یکی از جاذبه های گردشگری شهری، پارک های جنگلی به شمار می روند که در برخی از شهرها می توان نمونه هایی از آنها یافت. شامل پارک جنگلی ملی و پارک جنگلی دست كاشت است؛ پارک های جنگلی ملی گستره وسيعی را در بر می گيرد و در محدوده خود می توانند به طبقات فرعی ديگری اختصاص يافته و اراضی زيادی از آنها به صورت بكر و دست نخورده كنار گذارده شوند. پارک جنگلی دست كاشت، ايجاد پارک با كاشت نهال با استفاده از آبياری، خلق محيطی جنگلی و بهره گيری از طراحی پارک به منظور ايجاد شرايطی برای تفريح و تفرج مردم و كسب آرامش روحی است. جنگل ها به عنوان منبع مهم تفریح و سرگرمی برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شوند. اگرچه کشورها با رشد قابل توجه شهرگرایی رو برو هستند، اما جنگل ها و تفریحات جنگلی به ابزاری برای پیوند مجدد جوامع و طبیعت تبدیل شده اند. در ایران جنگل های زیادی وجود دارد که امروزه به عنوان پارک مورد استفاده می کند یکی از این پارک های جنگلی در استان خراسان رضوی و شهرستان طرقبه قرار دارد و با نام پارک جنگلی بهمن بهمن شناخته می شود. در این بخش از مجله مستر بلیط تصمیم داریم این پارک را به شما معرفی کنیم.

معرفی پارک جنگلی بهمن

معرفی پارک جنگلی بهمن

شهرستان طرقبه یکی از شهرستان های خوش آب و هوای استان خراسان رضوی به شمار می رود که دارای جاذبه های گردشگری گوناگونی است. ارتفاعات مهم بینالود و قله‌های چمن در جنوب این شهرستان قرار دارد. این شهرستان دارای مراکز متعدد تفریحی پذیرایی، اقامتی، رفاهی است و مطابق آمار رسمی با پذیرش بیش از پنجاه و سه میلیون مسافر و گردشگر، از مهم ‌ترین و گردشگری‌ت رین نقاط ایران محسوب می‌ شود. یکی از مراکز گردشگری این شهرستان پارک جنگلی بهمن به شمار می رود که در قسمت جنوبی شهر طرقبه قرار گرفته است. این محوطه یکی از مراکز گردشگری شهر طرقبه به شمار می رود که علاوه بر اهالی این منطقه مسافرانی که در این مسیر حرکت می کنند و یا به شهر مشهد می روند نیز از آن بازدید می کنند. در امتداد ورود به منطقه‌ی طرقبه، منطقه‌ای جنگلی ساماندهی گردیده که با وجود درختان سرسبز و سر به فلک کشیده دارای سایه‌های دلپذیر برای استراحت گردشگران است.

ساختار و بخش های مختلف پارک

ساختار و بخش های مختلف پارک

این پارک که پارکی جنگلی به حساب می آید، از درختان سر به فلک کشیده تشکیل شده و از زیبایی بی مانندی برخوردار است و مساحتی برابر با 8500 متر مربع دارد. در این پارک امکانات متعددی وجود دارد که هر یک از آن برای آرامش بیشتر گردشگران و افرادی ایجاد شده اند که به این محل می روند. از میان این امکانات می توان به محوطه بازی کودکان، نماز خانه، سالن اجتماعات، نیمکت کجاوه ای، رستوران و آشپزخانه و سردخانه و … اشاره کرد.

محوطه بازی کودکان

 اگر به همراه خود کودکی داشته باشید می تواند زمان زیادی را در محوطه بازی کودکان بگذراند و از انواع اسباب بازی هایی که در این محوطه وجود دارد استفاده کند. ایمنی وسایل موجود در آن مورد اطمینان است و از این بابت خیال پدر مادر ها می تواند راحت باشد. این محوطه مساحتی برابر با 270 متر مربع دارد که بازی های مورد علاقه کودکان را در خود جای داده است.

سایر امکانات

سالن اجتماعات و نمازخانه

سالن اجتماعاتی در این پارک وجود درد که برای مراسم مختلف می توان از آن بهره مند شد. نمازخانه مجموعه مکانی تمیز و مرتب برای نماز خواندن به حساب می آید.

رستوران پارک

مجموعه رستورانی که در این پارک دیده می شود، مساحتی در حدود 400 متر مربع دارد و در همه زمان ها آماده ارائه خدمات به مسافرانی است که به این محل می آیند.

سایر امکانات

این محل امکانات رفاهی دیگری نیز دارد که همه باعث آسایش بیشتر مسافران و بازدیدکنندگان می شود. 25 عدد نیمکت کجاوه ای که در سرتاسر این محوطه قرار  دارند می توانند برای نشستن بسیار مناسب باشند. 10 چشمه سرویس بهداشتی نیز در این محل موجود دارد.

راه های دسترسی به پارک جنگلی

راه های دسترسی به پارک جنگلی

برای دیدار از این پارک و گذران وقت در آن باید به شهرستان طرقبه بروید و این کار را می توانید با خرید بلیط اتوبوس از مستر بلیط به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن اقدام به این سفر کنید. اگر هم با خودرو شخصی به سفر می روید لازم است که در مسیر شهرستان طرقبه قرار بگیرید تا به آنجا برسید.

بازدید از پارک جنگلی بهمن

دیدار از این پارک رایگان است و نیاز نیست برای ورود به آن هزینه ای بپردازید. بیشتر امکانات موجود در این پارک رایگان است ولی برخی از امکانات آن بابت خدماتشان هزینه ای را از شما دریافت می کنند. بهترین زمان برای استفاده از این پارک فصل بهار و تابستان به شمار می رود ولی اگر قصد گرفتن عکس داشته باشید پاییز این پارک منظره ای زیبا و خاص دارد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *