دریاچه چیتگر؛ تاریخچه + راه های دسترسی

0 246

تفریحات آبی و مشاهده دریا یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر است. شما برای دیدن دریا راهی شمال خواهید شد، اما باید بگوییم دریاچه مصنوعی که در تهران قرار دارد در کنار تفریحات آبی بسیار دیدنی هستند. تهران جاذبه های مختلفی را درون خود جای داده که دریاچه چیتگر از میان همه آن ها کم نظیر است.

این دریاچه یکی از 10 پروژه برتر در سال 2015 معرفی شد و یکی از لوکس ترین مرکز های خرید تهران را دارا است. دریاچه چیتگر که به دریاچه شهدای خلیج فارس هم مشهور است 130 هکتار مساحت دارد و حدود 120 هکتار دیگر را به مجموعه تفریحی دریاچه اختصاص داده اند.

این دریاچه که در شمال پارک جنگلی چیتگر واقع شده از طرف جنوب به بزرگ راه شهید همدانی، از شمال به بزرگراه همت و از شرق به بزرگراه آزادگان منتهی می شود. بازدید از دریاچه چیتگر بسیار لذت بخش است، بنابراین شما می توانید هنگام بازدید به مجله مستر بلیط مراجعه نمایید و تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

تاریخچه دریاچه چیتگر

در سال 1347 در طرحی جامع  ساخت دریاچه ای در غرب تهران پیش بینی شد، ولی به دلیل محدودیت هایی که وجود داشت تا سال ها این طرح بدون اجرا ساکن ماند. بعد از مطالعاتی که در سال 1382 تا 1389 انجام شد مشکلات و محدودیت های دریاچه را رفع نمودند و ساخت دریاچه چیتگر را به سازمان مهندسی و عمران شهر تهران منتقل شد.

به دلیل اینکه ساخت این پروژه بسیار حساس بود لازم بود تا از دیگر شرکت های متخصص کمک بگیرند. شرکت آرماتور پردیس به عنوان مدیر پروژه انتخاب شد و در سال 1389 کارهای اجرایی دریاچه را شروع نمودند، از سال1391عملیات اجرای پهنه ساحلی به وسیله پیمانکاران سایبری شروع شد.

فاز اول دریاچه چیتگر را در سال 1392 افتتاح نمودند و بعد از تمام شدن فاز اول، فاز دوم را که مساحتی حدود 140 هکتار داشت و شامل جزایر آبی، تونل شهدای غزه، پارک آبی و … می شد در دستور کار قرار دادند.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر تهران و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “تهران” را مطالعه نمایید.

دریاچه چیتگر

نقشه و معرفی بخش های مختلف

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران احداث شده است. یکی از مزایای که این دریاچه دارد نزدیک بودن به پارک جنگی چیتگر است، کسانی که برای تفریح به این دریاچه می روند می توانند از اطراف دریاچه برای دوچرخه سواری استفاده کنند. کسانی که برای بازدید از این دریاچه می روند می توانند از مکان های تجاری و مال های آن دیدن نمایند.

در اطراف دریاچه چیتگر پارک خرگوش دره، پارک چیتگرو پارک لتمان کن وجود دارد. به همین علت این منطقه از آب و هوای مطلوبی برخوردار است. در اطراف دریاچه چیتگر تفریحاتی وجود دارد که برای گردشگران بسیار مناسب است. در ادامه هر کدام از این تفریحات را برای شما شرح خواهیم داد.

راید اسکیت سواری

بسیاری از افراد به هیجان و آدرنالین بالا بسیار علاقه دارند و به دنبال تفریحاتی هستند که آدرنالین خون آن ها را بالا ببرد. راید اسکیت سواری یکی از بازی های هیجانی دریاچه چیتگر است که همه افراد بر روی محفظه ای دایره ای قرار می گیرند و بر روی یک ریل محفظه را به حرکت در می آورند. در ابتدا به صورت آهسته ای محفظه بلند می شود و بعد از آن با سرعت زیاد به اطراف حرکت خواهید کرد. برای تجربه این تفریح هیجان انگیز می توانید به سایت معتبر مستر بلیط مراجعه نمایید و بلیط مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

قایق سواری

دور بودن از دریا دلیل نمی شود که شما نتوانید تجربه قایق سواری را داشته باشید. شما می توانید با استفاده از قایق هایی که در غرب و شرق این دریاچه قرار دارد به گشت و گذار بپردازید. قایق های پدالی و شارژی در این دریاچه قابل استفاده هستند، همچنین استفاده از قایق های اتوبوسی در دریاچه چیتگر امکان پذیر است برای رفتن به قسمت شرقی اسکله باید وارد بام لند شوید.

وی آر لند

یکی از مهیج ترین وسایل بازی در دریاچه شهدای  وی آر لند است که در شرق دریاچه قرار دارد. در فیلم های وی آر لند از عینک های مخصوصی استفاده می شود و همه چیز را به نحوی نمایش می دهند که انگار واقعی هستند. با این بازی هیجان انگیز می توانید به صورت مجازی قایق سواری کنید و از تپه ها بالا بروید.

پرش در آسمان

از دیگر تفریحاتی که می تواند برای شما بسیار هیجان انگیز باشد پرش در آسمان است. در این بازی از یک سرسره بادی استفاده می شود به این نحو که شما می توانید یک تشک را زیر خود قرار دهید و روی سرسره حرکت نمایید در انتها خود را بر روی یک تشک پرتاپ نمایید، سپس با انجام این کار در هوا معلق خواهید شد.

تشک پرش آزاد

تشک پرش آزاد

در دریاچه چیتگر بازی های هیجان انگیز مختلفی را قرار داده اند  که یکی از آن ها تشک پرش آزاد است. شاید در ابتدا تصور کنید که این تفریح بسیار ساده است، اما باید بگوییم این بازی می تواند باعث تخلیه انرژی شما شود.

سافاری وحشت

بسیاری از افراد به دنبال بازی های ترسناک هستند و عاشق ترس و وحشت هستند. سافاری وحشت یکی از تفریحاتی است که با دار بودن تونل هایی از اتفاقات وحشتناک، می تواند ضربان قلب شما را بالا ببرد.

سرسره سقوط آزاد

سرسره هایی در دریاچه شهدای خلیج فارس وجود دارد که می تواند افراد بزرگسال را به دوران کودکی ببرد. این دو سرسره توسط شرکتی آلمانی ساخته شده اند که سرعت بالای آن ها باعث هیجان شما می شود. برای استفاده از این سرسره باید 24 متر مسیر را طی نمایید و سپس از این سرسره که 80 متر طول دارد به سمت پایین حرکت نمایید.

زیپ لاین

از دیگر تفریحاتی که می تواند تجربه ای بی نظیر را برای شما خلق نماید زیپ لاین است که حدود 120 متر طول دارد و شما را پیچ و تاب می دهد. علاوه بر زیپ لاین رول گلایدر را هم در این دریاچه قرار داده اند که تجربه ای شبیه به زیپ لاین است.

سینما شش بعدی

دریاچه چیتگر از یک سینما شش بعدی برخوردار که مورد استقبال بسیاری از گردشگران است. با حضور در این مجموعه می توانید تجربه ای متفاوت را در ذهن خود حک نمایید.

چرخ و فلک

چرخ و فلک از روزگاران گذشته تا به امروز یکی از بهترین بازی های موجود بودند. چرخش چرخ و فلکی که در دریاچه چیتگر وجود دارد در ارتفاع 40 متری صورت می گیرد.

پیاده روی در گذر موج

پیاده روی در گذر موج

اگر به سمت جنوب دریاچه چیتگر بروید می توانید گذر موج را نگاه کنید و از تماشای آن نهایت لذت را ببرید. در این قسمت علاوه بر پیاده روی می توان از دوچرخه هم استفاده کرد.

بازی های کودکانه

در غرب دریاچه چیتگر زمین های بازی را برای کودکان در نظر گرفته اند که با رنگ های مختلف توجه کودکان را به خود جلب می کند. در این مجموعه 10 بازی متفاوت را خواهید دید. ترامپولین و یوروبانجی از بازی های هیجان انگیز کودکانه هستند.

شرایط بازدید

دریاچه ها از جمله جاذبه هایی هستند که بازدید از آن ها می تواند بسیار لذت بخش باشد. برای رفتن به این دریاچه نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارید، اما برای استفاده از وسیله هایی که در آن جا قرار داده اند باید مبلغی را پرداخت نمایید.

راه های دسترسی به دریاچه چیتگر

برای رفتن به دریاچه چیتگر راه های مختلفی وجود دارد. افرادی که با خودروی شخصی راهی تهران می شوند می توانند از سمت بزرگراه همت غرب یا بزرگراه آزادگان شمال راهی این دریاچه شوند، اما کسانی که به مسافرت با وسایل نقلیه عمومی علاقه دارند می توانند با مترو به سمت دریاچه چیتگر حرکت کنند و باید در ایستگاه ایران خودرو پیاده شوند، در همان جا با استفاده از اتوبوس می توان به دریاچه رسید. اگر هنگام مسافرت از اتوبوس استفاده می کنید می توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط اقدام به خرید بلیط اتوبوس تهران نمایید و راهی سفری لذت بخش شوید.

برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل تهران شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.