پارک آبی آریا موج

0 358

پارک های ‌موضوعی شکل ‌نسبتاً ‌جدیدی‌ از ‌جاذبه های ‌تفریحی‌ هستند‌که ‌برای‌ ایجاد ‌یک‌ فضای‌ فانتزی ‌در‌ زمان ‌و ‌مکانی ‌دیگر،‌ تلاش می کنند‌، این ‌پارک ها ‌بخش ‌مهمی از گردشگری را تشکیل می دهند. این ‌پارک ها ‌به عنوان ‌جاذبه های ‌تفریحی ‌بر ‌مبنای‌ موضوعی ‌خاص‌ شکل‌ می گیرند ‌و‌ فعالیت ها ‌و ‌ساخت و سازها ‌و ‌هر‌ آنچه ‌در ‌آنها ‌ارائه ‌می شود،‌ تحت ‌تأثیر ‌این ‌موضوع ‌قرار ‌می گیرد. ‌‌در ‌میان ‌انواع ‌مختلف‌ پارک های ‌موضوعی، ‌پارک های ‌آبی در ‌حال ‌تبدیل شدن ‌به ‌یکی ‌از ‌مشهور ترین ‌اماکن‌ تفریحی ‌هستند. یک ‌پارک‌ آبی ‌به عنوان ‌مرکزی‌ تفریحی ‌با‌ مضمون ‌آب‌ یا ‌فعالیت های ‌مبتنی ‌بر‌آب‌ تعریف‌ می شود، که ‌متشکل ‌از‌ ابزار های ‌سرگرم کننده‌ و‌ بازی های‌آبی ‌مانند سرسره آبی، ‌رودخانه ‌تنبل،‌ حمام، ‌استخر،‌ سونا‌ و‌ … ‌است. در ایران پارک های آبی گوناگونی وجود دارد که در شهرهای مختلف آن واقع شده اند. امروزه شما به هر شهری از ایران سر بزنید قادر به دیدن یکی از این پارک های آبی هستید که یکی از این پارک های آبی در استان البرز شهرستان فردیس قرار دارد و با نام پارک آبی آریا موج شناخته می شود. اگر می خواهید با این پارک آبی بیشتر آشنا شوید می توانید این مطلب از مجله مستر بلیط را دنبال کنید.

معرفی پارک آبی آریا موج

معرفی پارک آبی آریا موج

فردیس یکی از شهرستان های استان البرز به شمار می رود که در جنوب آن واقع شده است. در سال های اخیر فردیس گسترش زیادی پیدا کرده و خود دارای شهرک های فراوانی شده است. از شهرک های آن می توان شهرک طالقانی در شمال و شهرک خانه (دهکده) در غرب آن را نام برد. مهم ترین قسمت فردیس خیابان اصلی آن است که مرکز تجاری بزرگی محسوب می شود. در این شهرستان جاذبه های گردشگری مختلفی دیده می شود که یکی از آنها پارک آبی آریا موج به حساب می آید. این پارک یکی از مکان هایی است که افراد بسیاری از سراسر استان برای گذران اوقات فراغت خود راهی آن می شوند. علاوه بر این گردشگرانی که برای سفر این منطقه را انتخاب می کنند نیز می توانند زمانی را نیز در این محل بگذرانند و از امکانات آن بهره مند شوند و در کنار همراهانشان ساعات خوشی را سپری کنند. پارک آبی آریا موج فردیس کرج، جدیدترین و شیک ترین پارک آبی کرج به شمار می آید که علاوه بر اینکه امکانات بسیار جدید و هیجان انگیز دارد، دارای محیطی بهداشتی و آب تمیز است که باعث شده که این مجموعه یکی از بهترین مجموعه های آبی شناخته شود.

امکانات و بخش های مختلف پارک آبی

امکانات و بخش های مختلف پارک آبی

در هر پارک آبی انواع مختلفی از وسایل بازی و سرگرمی وجود دارد که باعث می شود افراد لحظات خوبی را تجربه کنند. ای پارک آبی نیز از این موضوع مستثنی نیست و در آن وسایل بازی وجود دارد که مطمئنن مورد توجه افراد بسیاری است. از میان آنها می توان به استخر آقایان، استخر بانوان، استخر کودکان، استخر آب درمانی، حوضچه آب سرد، جکوزی، سونا خشک، سونا بخار، تونل مه، سرسره آبی، رودخانه خروشان، رودخانه مواج، بوفه، کارتخوان، پارکینگ، اتاق ماساژ، غار نمک و سونای سرد، سالن فوتبال دستی اشاره کرد. علاوه بر این وسایل بازی می توان امکاناتی که در این مکان وجود داد را نیز برشمرد. فروشگاه لوازم ورزشی، رختکن مجزا، کلاس آموزشی خصوصی و عمومی‌شنا و غیره  برخی از امکانات این مجموعه را تشکیل می دهند که باعث شده اند افرادی که به آنجا مراجعه می کنند بدون کمترین مشکلی در این محل به گذران وقت بپردازند. ظرفیت افرادی که می توانند به طور همزمان در این مجموعه وجود داشته باشند حدودا به 200 نفر می رسد که در بین تمامی پارک های آبی ظرفیت بالایی محسوب می شود. این مجموعه هم برای آقایون و هم خانم های تعبیه شده است و در سانس های مختلفی پذیرای آن ها است.

راه های دسترسی به پارک آبی

راه های دسترسی به پارک آبی

این پراک ابی در شهر فردیس استان البرز قرار دارد و برای رفتن به آنجا می توانید تنها با خرید بلیط اتوبوس از مستر بلیط به صورت آنلاین اقدام کنید. پس از رسیدن به شهر فردیس باید به سراغ سه راه حافظیه، پیچ دهکده و کوچه احمدی بروید. برای رفتن به این مکان می توانید از خودرو های حمل و نقل عمومی موجود در شهر استفاده کنید.

بازدید از پارک آبی آریا موج

برای دیدار از این مکان باید هزینه ای را پرداخت کنید که بنابر  سانسی که انتخاب می کنید متفاوت است. همچنین باید بر اساس روز های مشخص که تعیین شده است به این محل بروید. ساعات ۸ الی ۱۶بانوان  و ۱۶ الی ۲۴آقایان می توانند به این پارک آبی مراجعه کنند. لازم به ذکر است که در صورتی که می خواهید از غار نمک و سونای سرد استفاده کنید باید در روزهای دوشنبه ویژه بانوان ۸ الی ۲۱ و سه شنبه‌ها ویژه آقایان ۸ الی ۲۴ مراجعه کنید.

پیشنهاد بعدی ما به شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.