باغ راه کیش

0 400

جزیره کیش یکی از مقاصد اصلی اکثر گردشگران است، این جزیره زیبا افراد را برای سفر کردن به این منطقه و بازدید از تفریحات ترغیب می کند. شما با سفر به جزیره کیش متوجه خواهید شد که تفریحات بسیار متنوعی در جزیره وجود دارد که شما می توانید خاطرات خوبی را برای خودتان رقم بزنید و علاوه بر این مکان بسیار مناسبی برای خرید است. اما در جزیره کیش یک جاذبه وجود دارد که می تواند شما را به تمامی شهرهای ایران ببرد و سفر شما را بسیار دلچسب کند، اگر قصد آشنایی بیشتر با این مکان زیبا و جذاب را دارید پیشنهاد می کنیم با مجله مستر بلیط همراه باشید، شما با باغ راه ایرانی که جذاب ترین منطقه گردشگری در کیش است می توانید چند ساعتی را پیاده روی کنید تا تمام شهرهای کشور را بازدید کنید!

تاریخچه باغ راه کیش

باغ راه کیش را در این جزیره از جمله بزرگ ترین و گسترده ترین می توان دانست، اما شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که چرا این فضای بسیار بزرگ برای ساخت باغ راه ایرانی اختصاص داده شده است؟ در اصل جزیره کیش منطقه ای است که یکی از مهم ترین و بزرگ ترین پروژه ها در حوزه جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده است. حال هدف این پروژه عظیم چیست؟ هدف از این پروژه معرفی کردن اقوام مختلف ایران به مردم است. تقریبا از کل ایران و شهرهای تاریخی آثار باستانی مهم و معروف گلچین شده و در باغ راه ایرانی قرار گرفته است. البته مجسمه ای نیز در این باغ راه بنا شده است، گویی که این باغ نمونه ۳۲ هکتاری از تمام ایران را به نمایش می گذارد.

تاریخچه

معرفی بخش های مختلف

هنگامی که وارد مجموعه تاریخی باغ راه ایرانی می شوید، در مقابل دیدگان خود هشت باغ ایرانی و همچنین ۹ عدد دروازه که از آثار تاریخی شهرهای دیگر است را مشاهده می کنید. در زمان گذشته هر فرد برای داخل شدن به هر شهر باید از دروازه آن شهر عبور می کرد، دقیقا مثل زمان حال که پلیس راه و عوارضی وجود دارد که در گذشته به شکل دروازه بوده اند. دلیل وجود دروازه ها در نقاط مختلف کشور استفاده زیاد از آن ها بوده است. از بین دروازه های متعدد و بسیار زیاد نُه مورد را در باغ راه ایرانی شبیه سازی کرده اند. دروازه بسیار معروف که احتمالا شما هم تا کنون آن را دیده اید و بسیار شهرت دارد، دروازه قرآن شیراز است. در ابتدای باغ راه ایرانی کیش دروازه ها از میدان سعدی شروع و تا میدان هرمز نیز ادامه دار هستند. دروازه های ساخته شده نمادهای شهرهای ایران از جمله اصفهان، کرمان، آذربایجان، شیراز، تهران و…. هستند؛ در ادامه مطلب دروازه های معروف را بیشتر خواهید شناخت.

  • دروازه هارونیه مشهد
  • دروازه دختر لرستان
  • دروازه قرآن شیراز
  • دروازه سی و سه پل اصفهان
  • دروازه شمیران
  • دروازه ارگ علیشاه آذربایجان

شرایط بازدید

علاوه بر وجود دروازه ها شما شاهد جاذبه های متعددی در باغ راه ایرانی خواهید بود. در اصل نمی توان باغ راه ایرانی را جاذبه تاریخی محسوب کرد بلکه مجموعه گردشگری تفریحی و تاریخی است. در این باغ تنها بناهای تاریخی جاذبه های آن محسوب نمی شوند بلکه یازده آب نما در باغ راه ایرانی، یک رود که ۴۰۰ متر است و همچنین ۴۰۰ جوی آب دارد هم وجود دارد. آب و هوای مطبوع محوطه باغ نیز به دلیل وجود آب است، خصوصا در فصل پاییز که آب و هوای جزیره تقریبا بسیار خوب شده است در فضا قدم زنی بسیار لذت بخش می شود. علاوه بر ۹ دروازه موجود در باغ راه ایرانی نقاشی های زیبایی روی دیوار به چشم می خورد که نشان دهنده فرهنگ اسلامی ایران است. باغ راه کیش، از آثار باستانی و سبک معماری گذشته ایران است، نمادی که در باغ راه وجود دارد توسط محمد پازوکی، که یکی از خوشنویسان کیش، طراحی و ساخته شده است. اثر بسیار زیبایی که طراحی شده تقریبا دارای ارتفاعی کمتر از یک متر و عرض آن هم تقریبا ۳۵ سانتی متر است. برای این نماد بسیار زیبا از برنز استفاده و کاملا به شکل توپر طراحی شده است. این نماد تقریبا ۲۵ کیلوگرم وزن دارد که ۹ مورد از آن ساخته شده است. محل قرار گیری این نمادها در مقابل ۹ مورد دروازه که گفتیم است، در زیر هر یک از نمادها به طور خلاصه درباره دروازه آن توضیحاتی نوشته شده است.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

شرایط بازدید از باغ راه کیش

اگر قصد دارید به جزیره زیبای کیش سفر کنید اما نگران هزینه های سفر خود هستید و به همین علت سفرتان را به تعویق انداخته اید، باید به شما بگوییم راه های مختلفی برای سفری ارزان و تجربه تفریحات جذاب کیش وجود دارد که مستر بلیط به شما خواهد گفت. شما می توانید با تورهای گردشگری که بلیط هواپیما کیش و هتل های ارزان را در خدمت شما می گذارند اقدام به سفر کنید، البته این ارزانی دلیلی بر بی کیفیتی نیست، بلکه راه کاری برای کاهش هزینه های سفر شما است.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

برای دسترسی به باغ راه کیش باید بلیط هواپیما کیش را تهیه کرده و به جزیره زیبای کیش سفر کنید. در قسمت جنوب غربی بلوار ولایت جزیره کیش، زمینی قرار دارد که تقریبا دارای بیش از ۳۲ هکتار مساحت است. این زمین در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته است تا خانه باغ راه ایرانی کیش باشد، مکان اصلی ملک بین میدان هرمز تا میدان سعدی است.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.