فرودگاه آزادی

فرودگاه آزادی؛ تاریخچه + راه های دسترسی

یکی از فرودگاه هایی که بیشتر کاربرد آن جهت امور تفریحی و آموزشی است، فرودگاه آزادی نظرآباد، استان البرز است. فرودگاه آزادی به طور دقیق، در ضلع جنوب غربی نظرآباد و حوالی یک قریه به نام صالحیه واقع شده که اولین مجموعه پروازی تحت نظارت ارگان های خصوصی در ایران ولو خاورمیانه بوده که به صورت پویا مشغول سرویس دهی است.

در این فرودگاه بالغ بر 60 هواپیمای فوق سبک موجود بوده و آموزش پرواز و دوره های خلبانی به شکل حرفه ای یاد داده می شود. چنانچه می خواهید به یادگیری در یک زمینه یا سرگرمی در یکی از مناطق پایتخت بپردازید، این فرودگاه می تواند انتخاب درستی برای شما باشد. اگر تصمیم دارید از فرودگاه آزادی نظرآباد بازدید نمایید، توصیه می کنیم با مجله مستر بلیط همراه باشید تا اطلاعات کامل تری در خصوص آن بدست آورید.

تاریخچه فرودگاه آزادی

متخصصین معتقدند که استارت «پدیده هوانوردی عمومی در ایران» به شکل رسمی از فرودگاه آزادی زده شد. واژه هوانوردی عمومی در بر گیرنده همه پروازها و پروازهای غیر نظامی و حمل و نقل های هوایی از پیش تعیین شده، است.

اینجا تنها فرودگاه اختصاصی است که در زمینه های پژوهشی، ساختاری، تعلیمی و سرگرمی و تفریحی فعالیت می کند. تعلیم خلبان، داد و ستد و سوار کردن قطعات مختلف هواپیماهای فوق سبک جز دیگر فعالیت‌های فرودگاه آزادی نظرآباد است.

این مکان قریب به 75 هکتار متراژ دارد. از دیگر مسائل مهم اتفاق افتاده در این فرودگاه باید به برپایی نمایش اوج ایرانیان در آن اشاره کنیم. این برنامه بزرگ هوایی، آغازین نمایش هوانوردی فرودگاه آزادی در جایگاه این فرودگاه یعنی نظرآباد بود.

برنامه مذکور در سال 1391 برپا گردید و مقصود حقیقی از برگزاری آن، شناساندن ساختار نمایش های هواپیمایی به عموم مردم مخصوصاً قشر جوان جامعه بود. در طی این نمایش برای نخستین بار در کشور ما، 150 هواپیمای فوق سبک در آسمان به پرواز درآمدند.

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهرستان نظرآباد و برترین مقاصد گردشگری آن، مجموعه مقالات “نظرآباد” را مطالعه نمایید.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

پتانسیل های مناسبی در فرودگاه آزادی وجود دارد و از طرفی نخستین مرکز هواپیمای فوق سبک کشور و کانون داد و ستد این مدل هواپیماها است. فراموش نکنید که در این مکان انواع تعمیرات و سرویس دهی برای هواپیماهای شخصی انجام پذیر است.

این فرودگاه دارای بخش های مختلفی از جمله: باند و برج مراقبت پرواز، ایستگاه تجهیز هواپیما، پارکینگ، تعمیرگاه های تولید و مونتاژ، ایستگاه تولید، ایستگاه حفاظت هواپیما، پایانه و قرارگاه بازدیدکنندگان، ایستگاه تجهیزشده هواشناسی و جایگاه مصونیت زمینی است.

شرایط بازدید

شرایط بازدید

برای رفتن به نظرآباد، در استان البرز وسایل نقلیه مختلفی در دسترس است. می توانید با مراجعه به یکی از وب سایت های قابل اعتماد مثل مستر بلیط، بلیط مقصد خود را قبل از شروع سفر رزرو و خریداری نمایید. چنانچه بلیط را به صورت آنلاین سفارش دهید، مزایایی همچون تخفیف شامل حالتان می شود، حتی ممکن است که با تورهای تفریحی نیز مواجه شوید.

برای بازدید از فرودگاه آزادی نظرآباد شرایط خاصی وجود ندارد و بازدیدکنندگان در هر زمان که بخواهند می توانند از آن دیدن به عمل آورند. این فرودگاه می تواند ظرفیت های مناسبی در زمینه گردشگری هوایی ایجاد کند. متاسفانه عدم تبلیغات صحیح و گسترده در مورد پتانسیل های فرودگاه آزادی، موجب شده علاقمندان به پرواز و حتی کارشناسان این حوزه، اطلاعات دقیقی در خصوص توانایی ها و امکانات آن نداشته باشند.

انتخاب نوع وسیله نقلیه در سفر به خود شما بستگی دارد، اگر برای رسیدن به مقصد عجله دارید و می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به آنجا برسانید، یک بلیط هواپیما خریداری نمایید و در صورتی که قصد دارید در هزینه ها صرفه جویی کنید و یا از مسیر سفر لذت ببرید، بلیط اتوبوس را به شما پیشنهاد می کنیم.

راه های دسترسی به فرودگاه آزادی

برای اینکه به دیدن منطقه فرودگاه آزادی در نظرآباد استان البرز بروید، می توانید از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.

آدرس: استان البرز – شهرستان نظرآباد – فرودگاه آزادی نظرآباد.

خدمات ارائه شده در مجموعه فرودگاه آزادی نظرآباد

خدمات ارائه شده در فرودگاه آزادی نظرآباد

  • عرضه انواع سرویس ها به استانداری ‌ها و ارگان های اختصاصی وزارتخانه و تمامی افراد حقیقی و حقوقی.
  • ترمیم، حفاظت و ارائه خدمات به هواپیماهای ارگان های خصوصی، ترجمان‌ های دولتی و کارخانه‌ های ساختاری و تولیدی.
  • برپایی مقرهای تولید متعدد و کانون های عرضه خدمات پس از فروش فرآورده های هوایی.
  • توسعه آداب هوانوردی جهت جذب و آموزش نیروی انسانی حرفه ای خواسته شده در صنعت هوایی.
  • پیشرفت بازار فرآورده های هوایی به وسیله ارائه سرویس های تعلیمی.
برای خرید بلیط هواپیما می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید و در کم ترین زمان رزرو خود را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از مستر بلیط هتل تهیه کنید، رزرو هتل کرج شامل تخفیف می شود، کافی است تا به صفحه هتل مراجعه کرده و از کد استفاده کنید.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *