روستای بهشت آباد

0 209

با توجه به شرایط زندگی شهری، نیاز به طبیعت به یکی از ارکان اساسی در زندگی افراد تبدیل شده است و افراد زیادی برای گذران اوقات فراغت و استراحت به محیط های طبیعی رو می آورند. به این نوع از سفر که هدفش دیدار از جاذبه های طبیعی است، طبیعت گردی می گویند. طبیعت گردی پدیده ای نوین است که انگیزه‌ی اصلی آن گردشگری، مشاهده و لذت از طبیعت و پدیده ها و چشم اندازهای طبیعی و فرهنگی است. گردشگری طبیعی در سال های اخیر با توجه به فراگیر شدن الزامات محیط زیستی در کلیه فعالیت های بشری رشد بسیار چشم گیری داشته، به طوریکه 30 تا 40 درصد حجم گردشگری جهانی را به خود اختصاص داده است. به طورکلی گردشگری طبیعی در 6 نوع، که به اکوسیستم های طبیعی مربوط می شود، شامل گردشگری جنگل، کوهستان، استپ، بیابان، رودخانه، تالاب و دریاچه و ساحل و دریا طبقه بندی می گردد. برخی از فعاليت های ورزشی تفريحی كه در اين جاذبه های طبيعی ورزشی انجام می شوند و بر توسعه گردشگری ورزشی مؤثر هستند عبارتند از: شكار، ماهيگيری بر روی رودخانه و درياچه، راهپيمايی، اسب سواری، كوهنوردی، كانوسواری، قايقرانی آب های آرام و خروشان، ورزش های كنار ساحل، اسكی روی آب، قايق سواری، موج سواری، گلف، تيراندازی، شنا و … . یکی از جاذبه های طبیعی ایران که در شهرستان اردل قرار دارد با نام روستای بهشت آباد شناخته می شود و موضوع این مطلب است.

معرفی روستای بهشت آباد

معرفی روستای بهشت آباد

استان چهار محال و بختیاری یکی از استان های ایران با طبیعتی بکر و خاص به شمار می رود، که در بین گردشگران بسیاری به خاطر همین جاذبه های طبیعی اش شناخته شده است. استان چهارمحال و بختیاری از جمله بخش‌های کوهستانی فلات مرکزی ایران محسوب می‌شود و یکی از سردترین استان های ایران است. این استان از شمال و مشرق به استان اصفهان، از مغرب به استان خوزستان، از جنوب به استان کهگیلویه و بویراحمد و از سوی شمال غربی به استان لرستان محدود می‌شود. مرکز این استان شهرکرد محسوب می شود و با ۲۰۶۶ متر ارتفاع از سطح دریا، بلندترین مرکز استان کشور ایران است. این استان دارای شهرستان هایی است که هر یک به نوبه خود جاذبه های طبیعی گوناگونی را در خود جای داده اند. یکی از این شهرستان ها، اردل نامیده می شود و آبشارهای بهشت آباد در دل آن قرار دارند. در 5 کیلومتری شهر اردل، مرکز شهرستان اردل، روستایی وجود دارد که با نام بهشت آباد مشهور است. رودخانه میزدج که شاخه ای از رود کارون اصلی است در این روستا جریان دارد و باعث به وجود آمدن طبعیتی بکر در آن شده است. دو آبشار سالدران و بهشت آباد نیز به واسطه وجود همین رودخانه در این روستا به وجود آمده اند. طبیعت خاص روستا به همراه این دو آبشار باعث شده است که افراد زیادی برای گردش و تفریح این منطقه را انتخاب کنند.

جاذبه های گردشگری روستا

جاذبه های گردشگری روستا

در این روستا دو آبشار زیبا با نام سالدران و بهشت آباد وجود دارد که همه ساله باعث ورود گردشگران زیادی به این منطقه می شوند. علاوه بر این در این روستا، پلی بر روی رودخانه خود نمایی می کند که با نام پل بهشت آباد شهرت دارد و از دوران قاجار بر جای مانده است و اثری تاریخی به شمار می آید. حاشیه رودخانه یکی از جذاب ترین بخش های این روستا به شمار می آید که با وجود درختان کهنسالی در آنجا قرار دارند می توان مأوایی برای مسافرانی باشد که به دل آن پناه می آورند. علاوه بر این ها تپه ای تاریخی نیز در این روستا وجود دارد که کاوش هایی بر روی آن انجام گرفته و البته شاهدی بر قدمت تاریخی روستا است. در کنار تمام این جاذبه ها می توان از هوای پاک و مطلوب روستا هم نام برد که می توان ساعت ها در آن نفس کشید و ریه ها را از این هوا پر کرد.

راه های دسترسی به روستا

برای این که بتوان به این روستا رفت می توان در ابتدا اقدام به خرید بلیط اتوبوس از مستر بلیط کرد و سپس به شهر اردل سفر کرد و پس از آن با وسایل حمل و نقل عمومی که از اردل به سمت این روستا حرکت می کنند خود را به اینجا رساند. اگر هم با خودرو شخصی سفر می کنید باید به 5 کیلومتری شهر اردل بروید.

بازدید از روستای بهشت آباد

بازدید از روستای بهشت آباد

دیدار از این مکان رایگان و می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای از طبیعت زیبای آن بهره مند شوید. در ضمن به یاد داشته باشید به هیچ عنوان محیط زیست ناحیه را آلوده نکنید و سعی کنید از محصولات کشاورزان، به عنوان سوغاتی، خرید کنید. مجله مستر بلیط پیشنهاد می کند در فصل بهار و تابستان به دیدن روستا بروید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.