران و گردشگران به وجود می آورد. این آبشار با وجود اینکه درون شهر قرار دارد هنوزم هم زیبایی خود را حفظ کرده است. در آبشار دره گرم امکاناتی را قرار است قرار دهند تا تعداد بازدید کنندگان آن را بتوانند افزایش دهند. امکاناتی که قرار است برای این منطقه راه اندازی نمایند شامل هتل، رستوران برای استراحت گردشگران، شهربازی برای سرگرم کردن کودکان، پارکینگ برای کسانی که با ماشین به بازدید از این آبشار می روند، ایجاد فضای سبز برای استراحت، سرویس بهداشتی  و … می شود. همگی این امکاناتی است که می تواند باعث شود گردشگران زیادی به این منطقه جذب شوند. لذت بردن از جاذبه های طبیعی هنگام مسافرات خاطره های منحصر به فردی را در ذهن ما هک خواهد کرد شما هم برای ثبت این خاطرات می توانید بلیط اتوبوس خرم آباد را تهیه کنید و راهی سفری لذت بخش شوید.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

آبشار دره گرم که به عنوان یکی از جاذبه های زیبای خرم آباد معرفی می شود چند سالی می شود مورد توجه تعداد زیادی از گردشگران قرار گرفته به همین علت بازسازی هایی را در این مناطق انجام داده و امکانات مناسبی را در اختیار مسافران قرار داده اند، شما می توانید برای بازدید از این آبشار هر ساعتی از روز که بخواهید راهی شوید و بدون این که هیچ هزینه ای را بپردازید به این آبشار دسترسی خواهید داشت.

آدرس و مسیر دسترسی 

برای دسترسی به آبشار دره گرم می توانید هم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید هم از ماشین های شخصی و راهی این شهر شوید. افراد دیگری هستند که با استفاده از ماشین های شخصی به مسافرت می پردازند. زمانی که به خرم آباد رسیدید باید به میدان کیو خرم آباد دسترسی داشته باشید و بعد از آن خیابان ولی عصر را تا کنار مخمل کوه طی نمایید. بعد از طی این مسیر جاده گچ بنی را در پیش بگیرید و تا منطقه عمومی سرآستان بروید، در آن جا مسیر حرکت آبی وجود دارد، این مسیر را که دارای طبیعتی بسیار زیبا است اگر در پیش بگیرید به ابتدای دره گرم خواهید رسید. دره ای پیش رو دارید که باید با احتیاط آن را در پیش بگیرید بعد از آن به آبشار زیبای دره گرم می رسید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *