شهرستان اسکو یکی از شهرستان های زیبا استان آذربایجان شرقی به شمار می رود، که دارای آب و هوایی بی نظیر و جاذبه های طبیعی بسیاری است. در این شهرستان چشمه های آب معدنی و آب گرم متعددی وجود دارد که چشمه آقبلاغ یکی از آن ها است. اگر می خواهید با این چشه زیبا بیشتر آشنا شوید تا پایان با مجله مستر بلیط همراه باشید.

تاریخچه چشمه آقبلاغ اسکو

چشمه آقبلاغ در نزدیکی روستای عنصرود در اسکو واقع شده و محیط اطراف آن بسیار زیبا و سر سبز است. برای دسترسی به این چشمه پر آب باید مسافت کوتاهی از تابلو آقبلاق تا پای چشمه را پیاده طی نمود که مسیری بسیار زیبا با آب و هوایی عالی دارد. آب خنک و دلچسب این چشمه خاصیت درمانی دارد به همین دلیل مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است.

تاریخچه چشمه آقبلاغ اسکو

نقشه و معرفی بخش های مختلف

چشمه آقبلاغ دارای آبی خروشان و گوارا است که با فشار نسبتا کمی از طریق دو کانال از زیر تپه جاری می شود و منظره ای زیبا به وجود آورده است. این چشمه در بخش جنوبی روستای آقبلاغ از سلسله ارتفاعات منفرد روبروی ارتفاعات بزغوش واقع شده است. غاری که در این ارتفاعات قراردارد از جمله غارهای استلاکتیت و دارای سالن های متعددی است. کوه نوردان این منطقه به این غار بسیار علاقمند هستند اما تا کنون موفق نشده اند تا انتهای غار پیش روند. کوه نوردان و گردشگرانی که درفصل تابستان به بازدید از چشمه آقبلاغ می آیند می توانند از آب برای آبتنی استفاده کنند و سفری هیجان انگیز را برای خود رقم بزنند. البته منظره و طبیعت این منطقه در فصل زمستان نیز بسیار زیبا و دیدنی است. از آب این چشمه معمولا برای درمان بیماری هایی مانند سنگ کلیه استفاده می کنند.

شرایط بازدید از چشمه آقبلاغ اسکو

شرایط بازدید از چشمه آقبلاغ اسکو

بازدید از چشمه آقبلاغ در هر فصلی از سال می تواند بسیار لذت بخش باشد اما با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه فصل بهار و تابستان بهترین زمان بازدید از آن است. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر در این فصول به خرید بلیط اتوبوس پرداختید و به این منطقه زیبا سفر کردید حتما از این چشمه آب معدنی بازدید نمایید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

چشمه آقبلاغ در استان آذربایجان شرقی، شهرستان اسکو، روستای عنصرود واقع شده است و برای دسترسی به آن باید از خودرو شخصی یا خودروهای که در این مسیر مشغول به فعالیت هستند استفاده نمود. البته با رزرو خودروهای اینترنتی مستر بلیط نیز می توان به راحتی به بازدید از این چشمه گوارا رفت.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *